Обирай зручний спосіб зв'язку:

Як і чому з’являються зморшки? Топ-7 причин передчасного “старіння” шкіри.

Експерти з Американської асоціації пластичних хірургів виділяють сім основних причин ранніх зморшок.

1. Фотостаріння

Вплив ультрафіолету на шкіру людини справді згубний. Він стає причиною пересушування шкіри, порушення обміну речовин, відмирання клітин. Крім того, ультрафіолет – джерело вільних радикалів, тобто ще й стимулює різні негативні процеси в організмі.

Шкіра під впливом сонячного світла швидко втрачає свою гладкість, еластичність і красу. Ультрафіолет провокує порушення пігментації, стоншує шкіру і стимулює окислювальні процеси.

Боротися з фотостарінням можна лише за допомогою правильного режиму перебування на сонці, а також при використанні спеціальних косметичних засобів.

Вчені радять уникати прямих сонячних променів з 11 до 17-18 години вечора (залежно від пори року). Влітку ультрафіолет особливо інтенсивний, але навіть восени та взимку рекомендується застосування косметики з УФ-фільтрами.

2. Неправильне харчування

3. Недолік вологи в організмі

На жаль, сучасна екологічна ситуація у містах залишає шкірі трохи шансів на підтримку правильного балансу вологи всередині клітин. Виснажені недоліків вологи, вони швидше старіють і вмирають, шкіра стоншується – і зморшки проступають раніше за термін.

На стійкість шкіри до зневоднення впливає безліч факторів, те ж таки харчування та споживання рідини (не менше півтора літрів на день – рекомендують медики). Існують також індивідуальні причини втрати клітинами вологи, спадкові фактори, наявність хронічних хвороб тощо.

Боротися з цим явищем можна лише за допомогою регулярного зволоження шкіри. По-перше, існує косметика, яка допомагає або утримувати вологу в клітинах, або сприяє покращенню їхнього захисту від зневоднення. По-друге, є поживні та зволожуючі малоінвазивні процедури, наприклад, мезотерапія.

4. Відсутність фізичних навантажень

Здавалося б – яке відношення до зовнішнього вигляду має малорухливий спосіб життя? Але ж має, і безпосереднє! Стан шкіри безпосередньо залежить від її харчування та насичення корисними речовинами. Що має на увазі активні обмінні процеси в клітинах.

Однак гіподинамія сприяє уповільненню метаболізму. Органи та тканини отримують менше харчування і, як наслідок, в’януть раніше терміну.

Прискорити обмінні процеси допомагає спортивний режим життя та нормальний режим харчування. Почніть хоча б із простих прогулянок на свіжому повітрі. Нехай це буде півгодини інтенсивної ходьби. Канадські медики вважають, що треба хоча б 30 хвилин на день віддавати фізичним навантаженням – і тоді організм працюватиме, як годинник.

До речі, доведено, що заняття спортом покращують зовнішній вигляд людини, забираючи мінімум 3-5 років. Все це також пояснюється інтенсивністю мікроциркуляції корисних речовин у клітинах!

5. Шкідливі звички

Зрозуміло, що куріння чи зловживання алкоголем ще нікого не фарбувало. Але фізично ці шкідливі звички негативно позначаються стані клітин, перевантажують їх токсинами, уповільнюють виведення шлаків.

Погіршення роботи нирок, спричинене алкоголем, автоматично збільшує період перебування шкідливих речовин в організмі.

А куріння погано впливає на процеси відновлення та стан судин.

Все разом дає ефект “+10 років” до реального віку. Принаймні таких висновків дійшли американські пластичні хірурги в 2014 році, коли досліджували зовнішній вигляд кількох пар близнюків, в яких лише один близнюк курив.

6. Стреси

Цей чинник можна назвати одним із найзначніших. Так уже склалося, що життя сучасної жінки сповнене переживань і турбот. Їй треба бути і матір’ю, і дружиною, і господаркою, і часто хорошим співробітником. Жінки емоційніше переживають невдачі (навіть ті з них, які виглядають стриманими та холодними кар’єристками). Усі хвилювання та нервові потрясіння позначаються на стані шкіри.

Насамперед, такий ефект пояснюється викидом «нехороших» гормонів стресу – адреналіну, кортизолу. Обидва викликають стрибки тиску, порушення гармонії обміну речовин. Якщо зі стресами перебір – порушення переходять у хронічну форму.

Бережитися від стресу можна, хіба що за допомогою спеціальних внутрішніх установок. Корисно працювати з психологом чи хоча б знайти свій власний «ключик» до внутрішнього спокою. Для когось це спорт, для когось йога. Деякі жінки досягають повної внутрішньої гармонії завдяки медитаціям. Головне – не «заїдати» стрес, оскільки цей спосіб дає зворотний ефект.

7. Недосипання

Автор:

Работенко Светлана Анатольевна
Работенко Світлана Анатоліївна

лікар-хірург вищої категорії

Анестезія (наркоз) під час пластичної операції

Питання про спосіб знеболювання, його якість та безпеку найчастіше задають пластичному хірургу клієнти на консультаціях. У цій статті йтиметься про те, який наркоз і яка анестезія сьогодні застосовується при пластичних операціях.Що таке анестезія (наркоз)? Наркоз – стан глибокого сну, який пацієнта занурюють штучно. Він супроводжується відключенням деяких рефлексів та больових відчуттів. При цьому пацієнт не […]

Коли зійдуть набряки після ринопластики?

Будь-яке хірургічне втручання викликає природну реакцію організму, корекція носа не є винятком. Набряклість після ринопластики з’являється у 95% пацієнтів. У процесі реабілітації загоєння відбувається відносно швидко, здебільшого набряклість спадає протягом 1-3 тижнів.

Ботокс для обличчя

Омолодження – один із основних напрямків діяльності сучасної косметології. Застосування ін’єкцій ботулотоксину типу А (БТА) є однією з найпопулярніших та безопераційних методик збереження молодості.