Обирай зручний спосіб зв'язку:

Статті

Анестезія (наркоз) під час пластичної операції

Питання про спосіб знеболювання, його якість та безпеку найчастіше задають пластичному хірургу клієнти на консультаціях. У цій статті йтиметься про те, який наркоз і яка анестезія сьогодні застосовується при пластичних операціях.Що таке анестезія (наркоз)?

Наркоз – стан глибокого сну, який пацієнта занурюють штучно. Він супроводжується відключенням деяких рефлексів та больових відчуттів. При цьому пацієнт не відчуває маніпуляцій, які проводить хірург, яке тіло на них не реагує.

Анестезіолог заздалегідь розраховує час занурення у сон, залежно від передбачуваної тривалості операції. Наркоз може діяти від 30 хвилин до кількох годин, у процесі лікаря постійно контролює стан пацієнта.

Загальна анестезія (наркоз)

При тривалих пластичних операціях пацієнта вводять у загальний наркоз.

Що таке загальна анестезія?

Загальна анестезія – це занурення в глибокий контрольований сон за допомогою інгаляційних або ін’єкційних препаратів на основі наркотичних засобів.

Анестезіологи найчастіше застосовують Севофлуран. Цей препарат рекомендований до використання провідними клініками Європи, тому що абсолютно безпечний і має щадний вплив на організм. Він забезпечує плавне занурення у медикаментозний сон.

Препарат вводиться в інгаляційний спосіб, тому в народі називається «газовим». Вже після кількох циклів вдиху/видиху (20-30 сек.) пацієнт занурюється у сон, тимчасово зникає чутливість, настає розслаблення. Севофлуран – короткодіючий препарат, пацієнт приходить до тями вже через кілька хвилин після операції.

Загальний наркоз

Для яких пластичних операцій використовується?

Загальна анестезія в естетичній хірургії показана при:

Також загальний наркоз рекомендований при операціях по пластику ніг (круропластика), за наявності декількох зон для ліпосакції та ін. коли важлива нерухомість пацієнта, максимальне розслаблення м’язів та усунення больових відчуттів.

Місцева анестезія (наркоз)

У деяких випадках повного занурення пацієнта в глибокий медикаментозний сон не потрібно. У цьому випадку у пластичній хірургії застосовується місцеве знеболювання.

Що таке місцева анестезія?

Місцева анестезія – це блокада нервових та больових імпульсів організму на обмеженій ділянці ін’єкційним способом. Застосовується у випадках, коли область оперативного втручання є незначною. Пацієнту надтонкою голкою вводять спеціальний анестетик, який вимикає чутливість у зоні операції на незначний час.

Пацієнт перебуває у свідомості, але не відчуває болю. При місцевій анестезії пацієнт може відчувати дотик, тиск, але без дискомфортних відчуттів. Час дії анестетика 1-6 годин, що залежить від виду та кількості препарату.

місцевий наркоз

Для яких пластичних операцій використовується?

Місцеве знеболювання застосовується у разі коригування з відносно невеликою травматичністю:

У деяких випадках (при ментопластику, ліпосакції, гінекомастії та ін.) можливий вибір типу анестезії. Остаточний вибір робить пластичний хірург на підставі аналізів, оцінки складності та обсягу оперативного втручання.

Підготовка до наркозу

Особливої ​​підготовки до місцевого знеболювання немає. Слід повідомити анестезіолога про наявність хронічних захворювань та алергічних реакцій на знеболювальні препарати.

Перед загальним наркозом пацієнт повинен здати низку аналізів (повний список надасть лікар), а також виконати низку вимог:

 • не приймати їжу та напої у день операції
 • відмовитися від алкоголю щонайменше за добу до анестезії
 • пройти необхідні обстеження

Потрібно обов’язково повідомити лікаря про свої захворювання, негативні реакції та ускладнення після наркозу.

Як проводиться наркоз?

Анестезія виконується до проведення операції. У наркоз пацієнта вводять за допомогою ін’єкції,

“Газовий” наркоз забезпечується за допомогою спеціальної наркозно-дихальної апаратури. Методика має кілька переваг:

 • пацієнт почувається природно, немає ефекту «вдягання маски» або «вдихання газу»;
 • плавне занурення в глибокий сон;
 • легкий вихід із медикаментозного сну;
 • відсутність галюцинацій, препарат повністю виводиться з організму без наслідків.

