Обирай зручний спосіб зв'язку:

Хімічний пілінг обличчя та шкіри – навіщо робити, відповіді на популярні питання

Бездоганний стан, здоровий колір, ніжність та пружність шкіри – основні цілі сучасної косметології. Для цього застосовуються десятки способів професійного догляду, одним із найбільш затребуваних та популярних є пілінг (ексфоліація). Фахівці розрізняють 4 типи пілінгу: ферментний, механічний, апаратний та хімічний. Сьогодні ми докладно поговоримо про останнє.

Хімічний пілінг – що це?

Хімічний пілінг – процес рівномірного відлущування та видалення поверхневих шарів відмерлих клітин після впливу розчинів слабких кислот. Результатом процедур стає активізація вироблення колагену та еластину, стимулювання оновлення клітин епідерму. Спостерігається помітний ефект, що омолоджує, збільшення тонусу шкіри обличчя, її тонусу.

Хімічний пілінг має комплексний ефект, покращує естетику та фізіологію, надає лікувальну дію. Це ефективний спосіб вирівнювання шкіри, позбавлення від дрібних шрамів та постакне, застійних плям. Процедура може проводитись у будь-якому віці для всіх типів шкіри. Важливо врахувати протипоказання та правильно підібрати концентрацію препаратів.

Як діють кислоти?

Пілінг за глибиною дії ділиться на 3 види. При хімічному способі омолодження процедура зачіпає поверхневі та серединні шари епідермісу.

Механізм дії кислот:

  • хімічний опік різного ступеня виразності;
  • розчинення клітин верхніх шарів шкіри;
  • стимулювання факторів зростання дерми;
  • активізація клітинного синтезу.

Після впливу кислот прискорюється утворення нових клітин, поділ, швидше синтезується міжклітинна речовина.

Види хімічних пілінгів та кислот для них

Вибір глибини впливу кислотного пілінгу залежить від показань та цілей процедури. Зазвичай метою є омолодження, підганяння природних процесів, згладжування дрібних зморшок і видалення відмерлих клітин. Але іноді дії на роговий шар недостатньо, тоді процедура може впливати на всю глибину епідермісу. Тому фахівці виділяють 3 групи пілінгів:

  • Поверхневий. Найбільш популярна методика, що стосується лише поверхневих шарів шкіри обличчя. Допомагає очистити, зволожити, нормалізувати роботу сальних залоз, позбавляє акне. Переноситься без негативних наслідків та побічних ефектів.
  • Серединний. Кислота проникає до базальної мембрани, викликає підвищене лущення. Викликає потужну омолоджуючу дію, ефективний при звільненні від плям, шрамів, розтяжок, рубцевих утворень. Після застосування потрібне відновлення.
  • Глибокий. Повинен проводитися лише досвідченими лікарями у стаціонарі. Кислота глибоко випалює епідерміс, впливає на базальну мембрану. Наслідком процедур є хімічний опік, який потребує тривалої реабілітації. Забирає глибокі зморшки, виражені рубці та шрами, забезпечуючи ефект до 5-7 років. Вкрай не рекомендуються повторні процедури.

Для хімічного пілінгу застосовуються десятки кислот та препаратів на їх основі. Залежно від поставлених завдань та глибини впливу підбирається концентрація (15-70%). Приклади кислот:

  • Гліколева. Відрізняється м’якістю дії, швидким відновленням.
  • Саліцилова. Має антисептичний ефект, сприяє видаленню пігментації.
  • Мигдальна. Бактерицидна дія, підвищення тонусу, стимулювання клітин.
  • Молочні. Показана для чутливої шкіри, м’яке відлущування та зволоження.
  • Винна. Входить до складу багатьох препаратів, є сильним антиоксидантом, що забезпечує біостимуляцію клітин.

Професійні процедури часто проводяться із застосуванням кислотних коктейлів із кількох препаратів. Тут на перше місце виходить передбачуваність результатів, якість реабілітації та мінімізація негативних наслідків для пацієнтів.

Показання для проведення хімічного пілінгу

Процедура кислотного впливу травмує, тому до неї допускаються пацієнти віком від 16 років, причому тільки поверхневий і серединний пілінг за призначенням лікаря. Після 25-30 років показанням до хімічного пілінгу може стати прискорене старіння шкіри, постакне або вугрі, виражені плями пігментації. До загальних показань косметологічної процедури відносяться:

  • проблемна шкіра із різними типами захворювань;
  • утворення рубців, вросле волосся;
  • потовщення та нерівності рогового шару;
  • тьмяний відтінок, порушення пігментації;
  • слабка еластичність, млявість, надмірна сухість, в’ялість;
  • надмірно жирна шкіра;
  • фотостаріння;
  • вікові зміни (одутлість, обвисання, зморшки та ін.).

