Обирай зручний спосіб зв'язку:

Ін’єкції ботулотоксину

Сучасна косметологія використовує кілька методик безопераційного омолодження. Одна з найбільш популярних – ін’єкції ботулотоксину (БТА), яка серед пацієнтів відома як уколи ботоксу. . Це ефективний спосіб продовжити молодість, покращити стан шкіри, усунути мімічні зморшки. Ін’єкції ботулотоксину застосовуються для дорослих пацієнтів різного віку.

процесс ін'єкції уколу краси

Що таке ботулотоксин?

Ботулотоксин типу А є складним білком, який виробляють бактерії Clostridium botulinum. У медицині застосовується з 50 років XX століття спочатку для лікування блефароспазму та косоокості, потім – у косметології. Відомий за торговими назвами “Ботокс” або “Діспорт”, які виробляються в США та Франції.

Ботулотоксин може вироблятися в харчових продуктах і викликати ботулізм при попаданні в систему травлення людини, будучи сильною отрутою. Але при ін’єкціях мікроскопічних дозах абсолютно безпечний, що підтверджується численними дослідженнями. Колір, смак і запах не має, руйнується при тривалому кип’ятінні або нагріванні понад 120ºC.

Як працює ботулотоксин?

При роботі м’язів обличчя з часом з’являються динамічні зморшки. Вони особливо помітні у районі чола, між бровами, у куточках очей («гусячі лапки»), навколо губ. Ін’єкції ботулотоксину блокують рухливість м’язів обличчя, що сприяє розгладжуванню зморшок.

Внаслідок введення невеликої кількості препарату розслаблюється м’яз, поступово розгладжується шкіра. Ботулотоксин має місцеву точкову дію, але без ефекту маски. Цілком зберігається міміка пацієнта, тільки при цьому відсутні зморшки і немає дискомфорту.

Які переваги уколів ботулотоксином?

На відміну від більшості косметологічних процедур, які проводяться з метою омолодження (підтяжки, усунення зморшок та ін.), ін’єкції ботулотоксину мають ряд переваг:

 • відсутність хірургічного втручання. Це щадна методика, після якої не залишається шрамів, не виникають післяопераційні ускладнення, немає тривалого реабілітаційного періоду;
 • швидкий ефект. Результати застосування ботулотоксину А проявляються протягом кількох днів, накопичуються протягом 2 тижнів. «Вартий» ботокс 3-4 місяці залежно від індивідуальних особливостей пацієнта;
 • Зберігається міміка особи. Правильно проведена процедура корекції дозволить зберегти природну міміку, не перетворивши обличчя на маску;
 • мінімум больових відчуттів. Уколи краси проходять безболісно.

До переваг методики відносять і швидкість її проведення. Залежно від кількості проблемних зон, для яких потрібна ін’єкція, маніпуляції займуть лише від 10-15 хвилин часу.

Застосування ботулотоксину в естетичній медицині

Сучасна естетична косметологія застосовує ботулінотерапію для корекції обличчя та шиї, виділяючи 5 основних напрямків:

 1. Профілактика появи зморшок. Рекомендується пацієнтам віком від 20 років. Також точкове застосування ін’єкцій БТА дає змогу відкоригувати міміку.
 2. Ослаблення тонусу динамічних м’язів. Найчастіше застосовується при лікуванні наслідків неврологічного парезу або гіпертонусу м’язів, коли обличчя набуває вираженої асиметрії.
 3. Відновлення балансу між лицьовими м’язами. Уколи краси дозволяють відкоригувати контури овалу обличчя та окремих його частин (форму брів, положення губ тощо).
 4. Розгладжування шкіри. Поверхневі ін’єкції дозволяють розслабити м’язові волокна, що прилягають до шкіри. Це робить її рельєф гладкішим.
 5. Корекцію функції потових залоз при гіпергідрозі. При надмірному потовиділенні введення ботулотоксину тимчасово блокує роботу еккрінових заліз.

Вплив на організм

Мімічні зморшки утворюються внаслідок регулярного скорочення певної групи м’язів. Ці скорочення викликані “командами” нервових закінчень. Коли шкіра з віком або з інших причин втрачає еластичність та пружність, зморшки проявляються різкіше, стають помітнішими. Саме на нейтралізацію роботи нервових закінчень спрямована дія ботулотоксину.

Точкова ін’єкція «вимикає» м’яз, команда на скорочення не надходить, внаслідок чого не буде впливу на шкірний покрив. Ділянка поступово розгладжується. Шкіра починає виглядати на порядок молодше.

На решті організму «уколи краси» не мають жодного негативного впливу і абсолютно безпечні. Але це стосується лише випадків професійних ін’єкцій, які проводять досвідчені лікарі, які досконало вивчили методику застосування та анатомію особи, які враховують індивідуальні особливості пацієнта.

З якого віку можна робити ін’єкції?

Так як вплив ботулотоксину при косметологічних процедурах абсолютно безпечний, для ін’єкцій немає обмежень за віком пацієнта. Лікарі рекомендують вдаватися до омолоджуючих уколів після 25-27 років, коли почали помітно проявлятися динамічні зморшки.

