Не всі люди радіють літу. Адже тепла і навіть спекотна погода може спричинити дискомфорт. Особливо страждають від спеки люди, схильні до підвищеного потовиділення. Згідно зі статистикою, понад три відсотки українців схильні до гіпергідрозу – надмірного потовиділення окремих ділянок або всього тіла. Людей же, які просто більше пітніють, ніж інші, набагато більше трьох відсотків.
На жаль, досягнення сучасної індустрії косметики не допомагають вирішувати проблему підвищеного потовиділення. Навіть антиперспіранти з терміном дії 48 годин не справляються з гіпергідрозом.
Але все-таки вчені знайшли єдиний спосіб контролювати потовиділення. Щоб зрозуміти, як він працює, треба більше знати про сам процес виділення поту.
Причини підвищеного потовиділення
1.Регулювання температури тіла.
Потовиділення – природна здатність організму контролювати температуру тіла, це частина терморегуляції. У спеку серцю, судин та нирок потрібно більше зусиль для підтримки стабільної температури тіла, тому поту виділяється більше, а пити хочеться частіше. Для комфортного самопочуття рекомендується пити щонайменше 3 ковтків води кожні півгодини.
2.Хвилювання, переживання.
Однак виділення поту іноді буває пов’язане не лише з терморегуляцією, але й іншими процесами. Наприклад, з різким викидом адреналіну у кров. Таке трапляється при хвилюванні, занепокоєнні, страху, будь-яких переживаннях. Організм навіть поїздку у транспорті чи інтенсивний робочий процес сприймає як стрес та реагує відповідно – активізується, викидає гормони, прискорює роботу серця та… потіє. Найбільш відчутно потовиділення проявляється себе в області долонь, стоп, чола, шиї, спини, пахвових западин.
Наслідки гіпергідрозу
Сучасний світ сповнений великих та малих стресових ситуацій, у які люди потрапляють щодня. Тому підвищене потовиділення поводиться все частіше. Як правило, це змоклі долоні, струмки поту на спині та лобі (шиї), постійно мокрі стопи в будь-якому взутті. І, звичайно, мокрі пахви. Багато наших клієнтів скаржилися, що їм весь час доводиться відчувати збентеження через «мокрі круги» на одязі. Причому від цього сезону це не залежить. Потіти можна навіть у мороз.
Ботулотоксин проти поту
Фахівці не рекомендують боротися з підвищеним потовиділенням шляхом застосування різної косметики, адже таким чином можна спровокувати алергію. Найпростіший спосіб упоратися з гіпергідрозом – нейтралізувати дію нервових закінчень, які реагують на гормональний викид. Тобто придушити виділення поту «в зародку».
Оскільки на хвилювання першим реагує нервова система і саме нервові закінчення передають імпульс клітинам, запускаючи механізм потіння, то невеликого втручання у роботу нервових закінчень достатньо.
Ботулотоксин – препарат на основі бактерій токсину, природного походження. Ботулотоксин (або ботокс) діє місцево, тимчасово нейтралізуючи нервове закінчення. Останньому потрібно близько 6-8 місяців на повне відновлення.
Ботулотоксин широко застосовують у медицині, як засіб боротьби з різного роду тиками, у лікуванні мігрені, а також для попередження старіння шкіри (нейтралізація нервових закінчень допомагає розгладити зморшки). Ефективність та безпека ботулотоксину доведена багатьма роками використання (з 1980-х років). За висновками Всесвітньої організації здоров’я ботулоксин вважається абсолютно безпечним препаратом.
Особливості процедури
В Україні ботокс застосовують у клініках пластичної хірургії для малоінвазивного омолодження та для лікування гіпергідрозу.
На сьогоднішній момент ботулотоксин – найпростіший та найефективніший метод контролю потовиділення.
Пацієнт отримує безболісний укол у зоні активного виділення поту і на півроку мінімум забуває про дискомфорт, спричинений гіпергідрозом. Повторення процедури не призводить до побічних ефектів, багато людей роками використовують ботулотоксин.
Лікування гіпергідрозу – безболісна і швидка процедура (до півгодини), що практично не має протипоказань (у тому числі тільки вагітність, запальні процеси, інфекції).