На всіх етапах лікар контролює стан пацієнта, проводячи моніторинг серцевих ритмів (ЕКГ), м’язової (ЕМГ) та нервової активності (ЕЕГ).

Стадії наркозу

Анестезіологи виділяють 4 рівні хірургічного наркозу:

 • поверхневий, при якому м’язи не розслаблені, зберігаються рефлекси;
 • легкий, при якому можна проводити поверхневі операції;
 • повний, при якому знижений тиск, рефлекси не виявляються, повне розслаблення;
 • надглибокий.

Від рівня наркозу залежить і вихід із нього. Досвідчений анестезіолог робить вихід із медикаментозного сну швидким та природним. Застосування сучасних препаратів робить наркоз безпечним, а відновлення швидким, причому на самопочутті попередня анестезія не відбивається. Вже через 1-2 години після виходу з наркозу пацієнти є у своїй палаті.

Можливі ускладнення від наркозу

Проблеми через наркоз у більшості випадків спричинені непрофесіоналізмом лікаря. Ускладнення наступають у менш ніж 1% пацієнтів.

При правильній підготовці до анестезії, виконанні пацієнтом усіх рекомендацій лікаря, досвідчений анестезіолог ускладнень не допустить.

Протипоказання для анестезії (наркозу)

Існує ряд протипоказань застосування загального наркозу у пластичній хірургії, про які мають знати пацієнти:

 • хронічне захворювання у стадії загострення
 • інфаркт, інші серцево-судинні захворювання у гострій фазі
 • пневмонія, бронхіт
 • деякі психічні розлади

Більшість протипоказань є абсолютними.

Речовини, що застосовуються для наркозу

 • Тіопентал, Рекофол, Оксибутират та Пропофол – класичне знеболювання.
 • Фентатил з димедролом – нейролептаналгезія, яка може проводитися на спонтанному диханні або поєднуватися зі штучною вентиляцією легень.
 • Сибазон з Фентатилом – атаралгезія, яка забезпечує поверхневий, щадний наркоз і може здійснюватися з іншими видами знеболюваннями.

Інгаляційний наркоз проводиться із використанням Севофлурану. Цей анестетик не дратує дихальні шляхи, без запаху, чинить швидку дію, легко виводиться з організму. Препарат безпечний, рекомендований для використання навіть жінкам, що годують.

Когда сойдут отеки после ринопластики?
Коли зійдуть набряки після ринопластики?

Будь-яке хірургічне втручання викликає природну реакцію організму, корекція носа не є винятком. Набряклість після ринопластики з’являється у 95% пацієнтів. У процесі реабілітації загоєння відбувається відносно швидко, здебільшого набряклість спадає протягом 1-3 тижнів.

зоны уколов ботокса
Ботокс для обличчя

Омолодження – один із основних напрямків діяльності сучасної косметології. Застосування ін’єкцій ботулотоксину типу А (БТА) є однією з найпопулярніших та безопераційних методик збереження молодості.

процесс иньекции укола красоты
Ін’єкції ботулотоксину

Сучасна косметологія використовує кілька методик безопераційного омолодження. Одна з найбільш популярних – ін’єкції ботулотоксину (БТА), яка серед пацієнтів відома як уколи ботоксу. . Це ефективний спосіб продовжити молодість, покращити стан шкіри, усунути мімічні зморшки. Ін’єкції ботулотоксину застосовуються для дорослих пацієнтів різного віку.

процесс ін'єкції уколу краси

Що таке ботулотоксин?

Ботулотоксин типу А є складним білком, який виробляють бактерії Clostridium botulinum. У медицині застосовується з 50 років XX століття спочатку для лікування блефароспазму та косоокості, потім – у косметології. Відомий за торговими назвами “Ботокс” або “Діспорт”, які виробляються в США та Франції.

