Внутрішній наповнювач
Є сольові грудні імплантати, які заповнені 9% розчином хлориду натрію, але вони використовуються в наш час дуже рідко. А силіконові грудні імплантати мають такі варіанти внутрішніх
наповнювачів:
1. Рідкий силікон
Має низку недоліків. Один з них – це його нездатність протягом тривалого часу підтримувати стабільну форму, хоча при цьому, грудні імплантати з цим наповнювачем є досить м’якими, завдяки чому у грудей виходить природна форма. Рідкий силікон не перешкоджає появі складок і, у разі пошкодження ендопротезу, витікає у навколишні тканини. Витягти його можна буде лише за допомогою хірургічного втручання.
2. Гідрогель(біоімпланти)
3. Висококодгезивний гель
На дотик такі грудні імплантати будуть схожі на мармелад, оскільки до їхнього складу входить щільний желеподібний силіконовий гель. Через свою стійку структуру такий гель здатний добре тримати форму, навіть у разі пошкодження ендопротезу. А також гель начебто «запам’ятовує» первісну форму і добре її утримує. Із такого наповнювача випускають анатомічні грудні імплантати.
4. Гель “SOFT TOUCH”
За параметрами та характеристиками схожий на попередній наповнювач, тільки щільність його дещо менша, за рахунок чого негативні характеристики значно знижені.
Останнім часом у пластичній хірургії при збільшенні грудей все частіше застосовуються грудні імплантати з висококодгезивним наповнювачем.
Поверхня оболонки
Розрізняють два види оболонки: гладка та текстурована. Кожна з них виконана із високополімеризованого силікону. Гладкі грудні імплантати практично не використовуються в сучасній хірургічній практиці через низку ускладнень, хоча вони й значно дешевші. Оскільки при їх використанні можливе виникнення фіброзно-капсулярної контрактури – формування щільної сполучнотканинної капсули навколо імплантату.
Гладкі грудні імплантати не мають часу. Тому після операції зі збільшення грудей організм формує захисний шар сполучної тканини навколо стороннього тіла. Тобто сам імплантат виходить, як у капсулі. Це може призвести до ущільнення грудей навколо ендопротезу або безпосередньої його деформації. Також після встановлення гладкі грудні імплантати можуть переміщатися, що призводить до деформації. За всіх цих недоліків існують і переваги – значно менша товщина і більша м’якість, порівняно з текстурованими.
Текстуровані грудні імплантати мають шорстку поверхню через наявність великої кількості дрібних пор в які і потрапляє сполучна тканина. Внаслідок чого не відбувається її розростання та не утворюється капсула навколо ендопроотезу. Також наявність пір дозволяє більш міцно з’єднатися з навколишніми тканинами та зменшити ризик зрушення.
Відмінність форм
Круглі грудні імплантати (напівсферичні) максимально піднімають груди. Ідеально підходять для усунення птозу або асиметрії. Вони простіші в встановлення, але при цьому виглядають не зовсім природно і здатні перевертатися.
Краплевидні грудні імплантати (анатомічні) забезпечують більш натуральний вигляд грудей. Але в лежачи на спині вони продовжують тримати форму, що може створити відчуття неприродності. Що стосується вартості, то анатомічні грудні імплантати коштують дорожче за круглі.
Вибір обсягу
Об’єм грудей обчислюється в розмірах, а ось обсяг імплантатів у мілілітрах. Прийнято вважати, що грудні імплантати з об’ємом 150 мл збільшать груди рівно на один розмір. Якщо Ви хочете збільшити груди з Вашого 1 розміру, на 3, то Вам доведеться встановити грудні імплантати об’ємом 300мм.
Остаточний розмір грудей Ви можете обговорити вже на першій консультації із пластичним хірургом. Лікар оцінить Ваші первинні дані: розмір грудей, обсяг грудної клітки, зростання та пропорції фігури та порадить максимально вдалий варіант обсягу імплантатів.