Деякі клієнти пластичних хірургів вважають, що буквально на другий день після операції вони вже отримають «нове тіло або обличчя». Але насправді, реабілітаційний період після будь-якого хірургічного втручання – досить тривалий і дуже важливий процес для закріплення результату операції.
Щоб пластична операція дала максимально позитивний ефект, мало добре її «зробити», потрібно ще й дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, дотримуватися обмежень і дотримуватися вказівок щодо правильного харчування та способу життя.
Базові рекомендації після пластики зазвичай включають:
ü Обмеження у фізичній активності – від двох тижнів до кількох місяців, залежить від складності операції.
ü Обмеження в харчуванні – як правило, протягом перших двох тижнів.
ü Обмеження в курінні – перші два тижні після операції, оскільки нікотин уповільнює процеси загоєння. З тієї ж причини заборонено алкоголь.
ü Обмеження у перебування на відкритому сонці – ультрафіолет уповільнює загоєння, може стати причиною пігментації рубців.
ü Носіння компресійної білизни.
Останній пункт дуже цікавить багатьох клієнтів – що це за білизна, скільки її носити та як.
Навіщо потрібно носити компресійну білизну
Компресійна білизна – по суті, відіграє роль фіксуючої пов’язки, що сприяє процесам загоєння. Однак замість того, щоб перемотувати бинтами, наприклад, груди після збільшення, слід носити досить зручну білизну, що фіксує.
Компресійна білизна виготовлена з суміші натуральних та синтетичних волокон, що мають пружинисту структуру. По суті, ця білизна трохи розтягується – достатньо, щоб ніяк не сковувати ваші рухи. Але водночас компресійна білизна стримує шкіру на вразливій ділянці – там, де ще свіжі рубці, і де нещодавно встановлені імплантати. Іншими словами, компресійна білизна допомагає закріпити результат операції, а у разі розміщення імплантатів – і закріпити їх нове положення, поки організм «не звикне» до них.
Кожне стороннє тіло наш організм покриває ледь помітною капсулою зі сполучної тканини. Силікон для імплантатів – найбезпечніший матеріал для людини, але він також покривається цією капсулою, для наростання якої теж потрібен час. Збільшення грудей передбачає цей етап як частину відновлювального процесу після імплантації. Фіксуюча білизна допомагає прискорити та спростити її.
Кому і коли показано компресійну білизну
Фіксуюча білизна буває різних видів та модицикафій – залежно від зони застосування. Збільшення грудей вимагає носіння фіксуючого топа. У разі збільшення сідниць – спеціальних шорт. Для фіксації ділянок на кінцівках передбачені колготи та манжети, що фіксують.
Різновидів компресійної білизни дуже багато і вибір залежить від показань лікаря, особливостей проведеної операції та переваг клієнта.
Але незмінно одне – фіксуючу білизну потрібно носити, не знімаючи навіть на ніч. Точніше після того, як ви почнете знімати його протягом дня, ще деякий час його рекомендують надягати на ніч. Не можна носити фіксуючу білизну іноді – це не закріпить результат операції і може призвести до порушень.
Терміни носіння білизни, що фіксують, залежать від операції. Як правило, збільшення грудей або підтяжка грудей вимагає носіння компресійної білизни протягом двох із половиною, а то й трьох місяців. Круропластика гомілок – до двох місяців. Абдомінопластика та ліпосакція зобов’язують до носіння спеціальної білизни протягом 2- 3 місяці, залежно від особливостей операції.
Оскільки носіння білизни обов’язково і тоді, коли закінчується період лікарняного після операції і слід виходити на роботу, краще, щоб період відновлення та реабілітації таки припадав на холодний сезон. Восени, взимку та навесні білизну легше приховати під одягом, а процеси потовиділення не порушать загоєння.
З цієї та інших причин пластичні операції рекомендується робити саме в холодну пору року.
Бережіть своє здоров’я та будьте завжди красивими!