Обирай зручний спосіб зв'язку:

Рентген зубів

Огляд ротової порожнини пацієнта дає стоматологу лише частину інформації про реальний стан зубощелепної системи. Для діагностики та остаточного діагнозу у багатьох випадках потрібний рентгенівський знімок. Рентген зубів незамінний для виявлення прихованих патологічних процесів, локалізованих у корені зуба, під яснами або щелепною тканиною. Застосовується як корінних зубів, так молочних дитячих.

 

Показання для рентгенів зубів

Знімок дозволяє стоматологу максимально точно оцінити рівень ураження тканин або зубів, виявити приховані проблеми. Показаннями для рентгенів є:

 • проблеми з прорізуванням (зуби мудрості);
 • ознаки або прояви карієса, у тому числі прихованого коронкою або пломбою;
 • патології у ротовій порожнині (кіста, пухлина, абсцес);
 • пульпіти, пародонтити, запалення;
 • необхідність лікування зубних каналів.

Рентген зубів у Львові, Києві, Дніпрі, Запоріжжі лікар може призначити при ортодонтичному лікуванні, підготовці пацієнта до імплантації або протезування.

Для яких цілей використовують

Рентген зубів застосовується у всіх стоматологічних напрямках: ортодонтії, терапії, естетичної стоматології, хірургії та ін. Іноді для уточнення діагнозу рентген зубів призначається і при первинному огляді пацієнтів.

У стоматології Vidnova використовуються рентгенівські знімки двох видів:

 • панорамні. Клініка Vidnova оснащена сучасним апаратом SIRONA, який дає змогу отримувати панорамні знімки. Це площинне зображення всієї зубощелепної системи: гайморові пазухи, зуби, обидві щелепи, скроневий відділ, суглоби. Такий рентген зубів використовується для комплексного лікування, виправлення прикусів, естетичної стоматології.
 • прицільні знімки. Досліджується один або кілька зубів, що стоять поруч. Найчастіше застосовується для огляду коріння зубів (при руйнуванні або перед видаленням), аналізу стану ясен, лікування каналів, виявлення кіст, гранулем тощо.

Що дозволяє діагностувати?

Рентген зубів дозволяє вирішити кілька завдань. Він допомагає лікарям ретельно досліджувати/виявити:

 • прогресування низки захворювань (пародонтит, карієс, пародонтоз та ін.);
 • наявність каріозних порожнин, у тому числі прихованих;
 • становище та анатомічні особливості зубного ряду;
 • перелом кореня;
 • непрорізані зуби;
 • аномальний прикус, відхилення у кістках щелеп.

Головне завдання рентгена зубів – виявлення та правильна діагностика захворювань. Знімок дозволяє побачити стан пародонту, виявити запалення, виявити карієс, пошкодження та патології у СНЩС. Крім діагностичної ролі, рентген зубів дозволяє контролювати ефективність ендодонтичного лікування. Тому він обов’язково входить у лікувальний процес. Також за допомогою знімка лікар зможе переконатися у якісному пломбуванні каналів, зникненні вогнища запалення.

Ще одна важлива функція – рентген зубів призначається при плануванні лікування чи протезування. На підставі рентгенографії стоматолог може віртуально спланувати перебіг процедур, продемонструвати пацієнтові очікуваний результат на моделі.

рентген зуба

Особливості проведення рентгена

Рентгенограма – безпечна та безболісна стоматологічна процедура.

Для виконання прицільного рентгена зуба може використовуватися портативний апарат, розташований навпроти потрібної ділянки. Апарат прикладають до щоки, з боку зубів встановлюється невелика плівка. Знімок робиться миттєво, але проявляється кілька хвилин.

Для виконання панорамного рентгена зубів у клініці Vidnova застосовують сучасний ортопантомограф SIRONA. Основна вимога – голова у процесі рентгена зубів має залишатися нерухомою. Щоб отримати об’ємний знімок, випромінюючий елемент обертається навколо пацієнта, що дозволяє отримати зображення з усіх боків та ракурсів.

У клініці наші спеціалісти використовують цифровий метод. Отримане зображення зручне для зберігання та постійного доступу.

Переваги стоматології Vidnova

Клініка оперативно надає стоматологічну допомогу будь-якої складності. Тут до послуг пацієнтів:

 • кваліфіковані стоматологи, які виконують повний спектр процедур;
 • комплексний підхід до лікування;
 • сучасне обладнання, інструменти та матеріали від провідних світових виробників;
 • комфортні умови лікування.

Ціна рентгена зуба у Львові, Києві, Дніпрі, Запоріжжі

Вартість панорамного знімка у клініці Vidnova можна дізнатися у розділі «Ціни» або у адміністраторів клініки за тел:+38 (096) 214-03-33.