Вибір хімічного пілінгу як лікування, а також глибини його проведення повинен бути свідомим. Пацієнт повинен розуміти механізм травматичної дії, можливі наслідки. У процесі реабілітації знадобиться зміна способу життя (відмова від шкідливих звичок, деяких хобі та активностей). Важливо чітко дотримуватись лікарських рекомендацій.

Протипоказання

До них відносяться відносні, тобто усувні стани, і абсолютні, за яких хімічний пілінг неможливий або загрожує серйозними наслідками для здоров’я. До відносних відносяться:

  • хронічні захворювання у гострій фазі;
  • інфекції та запалення;
  • невуси;
  • вагітність та період лактації;
  • реабілітація після глибоких процедур на обличчі (мезотерапія, чищення, шліфування та ін.);
  • гіпертрихоз;
  • прийом деяких препаратів;
  • шкірні захворювання;
  • деякі шкірні поразки у зоні впливу.

Існують і абсолютні протипоказання, які неможливо купірувати чи усунути:

  • зниження загоєння;
  • гіперчутливість;
  • виражений купероз;
  • схильність до утворення рубців;
  • розлади психіки;
  • непереносимість препаратів;
  • онкологія.

Остаточне рішення про доцільність косметологічної процедури ухвалить лікар після вивчення анамнезу та обстеження пацієнта.

Як проводиться пілінг?

Процедура повинна проводитись дерматологом в умовах клініки чи обладнаного кабінету. Препарат, ступінь концентрації та кількість сеансів визначаються заздалегідь. Шкіра в зоні впливу ретельно очищається та знежирюється, після чого наноситься рівномірний шар кислоти. Через кілька хвилин використовується нейтралізатор, після чого застосовується зволожуючий крем.

Середня кількість та періодичність сеансів залежать від виду пілінгу. При поверхневому достатньо 3-5 візитів із проміжками у 10-15 днів. Серединна дія виконується за 1-3 сеанси з відновними проміжками до 2 місяців. Можуть виникати хворобливі відчуття як печіння, які проходять через 15-20 хвилин після нанесення нейтралізатора.

Догляд після пілінгу

Повні рекомендації лікар-дерматокосметолог. Явним наслідком хімічного пілінгу є червона шкіра, яка поступово пропадає протягом 24-48 годин. Іноді з’являються набряки, які спадають за добу. Виникає виражений ефект відлущування, який пропаде за тиждень.

Головним способом догляду після процедур є використання зволожуючих кремів, які рекомендував косметолог. Крем прибирає стягуючий ефект і допомагає природному відлущування скоринок, що з’явилися.

Ефект

Зовні пацієнт виглядає молодшим через вирівнювання та відновлення кольору шкіри, появи ефекту «сяйва» та пружності. Внутрішньо організм отримує стимул для природного поновлення. З’являються нові клітини та судини, активізуються обмінні процеси. Поєднання внутрішніх та зовнішніх сприятливих впливів зберігається надовго.

Хімічний пілінг: плюси, мінуси, можливі наслідки

Головна перевага процедури в ефективності, швидкому прояві та довготривалості результатів. Мінус – тимчасовий дискомфорт – стягнутість шкіри, почервоніння, лущення.

Не виключені негативні наслідки у вигляді алергічних реакцій, загострення захворювань шкіри. Але найчастіше вони спричинені недостатньою кваліфікацією лікаря та недотриманням протоколу впливу.

Автор:

Хлевная Алена Юрьевна
Хлівна Альона Юріївна

лікар-дерматокосметолог

Мікрострумова терапія в 2023 році – поради від Vidnova

Апаратний спосіб впливу мікрострумами на шкіру – один із затребуваних методів омолодження сучасної косметології. Клінічно підтверджено позитивну дію струму низької частоти на м’які тканини. Досягається комплексний ефект як стимуляції різних процесів, підтяжки обличчя, омолодження, підвищення тонусу, навіть загоєння мікротравм. Процедура є абсолютно безпечною, тому показана як для тіла, так і для обличчя. Навіть один сеанс

Омолодження обличчя після 40 років: методи та поради

З настанням зрілості на перше місце виходить професійний догляд за шкірою. Слід відмовитися від самолікування та експериментів, враховувати гормональні та інші зміни в організмі. Важливо знайти спеціаліста, який допоможе з комплексним індивідуальним доглядом, проведенням цілої програми з омолодження та підтримки здорового стану обличчя. Чому ми старіємо? З віком зменшується гормональна секреція, знижується швидкість метаболізму, епідерміс

Хімічний пілінг обличчя та шкіри – навіщо робити, відповіді на популярні питання

Бездоганний стан, здоровий колір, ніжність та пружність шкіри – основні цілі сучасної косметології. Для цього застосовуються десятки способів професійного догляду, одним із найбільш затребуваних та популярних є пілінг (ексфоліація). Фахівці розрізняють 4 типи пілінгу: ферментний, механічний, апаратний та хімічний. Сьогодні ми докладно поговоримо про останнє. Хімічний пілінг – що це? Хімічний пілінг – процес рівномірного