Ботулотоксин може вироблятися в харчових продуктах і викликати ботулізм при попаданні в систему травлення людини, будучи сильною отрутою. Але при ін’єкціях мікроскопічних дозах абсолютно безпечний, що підтверджується численними дослідженнями. Колір, смак і запах не має, руйнується при тривалому кип’ятінні або нагріванні понад 120ºC.

Як працює ботулотоксин?

При роботі м’язів обличчя з часом з’являються динамічні зморшки. Вони особливо помітні у районі чола, між бровами, у куточках очей («гусячі лапки»), навколо губ. Ін’єкції ботулотоксину блокують рухливість м’язів обличчя, що сприяє розгладжуванню зморшок.

Внаслідок введення невеликої кількості препарату розслаблюється м’яз, поступово розгладжується шкіра. Ботулотоксин має місцеву точкову дію, але без ефекту маски. Цілком зберігається міміка пацієнта, тільки при цьому відсутні зморшки і немає дискомфорту.

Які переваги уколів ботулотоксином?

На відміну від більшості косметологічних процедур, які проводяться з метою омолодження (підтяжки, усунення зморшок та ін.), ін’єкції ботулотоксину мають ряд переваг:

 • відсутність хірургічного втручання. Це щадна методика, після якої не залишається шрамів, не виникають післяопераційні ускладнення, немає тривалого реабілітаційного періоду;
 • швидкий ефект. Результати застосування ботулотоксину А проявляються протягом кількох днів, накопичуються протягом 2 тижнів. «Вартий» ботокс 3-4 місяці залежно від індивідуальних особливостей пацієнта;
 • Зберігається міміка особи. Правильно проведена процедура корекції дозволить зберегти природну міміку, не перетворивши обличчя на маску;
 • мінімум больових відчуттів. Уколи краси проходять безболісно.

До переваг методики відносять і швидкість її проведення. Залежно від кількості проблемних зон, для яких потрібна ін’єкція, маніпуляції займуть лише від 10-15 хвилин часу.

Застосування ботулотоксину в естетичній медицині

Сучасна естетична косметологія застосовує ботулінотерапію для корекції обличчя та шиї, виділяючи 5 основних напрямків:

 1. Профілактика появи зморшок. Рекомендується пацієнтам віком від 20 років. Також точкове застосування ін’єкцій БТА дає змогу відкоригувати міміку.
 2. Ослаблення тонусу динамічних м’язів. Найчастіше застосовується при лікуванні наслідків неврологічного парезу або гіпертонусу м’язів, коли обличчя набуває вираженої асиметрії.
 3. Відновлення балансу між лицьовими м’язами. Уколи краси дозволяють відкоригувати контури овалу обличчя та окремих його частин (форму брів, положення губ тощо).
 4. Розгладжування шкіри. Поверхневі ін’єкції дозволяють розслабити м’язові волокна, що прилягають до шкіри. Це робить її рельєф гладкішим.
 5. Корекцію функції потових залоз при гіпергідрозі. При надмірному потовиділенні введення ботулотоксину тимчасово блокує роботу еккрінових заліз.

Вплив на організм

Мімічні зморшки утворюються внаслідок регулярного скорочення певної групи м’язів. Ці скорочення викликані “командами” нервових закінчень. Коли шкіра з віком або з інших причин втрачає еластичність та пружність, зморшки проявляються різкіше, стають помітнішими. Саме на нейтралізацію роботи нервових закінчень спрямована дія ботулотоксину.

Точкова ін’єкція «вимикає» м’яз, команда на скорочення не надходить, внаслідок чого не буде впливу на шкірний покрив. Ділянка поступово розгладжується. Шкіра починає виглядати на порядок молодше.

На решті організму «уколи краси» не мають жодного негативного впливу і абсолютно безпечні. Але це стосується лише випадків професійних ін’єкцій, які проводять досвідчені лікарі, які досконало вивчили методику застосування та анатомію особи, які враховують індивідуальні особливості пацієнта.

З якого віку можна робити ін’єкції?

Так як вплив ботулотоксину при косметологічних процедурах абсолютно безпечний, для ін’єкцій немає обмежень за віком пацієнта. Лікарі рекомендують вдаватися до омолоджуючих уколів після 25-27 років, коли почали помітно проявлятися динамічні зморшки.

