
Дуже часто до нашої клініки звертаються пацієнти, які бажають виконати не одну, а кілька видів пластичних операцій, наприклад, підтягнути живіт та виправити форму грудей. У такі моменти пацієнт завжди цікавиться, чи можемо ми об’єднати ці дві пластики і провести їх разом. У деяких випадках є можливість такого об’єднання, а в деяких – ні. Чому так відбувається? Які є поєднані операції і як вони проходять?
Бажання поєднати кілька пластик в один процес дуже поширене явище. Це пов’язано з тим, що моральна підготовка до хірургічного втручання завжди супроводжується психологічними страхами та стресом, і цілком природно, що пацієнт прагне вберегти себе від повторних переживань і зробити бажані корекції зовнішності за раз. Багато видів пластики – це поєднані операції, і найчастіше за один процес можна поєднати кілька корекцій.
З одного боку, поєднані операції – це можливість виконати під одним наркозом кілька хірургічних процесів. Це досить зручно і з погляду фізіології, і з погляду фінансів. А з іншого боку, варто врахувати, що при збільшенні часу протікання операції, а на поєднані операції необхідно витратити більше часу, ніж на одну, збільшується і доза наркозу.
А також збільшується площа ушкоджень. Зараз організм відчуває втручання у кількох областях, й у відновлювального процесу він має направити своє зусилля над одне місце, а розподілити його відразу між двома осередками. Це додаткове навантаження на організм.
Саме з цих двох причин не всі пластичні втручання – поєднані операції. Якщо йдеться про два об’ємні, складні, травматичні та тривалі хірургічні втручання, то їх краще розділити і провести окремо один від одного!
Бувають варіанти, коли поєднані операції проводять одним хірургом, тоді вони виконуються послідовно один за одним. А бувають такі моменти, коли можна виконати паралельно дві корекції на різних частинах тіла. Для цього потрібні дві бригади хірургів. Такий підхід дозволяє за час одного наркозу, не збільшуючи його тривалість та дозу, виконати дві поєднані операції.
Проте, які завжди можливі варіанти паралельної роботи. У разі варто враховувати час, необхідне проведення роботи, розраховувати наскільки має збільшитися доза наркозу і зважувати доцільність таких маніпуляцій.
Для поєднання операцій дуже важлива загальна травматичність процесу. Якщо вона занадто висока, ці пластики необхідно розділяти. Важливим фактором у таких питаннях є індивідуальний стан здоров’я конкретного пацієнта: його здатність до відновлення, больовий поріг та психологічні показники. Тому не завжди навіть поєднані операції у конкретного пацієнта можна здійснити одночасно.
На схемі представлені варіанти, коли можна зробити поєднання, а коли цього робити не варто.
Бережіть себе і будьте прекрасні!