Радість материнства – безцінний дар кожної дівчини. Однак він має іншу сторону: тіло молодої мами змінюється … Найбільше від постродових змін страждає живіт – з’являються провисаючий «фартух» і розтяжки, м’язи розтягуються, а шкіра стає в’ялою. Звичайно, кожній дівчині хочеться, як якнайшвидше повернути все, як було до пологів. Але багатьох зупиняють питання: «чи можна народжувати після абдомінопластики» та «як вплинуть пологи на результат підтяжки живота»? Відповідаємо на ці запитання, а також розповідаємо, коли краще робити операцію, щоби отримати стабільний результат на роки.
Вагітність після абдомінопластики
Отже, головне питання дівчат, які мріють про плоский і підтягнутий животик, – «чи можна в майбутньому вагітніти після абдомінопластики?». Тверда відповідь пластичних хірургів: так! Розглянемо, як відбувається підтяжка живота.
Мета операції – відновити естетичні пропорції живота. Тобто: усунути нависання шкірно-жирового «фартуха» та в’ялу шкіру, прибрати жирові відкладення, а також ушити діастаз (розбіжність прямих м’язів живота) та грижу, які могли виникнути після народження дитини. Хірург робить горизонтальний розріз у зоні бікіні (трохи вище лобка), відокремлює шкіру та жирову тканину від м’яза, натягує її та видаляє надлишки. Після цього на хірургічну рану накладається шов. Зазначимо, у сучасній пластиці живота застосовується технологія «склеювання», коли на шов наноситься спеціальний шкірний клей.
Таким чином, хірург працює зі шкірним покривом, жировою тканиною, м’язами та фасціями. При цьому внутрішні органи, а також органи репродуктивної системи не зачіпаються. Тому проведена абдомінопластика не може бути протипоказанням до зачаття дитини та вагітності. . Виношування малюка протікає однаково, як у дівчини, яка зробила підтяжку живота, так і тієї, яка не зверталася до пластичного хірурга. Виконана операція не впливає на майбутню маму та плід.
Можливі ускладнення від пластики живота
Незважаючи на те, що вагітність після підтяжки живота можлива, необхідно врахувати деякі аспекти:
- абдомінопластика – це операція, а значить – організму необхідно відновитися після хірургічного втручання. Особливо, якщо ми говоримо про виношування дитини, коли організм потребує ресурсу для хорошого перебігу вагітності;
- природні процеси під час вагітності: розтягнення шкіри, поява стрій (розтяжок) та інших естетичних дефектів на шкірному покриві – можуть змінити результат пластики не на краще;
- якщо розродження буде за допомогою кесаревого розтину, то до рубця в зоні бікіні (після пластики живота) додасться ще один.
Чому не рекомендують робити абдомінопластику, якщо плануєш вагітність?
У пластики живота існує низка протипоказань:
- гостра та хронічна серцева та ниркова недостатності;
- хронічні захворювання на активній стадії;
- цукровий діабет;
- онкологічні захворювання.
До відносних протипоказань відноситься планування вагітності найближчим часом. Мабуть, ґрунтуючись на цьому, з’явилися міфи про те, що абдомінопластика, проведена до вагітності, може негативно вплинути на подальше виношування дитини або ускладнити пологи. Але це не так!
Основна причина, через яку абдомінопластика не рекомендується до пологів, – це недоцільність операції!
Після виношування малюка та пологів м’язи живота знову розтягуються, шкіра втрачає еластичність, а ефект від операції, яка полягає у підтяжці тих самих м’язів живота, зникає. Так, висока ймовірність, що зовнішній вигляд живота після пологів може не тільки повернутися до попереднього стану, а й стати ще гіршим, ніж до операції. І тоді доведеться повторювати пластику.
Це означає, що до пологів абдомінопластика протипоказана?
Зовсім ні! Безумовно, основна частина пацієнтів пластичного хірурга – жінки після пологів, які хочуть відновити форми як до вагітності. Але важливо розуміти, що підтяжка живота не завжди виконується з метою естетики. Вона проводиться і за медичними показаннями. Наприклад, за наявності значного діастазу – розбіжності прямих м’язів преса в різні боки, або грижі.
Звісно, краще, якщо абдомінопластика пройде після пологів. Це запорука стабільного результату на все життя. Але хірургічне втручання, зроблене до вагітності, ні в якому разі не нашкодить ні матері, ні дитині, не завадить правильному зростанню та розвитку малюка.
А коли можна буде запланувати вагітність?
За фізіологічними показаннями планувати вагітність бажано не раніше ніж через півроку-рік після пластики живота. Оскільки саме такий проміжок часу необхідний повного відновлення організму та утворення стійкого рубця. Але наскільки це доцільно вирішувати вам. Адже лише через 1 місяць, після повного завершення реабілітаційного періоду, ви зможете оцінити результат пластики та насолодитися новими красивими формами.
Повторна підтяжка живота після пологів
І другий бік ситуації – пологи після абдомінопластики. Найчастіше (виходячи з практики, в 70%) наступні пологи після пластики призведуть до деформації передньої стінки живота. Знову з’явиться «фартух» на животі, в’яла шкіра, розтяжки… І тоді знадобиться повторна абдомінопластика. Хірургічне втручання виконується так само, як і при проведенні до пологів. До речі, є думка, що підтяжку живота можна провести миттєво під час пологів. Справді, така практика існує, але ми рекомендуємо не поєднувати ці процеси.
Варто зазначити, що у деяких випадках масштабна деформація живота немає, і тоді виконується лише незначна корекція.
Перед прийняттям рішення про проведення підтяжки живота порадьтеся з пластичним хірургом, а також обміркуйте всі плюси та мінуси.