Слід враховувати, що птоз шкіри – природний процес, під впливом якого шкіра та м’які тканини обличчя поступово опускаються та «провисають». Також з віком шкіра втрачає еластичність, стоншується, знижується вироблення колагену. Тому після 55 років ефективність ботулінотерапії знижується, результат менш помітний. Тому рекомендується проводити комплексні процедури, що омолоджують. Наприклад, після пластики повік та ліпофілінгу особи (пересадки власної жирової тканини) виконати ін’єкції.

Як відбувається процедура у косметолога?

Все відбувається максимально швидко, маніпуляції в середньому займають близько 15 хвилин. Тому їх називають «процедурою обідньої перерви». Але спочатку пацієнт має пройти консультацію у фахівця, у ході якої визначаються проблемні зони, очікуваний результат. Особливої ​​підготовки до процедури не потрібно, але фахівець повинен переконатися, що пацієнт здоровий, не має протипоказань та готовий до ботулінотерапії. Процедура виконується у кілька етапів:

 • шкіра обличчя ретельно очищається від забруднень, залишків косметики, проходить дезінфекцію
 • виконуються уколи розрахованої дози препарату в потрібні зони (у межбровье, під очі, лоб, підборіддя). Анестезія не використовується, але застосовується надтонка голка

Проблемна зона обробляється 1-3 хвилини, тому вся процедура не забере більше 15 хвилин.

Відразу після ін’єкцій ботулотоксину заборонено горизонтальне положення протягом 4 годин. Рекомендується на 3 дні утриматися від вживання алкоголю. У перший тиждень не рекомендуються активні навантаження, відвідування басейну та лазні, прийом гарячих ванн.

таблиця за обсягом уколів краси

Коли видно ефект і скільки він триває?

Робота препарату починається миттєво. Перші результати пацієнти відчують вже за 3 дні, причому ефективність проведених процедур поступово наростає. Очевидно видимий ефект проявляється протягом 14-15 днів, оскільки шкіра обличчя неспроможна розгладитися миттєво.

У складних випадках ефект може проявитися за кілька тижнів. Згодом (через 3-4 місяці) м’язи починають відновлювати функціонал. Щоб цього не допустити, рекомендується повторити процедуру або регулярно виконувати підтримуючі уколи.

Як доглядати шкіру після ін’єкцій ботулотоксином?

Є кілька обов’язкових рекомендацій щодо догляду, яких дотримуватися нескладно:

 • не масажувати протягом доби оброблені ділянки, бажано не торкатися їх
 • у перші дні не використовувати губку та скраби, пілінгові процедури

Не можна розчісувати, м’яти чи терти місця уколів. Головне – дбайливий догляд за обличчям у режимі, що щадить, у перші дні після ін’єкції.

Зони для ін'єкцій краси

Протипоказання до застосування

Препарат гіпоалергенний, не викликає звикання та абсолютно безпечний для організму при підшкірному введенні малими дозами. Але, незважаючи на це, використання ін’єкцій ботулотоксину має низку протипоказань:

 • у пацієнта спостерігається епілепсія, діабет, він має онкологічне захворювання
 • виявлення інфекційного захворювання з підвищеною температурою
 • є проблеми зі згортанням крові
 • при вираженій алергії на білок

Також варто утриматися від ботулінотерапії на час прийому антибіотиків, при вагітності та у процесі грудного годування.

Чи можуть бути ускладнення?

Жодних побічних явищ при введенні кваліфікованим лікарем ботулотоксину не викликає, що підтверджено міжнародними дослідженнями.

Ефект від ін’єкцій ботулотоксину: ДО та ПІСЛЯ

асимметрия груди
Груди різного розміру (асиметрія грудей): як це виправити?

Асиметричні груди різного розміру – одне з найпоширеніших явищ. За статистикою, 90% дівчат мають різницю між правою та лівою молочною залозою, а у 45% розмір бюста відрізняється на половину стандартної чашки. Інше питання – як до цього ставитись? Хтось помічає цю різницю і комплексує, а інші сприймають як звичайне явище і не звертають увагу.

