Обирай зручний спосіб зв'язку:

Лікування пульпіту

Запалення пульпи – інфекційне ураження тканин зуба, найчастіше спричинене наслідками занедбаного карієсу. Розвивається поступово і непомітно для людини, тому до стоматолога пацієнт звертається, як правило, у гострій фазі, коли виявляються болючі відчуття.

Лікарі-стоматологи клініки Vidnova швидко та безболісно проведуть лікування пульпіту у Львові, Києві, Дніпрі, Запоріжжі.

 

Лечение зубов под микроскопом

 

Симптоми пульпіту

Руйнування пульпи можна виявити на оглядах або рентгенографії. Пацієнти звертаються за допомогою у гострій фазі, коли виявляються явні симптоми захворювання:

 • гострі реакції на гаряче/холодне та/або солоне/солодке
 • різкі болі, які в нічний час стають інтенсивнішими

При пульпіті біль може бути пульсуючим, віддавати у скроневу ділянку, передаватися на вуха та сусідні зуби, відчуватися нападами. Це свідчить про необхідність термінового відвідування стоматолога на лікування пульпіту. Болі можна тимчасово зняти сильнодіючими препаратами, але це не позбавить проблеми.

Діагностика пульпіту

Правильна діагностика дуже важлива, тому що пульпіт недосвідчений лікар може сплутати з іншим запаленням. Тому необхідно для лікування пульпіту звертатися до перевіреної клініки. Тут лікар-стоматолог докладно опитає пацієнта, дізнається симптоматику, проведе огляд, направить на рентген. Це дозволить точно поставити діагноз та локалізувати проблему, підібрати оптимальний спосіб швидкої допомоги.

Головна мета при лікуванні пульпіту – зняти запалення та прибрати причини його виникнення. У процесі фахівці Vidnova використовують ефективні знеболювальні препарати та сучасні методики. При цьому буде зроблено все, щоб зберегти зуби пацієнта живими. У цьому допоможе своєчасне звернення.

Можливі ускладнення

Найбільша загроза при пульпіті для пацієнтів – втрата зуба. Слід пам’ятати, що це захворювання є осередком інфекції і для сусідніх зубів. При цьому пульпіт може бути не лише гострим, а й безсимптомним. Це додатковий привід проходити регулярний огляд у стоматолога. Захворювання викликає ряд ускладнень:

 • розвиток періодонтиту
 • утворення кісти або гранульоми
 • перехід у хронічну стадію, яка складніше лікується

Негайне звернення до лікаря з появою перших симптомів пульпіту гарантує повне лікування та збереження зуба.

Методи лікування пульпіту

Вибір методу лікування залежить від своєчасності звернення пацієнта за допомогою. Лікування пульпіту може виконуватись двома методами:

 1. Біологічний. Застосовується на початковій стадії пульпіту. Запалення знімається медикаментозно, пульпа загоюється за допомогою спеціальних препаратів, у яких міститься кальцій. Дозволяє зберегти нерв та зуб живими.
 2. Хірургічний. Включає часткове або повне видалення ураженої пульпи. При депульпуванні повністю видаляється нерв, лікар застосовує пломбировочные матеріали відновлення коронкової частини зуба.

Методику лікування пульпіту вибирає стоматолог. У запущених випадках для зняття запального процесу та повного відновлення зуба знадобиться кілька візитів до клініки.

до та після лікування пульпіту

Етапи лікування захворювання

 • Зазвичай потрібно повністю відкрити порожнину ураженого зуба, провести санацію, промивання кореневих каналів спеціальними препаратами. Процедура включає кілька етапів, що залежить від методики допомоги та складності лікування.
 • Знеболення. Без якісної анестезії маніпуляції на живому нерві викликають сильний біль.
 • Видалення вогнищ карієсу. Це джерело інфекції, яке викликає запалення.
 • За необхідності – видалення пошкодженої пульпи.
 • Обробка кореневих каналів протизапальними препаратами.
 • Пломбування каналів, відновлення коронки.
 • Контроль результатів (знімок).

Іноді потрібне встановлення тимчасових пломб, лікування триває протягом кількох візитів. Важливо повністю усунути причини запалення пульпи, щоб уникнути рецидивів. Рекомендується за рік провести контрольний огляд.

Після лікування пульпіту слабкий ниючий біль може зберігатися кілька днів, це нормально. Для запобігання подальшим проблемам рекомендації нескладні: правильна гігієна, своєчасне лікування та регулярні огляди.

Переваги стоматології Vidnova

Клініка Vidnova пропонує своїм пацієнтам найкращі умови для лікування пульпіту. Тут пацієнтам комфортно, працює попереджувальний персонал та кваліфіковані лікарі. Створено доброзичлива атмосфера, клініка оснащена всім необхідним обладнанням, інструментами та матеріалами європейського рівня.

Пацієнтам надається зручний час для візитів, кілька варіантів якісної та безпечної анестезії.

Ціна лікування пульпіту у Львові, Києві, Дніпрі, Запоріжжі.

Вартість стоматологічних послуг завжди визначається індивідуально на консультації. Фахівець складе послідовний план лікування, детально розповість про майбутні процедури та озвучить остаточну вартість.

Докладніше з цінами ви можете ознайомитись у розділі «Ціни» або у адміністраторів клініки за тел:+ 38 (096) 214-03-33.