Слід враховувати, що птоз шкіри – природний процес, під впливом якого шкіра та м’які тканини обличчя поступово опускаються та «провисають». Також з віком шкіра втрачає еластичність, стоншується, знижується вироблення колагену. Тому після 55 років ефективність ботулінотерапії знижується, результат менш помітний. Тому рекомендується проводити комплексні процедури, що омолоджують. Наприклад, після пластики повік та ліпофілінгу особи (пересадки власної жирової тканини) виконати ін’єкції.

Як відбувається процедура у косметолога?

Все відбувається максимально швидко, маніпуляції в середньому займають близько 15 хвилин. Тому їх називають «процедурою обідньої перерви». Але спочатку пацієнт має пройти консультацію у фахівця, у ході якої визначаються проблемні зони, очікуваний результат. Особливої ​​підготовки до процедури не потрібно, але фахівець повинен переконатися, що пацієнт здоровий, не має протипоказань та готовий до ботулінотерапії. Процедура виконується у кілька етапів:

 • шкіра обличчя ретельно очищається від забруднень, залишків косметики, проходить дезінфекцію
 • виконуються уколи розрахованої дози препарату в потрібні зони (у межбровье, під очі, лоб, підборіддя). Анестезія не використовується, але застосовується надтонка голка

Проблемна зона обробляється 1-3 хвилини, тому вся процедура не забере більше 15 хвилин.

Відразу після ін’єкцій ботулотоксину заборонено горизонтальне положення протягом 4 годин. Рекомендується на 3 дні утриматися від вживання алкоголю. У перший тиждень не рекомендуються активні навантаження, відвідування басейну та лазні, прийом гарячих ванн.

таблиця за обсягом уколів краси

Коли видно ефект і скільки він триває?

Робота препарату починається миттєво. Перші результати пацієнти відчують вже за 3 дні, причому ефективність проведених процедур поступово наростає. Очевидно видимий ефект проявляється протягом 14-15 днів, оскільки шкіра обличчя неспроможна розгладитися миттєво.

У складних випадках ефект може проявитися за кілька тижнів. Згодом (через 3-4 місяці) м’язи починають відновлювати функціонал. Щоб цього не допустити, рекомендується повторити процедуру або регулярно виконувати підтримуючі уколи.

Як доглядати шкіру після ін’єкцій ботулотоксином?

Є кілька обов’язкових рекомендацій щодо догляду, яких дотримуватися нескладно:

 • не масажувати протягом доби оброблені ділянки, бажано не торкатися їх
 • у перші дні не використовувати губку та скраби, пілінгові процедури

Не можна розчісувати, м’яти чи терти місця уколів. Головне – дбайливий догляд за обличчям у режимі, що щадить, у перші дні після ін’єкції.

Зони для ін'єкцій краси

Протипоказання до застосування

Препарат гіпоалергенний, не викликає звикання та абсолютно безпечний для організму при підшкірному введенні малими дозами. Але, незважаючи на це, використання ін’єкцій ботулотоксину має низку протипоказань:

 • у пацієнта спостерігається епілепсія, діабет, він має онкологічне захворювання
 • виявлення інфекційного захворювання з підвищеною температурою
 • є проблеми зі згортанням крові
 • при вираженій алергії на білок

Також варто утриматися від ботулінотерапії на час прийому антибіотиків, при вагітності та у процесі грудного годування.

Чи можуть бути ускладнення?

Жодних побічних явищ при введенні кваліфікованим лікарем ботулотоксину не викликає, що підтверджено міжнародними дослідженнями.

Ефект від ін’єкцій ботулотоксину: ДО та ПІСЛЯ

Автор:

Берегулько Виктория Евгеньева - клиника Vidnova
Берегулько Вікторія Євгенівна

лікар-дерматокосметолог

Дитяча стоматологія – особливості та відмінності від дорослої

Регулярні профілактичні огляди дитини у дитячого стоматолога та лікування молочних зубів є вкрай важливими, чого не розуміють деякі батьки. Проблеми можуть розвиватися навіть за відсутності больових відчуттів. Молочні зуби, кардинально відмінні від постійних, вимагають уваги не менше. У них менш товста емаль, що дозволяє легко розвиватися карієсу з загрозою передачі його на постійні зуби. Крім

Фейсліфтинг – до та після. Як робиться підтяжка обличчя

Фейсліфтинг (або підтяжка обличчя) – один із ефективних способів повернення молодості, що відрізняється довготривалістю та стійкістю результатів. Тому фейсліфтинг із відновленням контурів, рятуванням від зморшок набирає популярності. Після 35-40 років у більшості жінок починають проявлятися ознаки старіння. З віком товщина жирової клітковини на обличчі зменшується, шкіра стає тоншою, більш сухою та менш пружною. Може різною

Відновлення після пологів – поради від пластичного хірурга

Народження дитини приносить не тільки радість материнства, а й певні проблеми з організмом, починаючи від гормональних збоїв та загального ослаблення, закінчуючи косметологічними особливостями. Фізіологічне відновлення триває протягом 6-8 тижнів, якщо післяпологові процеси не потребують додаткової реабілітації. У більшості випадків жіночий організм приходить до допологового стану самостійно, достатньо дотримуватись рекомендованих дієт, виконувати фізичні навантаження. Але в