Так що ж робити, якщо свої груди різного розміру? Давайте розберемося.

асиметрія грудей

Чому груди бувають різного розміру?

Справжня асиметрія, коли груди різних розмірів і відрізняються між собою однією чашку. Причини можуть бути найрізноманітнішими. Їх можна поділити на 2 групи.

Вроджені причини:

 • гіпоплазія (затримка розвитку) залізистої тканини
 • синдром Поланда – вроджене захворювання, яке характеризується атрофією великого грудного м’яза
 • гормональні проблеми під час статевого дозрівання
 • мікромастія – одна молочна залоза значно зменшилася у розмірі порівняно з іншою
 • проблеми з ендокринною системою
 • тривале неправильне положення тіла, що призводить до порушення постави
 • спадкова схильність
 • індивідуальна особливість

Зазвичай уроджена асиметрія грудей помітна у дівчаток віком 9-10 років. У цей період яєчники вже виробляють гормони естрогену та прогестерону, які відповідають за розвиток залізистої тканини. Погруддя може стати непропорційним, якщо гормони в нестачі або надлишку. Якщо є непропорційність, то потрібно звернутися до ендокринолога або мамолога. Зазвичай ця проблема нівелюється до 18-19 років. Якщо вона зберігається у більш дорослому віці, то скоригувати її можна лише у пластичного хірурга.

Придбані причини:

 • Грудне вигодовування. В даному випадку асиметрія грудей – це так звана постлактаційна інволюція молочної залози, яка проявляється в тому числі в диспропорції. Вона залежить від гормональних змін, а не від тривалості лактації, як думають багато молодих мам. Однак асиметрія дійсно може розвинутись, якщо годувати дитину лише на один бік.
 • Мастопатія (фіброаденоматоз). Доброякісна пухлина молочної залози. Характерна ознака мастопатії – ущільнення, що промацуються в грудях. Основна причина – порушення гормонального тла. Найчастіше всі види мастопатії призводять до появи видимої асиметрії.
 • Новоутворення. Після їх видалення груди потребують відновлення.
 • Провисання та опущення грудей. З віком молочна залоза втрачає пружність, об’єм, а м’язи стають менш еластичними. Через це бюст втрачає колишню привабливість та симетричність. Нерідко це трапляється, коли жінка переступає поріг клімаксу.
 • Травми грудей. У зоні ризику спортсменки, які займаються баскетболом, волейболом та іншими видами спорту, де є можливість отримати фізичну травму.

Класифікація несиметричності грудей

Важливо розуміти: абсолютної симетрії немає – люди асиметричні. У нас відрізняються права та ліва частини обличчя, ноги, руки і, звичайно, груди. Це абсолютно нормально. Патологічна зацикленість на симетрії часто обертається комплексами та невпевненістю у собі.

Про асиметрію можна говорити, коли її видно неозброєним оком. Відрізняються:

 • форма та обсяг бюсту
 • положення та обрис соска та ареоли.

Лікарі виділяють 3 ступені асиметрії грудей:

 • легка. Груди практично не відрізняються між собою. Вони входять до одного розміру бюстгалтера;
 • середня. Відмінність між молочними залозами сягає 0,5 розміру. Візуально це помітно, але зазвичай не заважає повсякденному життю;
 • важка. Одні груди можуть бути в 1,5-2 рази більше за інші. У цьому випадку є проблеми з підбором нижньої білизни та одягу.

Зазначимо, точного способу виміряти несиметричність немає, тому в цьому питанні варто покладатися лише на досвід обраного фахівця.

положення молочної залози

Профілактика асиметрії грудей

Чи можна запобігти появі непропорційності молочної залози? Так, якщо йдеться про набуту асиметрію. Наведемо кілька прикладів:

 • під час грудного вигодовування прикладайте дитину по черзі до обох грудей. Уникайте «переваги» однієї молочної залози. Якщо немовля більше любить одну груди, то обов’язково проводьте зціджування другий;
 • носіть коригуючий бюстгальтер для запобігання провисанню грудей після лактації;
 • робіть контрастний душ для покращення кровообігу;
 • фізичні вправи зміцнять поставу та грудні м’язи.

Що робити, якщо груди різного розміру?

Необхідно почати з об’єктивного аналізу та відповісти на запитання: наскільки груди асиметричні та чи впливає це на естетичний зовнішній вигляд?

При незначній різниці у розмірі погруддя його можна скоригувати нижньою білизною. Також варто випробувати консервативні методи – виправлення постави, фізичні вправи для зміцнення грудних м’язів.

Якщо асиметрія значно виражена і доставляє дівчині дискомфорт, варто звернутися до пластичного хірурга для хірургічної корекції.

Чи можна виправити дефект самостійно?

Загальних рекомендацій та універсальних методик усунення асиметрії не існує. Все індивідуально залежить від ступеня диспропорції. Основні способи корекції в домашніх умовах:

 • правильно підібрана білизна
 • медикаментозна терапія (виключно за рекомендаціями лікаря)

Асиметрія грудей

Хірургічні методи корекції грудей різної форми

Хірургічні методики корекції різняться залежно від ступеня асиметрії. Пластичний хірург пропонує у таких випадках підтяжку, збільшення чи зменшення грудей.

 • Збільшення грудей. Найпопулярніша пластична операція, яка вирішує не лише питання асиметрії, а й дарує ідеальні форми. Проводиться за допомогою силіконових імплантатів. Розмір та обсяг підбираються індивідуально на консультації. До уваги беруться: зростання та вага пацієнтки, вихідний стан молочної залози. Пластичний хірург може встановити однакові імпланти, якщо асиметрія незначна. При значній різниці у розмірі грудей встановлюються різні за обсягом імплантати. Операція збільшення грудей триває близько 1 години. Вже не консультації пацієнтка бачить результат майбутньої операції завдяки примірці сайзерів та 3D моделюванню.
 • Мастопексія (підтяжка грудей). Асиметрія, яка викликана значним провисанням грудей, усувається за рахунок видалення та підтяжки зайвої шкіри та залізистої тканини. Погруддя не тільки підтягується, а й створюється нова симетрична форма. Якщо різниця між молочними залозами незначна, підтяжка грудей проводиться за допомогою періареолярного доступу навколо ареоли. Зверніть увагу: в цьому випадку рубець знаходиться на межі темної і світлої шкіри, і максимально непомітний, а на грудях немає додаткових рубців. При вираженому птозі проводиться або вертикальна мастопексія (рубець проходить від ареоли до підгрудної складки) або якірна (рубець розташовується по ареолі, вертикально до підгрудної складки та лінії цієї складки).
 • Редукційна маммопластика (зменшення грудей). У разі значно вираженої різниці між молочними залозами може бути виконане зменшення грудей.
 • Ліпофілінг. Коригування молочних залоз за допомогою пересадки власної жирової тканини. Власний жир береться із так званих зон «депо» – живіт, стегна, фланки спини та вводиться у проблемну зону. Ліпофілінг дозволяє збільшити одну з грудей до потрібного розміру.

Методика завжди визначається індивідуально на консультації. Під час індивідуальної зустрічі пластичний хірург підбере для вас оптимальну методику, яка дозволить набути ідеальної форми грудей.

Живот после родов
Живіт після пологів

Народження дитини – найпрекрасніший і найочікуваніший момент у житті кожної дівчини. Але радість материнства завжди має інший бік – відображення у дзеркалі більше не тішить. Найчастіше від надмірної ваги після вагітності та пологів страждає живіт. Провисаючий фартух, множинні розтяжки (стрії) на шкірі, діастаз – всі ці зміни доставляють молодій мамі певного дискомфорту.

Багато хто говорить, що фігуру можна привести у форму за допомогою дієт і спорту, але, на жаль, ці методи не справляються з усіма змінами, що виникли. Наприклад, «фартух» на животі після схуднення провисне ще більше, а розтяжки та діастаз не підуть.

Поверне стрункий і підтягнутий живіт після пологів – абдомінопластика (підтяжка живота) – одне з найпопулярніших пластичних операцій у світі відновлення втрачених форм.

діастаз

Живіт після пологів: як поводяться м’язи?

З середини 2-го триместру вагітності м’язи живота починають поступово розтягуватися під впливом значного збільшення матки та сильної внутрішньої напруги. Прямі м’язи живота в буквальному значенні «розходяться» убік. Це провокує виникнення діастазу – розбіжність прямих м’язів живота. Плюс до цього додається вплив гормонального тла.

Але природа хитро задумала жіночий організм – після народження малюка м’язи живота повертаються у вихідний стан. На жаль так відбувається не у всіх. Причин може бути кілька:

 • дисплазія (слабкі волокна сполучної тканини)
 • значна вага плоду
 • низький рівень фізичної підготовки – м’язовий корсет майбутньої мами не готовий до трансформації
 • незначний проміжок між пологами (менше 1,5 року)

Кожна наступна вагітність підвищує можливість розходження м’язів.

Як правило, живіт після пологів турбує молодих мам більше з естетичного погляду. Живіт виглядає круглим, одутлим, з в’ялою та провислою шкірою, відсутня рельєфність.

Що якщо живіт після пологів обвис?

Обвислий живіт після пологів дуже часто і характерне явище для молодих мам. Але обвисає не просто шкіра. На животі організм накопичує жирові відкладення, щоб захистити майбутнього малюка.

Важливо розуміти: живіт після пологів не приходить швидко у форму, організму потрібен час відновлення. Орієнтовно через 2 місяці матка приходить у свій допологовий стан, відновлюється гормональне тло та інші системи організму. Породілля втрачає зайві кілограми, а шкіра на животі підтягується. У цій справі допоможуть: правильне збалансоване харчування, носіння компресійної білизни (бандажу) протягом 4-6 місяців після пологів, косметологічні процедури (масажі) та фізичні вправи. Всі рекомендації даються в пологовому будинку, тому суворо дотримуйтесь їх.

Але розраховувати відновлення форм доводиться який завжди. Наприклад, після кесаревого розтину м’язи живота просто не можуть повернутися до колишньої форми через те, що вони фізіологічно не здатні закритися. Тоді живіт після пологів значно помітний, пупок виглядає трохи вивернутим назовні. І все це супроводжується розтягнутою шкірою. В даному випадку є прямі показання для абдомінопластики.

Як підтягнути шкіру на животі?

Перед початком відновлення після пологів варто проконсультуватись із сімейним лікарем. Зазвичай фахівці рекомендують до цього приступати не раніше ніж через 2 місяці після пологів.

Процес відновлення завжди індивідуальний і може тривати від 5 місяців до 1 року. Все залежить від багатьох факторів:

 • що ви набрали за час вагітності
 • якими були пологи – природними або кесарів розтин
 • вага малюка

Повернути тонус животу після пологів можна, умовно, 2 способами: в домашніх умовах, правильно харчуючись і займаючись спортом, або звернутися до пластичного хірурга.

діастаз

Розтяжки на животі після пологів

Після пологів розтяжки виникають більше, ніж у половини молодих мам. Що являють собою стрії на шкіри? Це дефекти шкіри. Говорячи простою мовою, шкіра «рветься» і тут виникає рубцева тканина. Часто розтяжки спочатку рожевого відтінку, а потім бліднуть до білястого. Іноді мікротравми руйнують дрібні судини та капіляри, які забарвлюють стрії у темно-бордовий колір.

Головні причини появи розтяжок – гормональна перебудова та коливання ваги (різкий набір кілограмів, а потім схуднення). Також шкіра через брак колагену та еластину не витримує збільшення кола живота та стегон.

Найчастіше розтяжки виникають саме на стегнах та животі. Прибрати їх у домашніх умовах неможливо. Одним із рішень для незначної кількості розтяжок на тілі є лазерне шліфування на лазері Fotona. Процедура покращує їхній зовнішній вигляд.

Під час хірургічної підтяжки живота можна усунути розтяжки. Повністю йдуть стрії, які знаходяться біля пупка та внизу живота. Крім цього, за рахунок того, що під час абдомінопластики шкіра розгладжується, розтяжки стають практично непомітними.

Як прибрати живіт після пологів у домашніх умовах?

Зазвичай повернення втрачених форм молоді мами починають у домашніх умовах.

 1. Правильне харчування. Це є основою всіх основ. Але молоді мами часто роблять основну помилку – хочуть швидко схуднути. Швидке скидання ваги негативно позначається на фігурі. Харчуватися потрібно правильно та повноцінно. Тільки тоді можна досягти добрих результатів. Якщо говорити цифрами: на грудне вигодовування йде до 800 калорій, тому добовий раціон жінки, що годує, повинен дорівнювати 1300-1400 калорій. Таким чином, схуднення буде рівномірним і дозволить закріпити стабільну вагу.
 2. Бандаж. Правильно підібрана компресійна білизна сприятиме швидкому скороченню шкіри та підтримуватиме ослаблі м’язи живота.
 3. Фізичні вправи. Відновлювати фізичне навантаження варто не раніше ніж через 6-8 тижнів після народження дитини. Починати з помірного навантаження, бажано кардіотренування – ходьба, біг, а потім силові. В останню чергу слід навантажувати прес.
 4. Масаж. Домашній вакуумний масаж стимулює вироблення колагену та еластину, покращуючи якість шкіри.


Незважаючи на всі переваги, ці методи мають коригуючий характер. Повністю прибрати провислий «фартух» і в’ялу шкіру на животі вони не зможуть.

Як прибрати живіт після пологів за допомогою лікаря?

У більшості випадків, щоб отримати рівний і плоский живіт, як до пологів, потрібне хірургічне втручання.

Пластична операція, спрямована на надання підтягнутого виду живота, називається абдомінопластика. Її суть: видалення надлишків шкіри з передньої черевної стінки, жирових відкладень та зміцнення білої лінії живота. За одне хірургічне втручання можна вирішити повний комплекс проблем:

 • прибрати нависаючий шкірно-жировий «фартух»
 • усунути в’ялу шкіру та частково розтяжки
 • пришити діастаз
 • прибрати неестетичний втягнутий рубець після кесаревого розтину
 • зміцнити м’язи черевного пресу
 • окреслити лінію талії

Абдомінопластика завжди проводиться під загальним наркозом. Тривалість хірургічного втручання визначається його обсягом. Зазвичай це 2-2,5 години.

Існують такі види пластики живота:

 1. Мініабдомінопластика. Виконується за мінімального естетичного дефекту. Вона не передбачає видалення великого фартуха і перенесення пупка.
 2. Класична повна абдомінопластика. Проводиться при значному провисанні шкіри, наявності шкірно-жирового фартуха, деформації пупка.

Підтяжка живота часто для досягнення максимального результату поєднується з ліпосакцією – ліпоабдомінопластикою.

Коли хірург скаже: так

Для хірургічної підтяжки живота, як і будь-якої операції, є показання:

 • естетична незадоволеність формою живота
 • провисання шкірно-жирового фартуха
 • в’ялість шкіри, післяопераційні рубці (рубець після кесаревого розтину), шрами

Перший крок до ідеальної фігури – консультація пластичного хірурга. Тільки він може визначити показання для пластики та дати рекомендації. І, звісно, ​​перед хірургічним втручанням важливо пройти обстеження та здати аналізи. За їхніми результатами хірург зможе сказати остаточне так.

А коли не варто…

Абдомінопластика – найефективніший спосіб повернути красу животу. Але є ситуації, коли не варто поспішати. Наприклад, якщо ви плануєте ще одну вагітність. Операцію з підтяжки живота рекомендується робити, коли сім’ю сформовано і дівчина не планує народжувати. Це стане запорукою стабільного та довгострокового результату.

Також підтяжка живота має низку протипоказань:

 • хронічні захворювання внутрішніх органів у стадії загострення
 • серцева або легенева недостатність
 • злоякісні утворення
 • порушення згортання крові

Результати не забаряться

Реабілітація після підтяжки живота займає 2 тижні. Весь цей час (цілодобово) пацієнт повинен ходити у бандажі – це важливо для стабілізації результату та зниження післяопераційних ризиків. Оцінити результат підтяжки живота можна за 1 місяць.

Оберіть мову для перегляду контенту

Українська Русский