Апаратний спосіб впливу мікрострумами на шкіру – один із затребуваних методів омолодження сучасної косметології. Клінічно підтверджено позитивну дію струму низької частоти на м’які тканини. Досягається комплексний ефект як стимуляції різних процесів, підтяжки обличчя, омолодження, підвищення тонусу, навіть загоєння мікротравм.
Процедура є абсолютно безпечною, тому показана як для тіла, так і для обличчя. Навіть один сеанс здатний помітно зменшити зморшки, усунути набряки, темні кола навколо очей, підвищити пружність і відновити відтінок шкіри. Для профілактики прояву вікових змін, омолодження та відновлення здоров’я професійна мікрострумова терапія є найкращим рішенням.
Як діють мікроструми?
Досягається комплексний ефект з одночасним впливом на м’язову тканину, епідерміс, кровоносну та лімфатичну системи. Низькочастотний струм впливає на клітинному рівні, відкриваючи мембранні канали, забираючи м’язові спазми, даючи поштовх багатьом процесам. Пацієнти отримують:
- Поліпшена мікроциркуляція. Кров починає циркулювати активніше, забезпечуючи тканини киснем та мікроелементами. Знімаються проблеми постакне зменшується або пропадає купероз.
- Глибоке очищення. Організм позбавляється зайвої рідини в ділянці впливу, токсинів. Повністю очищаються пори, в результаті шкіра краще «дихає», обличчя позбавляється набряклості
- Активізація обміну. В результаті відновлюється рівень природного вироблення організмом еластину та колагену. Мімічні м’язи розгладжуються, шкіра набуває пружності.
- Прискорену регенерацію. Відновлювальні процеси йдуть швидше, мікроструми підвищують тонус, прибирають спазми, знімають проблеми з кольором.
Важливими перевагами методики є повна відсутність травматичності, ефективна профілактика вікових змін. Мікрострумова терапія сприяє швидкому порятунку від «сіточок», «зірочок», пігментних плям, набряків та інших проблем.
Мікроструми для обличчя: ефект та показання до процедури
Незважаючи на більш ніж 50-річну історію успішного застосування методики, рекордну популярність вона набула останніми роками. Багато в чому завдяки численним блогерам, що рекламують мікрострумові апарати для домашнього використання. Фахівці косметологічних клінік рекомендують використовувати такі процедури лише за наявності показань:
- набряки обличчя, зміна контурів овалу;
- виражені мімічні зморшки;
- поява “мішків”, темних кіл;
- підвищена секреція;
- розвиток куперозу;
- млявість шкіри, зменшення еластичності;
- відновлення після хірургічної корекції;
- запалення, наслідки акне.
Всі ці проблеми мікрострумова терапія допомагає зняти або мінімізувати, забезпечуючи після сеансів стійкі ефекти:
- зміни кольору;
- стимулювання регенераційних процесів;
- пружність, тонус та еластичність;
- природний ліфтинг, відновлення контурів;
- нормалізація гідробалансу та секреції.
Також процедура дозволяє прибрати сліди акне, вивести токсини та вільні радикали. Після одного сеансу результати виявляються візуально. Для закріплення та отримання тривалого ефекту рекомендується курс із 5-15 процедур, кожна з яких займає до 40 хвилин. Профілактичний курс може бути призначений для дівчат після 25 років, але вік пацієнток зазвичай перевищує 30-35.
Протипоказання
Мікроструми не рекомендується застосовувати щодо деяких пацієнтів, щоб уникнути негативних наслідків. Серед протипоказань до електричної низькочастотної стимуляції:
- відновлення після ін’єкцій ботоксу чи хімічного пілінгу;
- якщо пацієнту встановлено кардіостимулятор;
- аритмія та інші серцево-судинні проблеми;
- онкологія, епілепсія;
- вагітність;
- ряд хронічних захворювань та патологій;
- застуда, ГРВІ.
Частина протипоказань є відносними, після усунення причин процедура може бути проведена за рішенням лікаря.
Етапи мікрохвильової терапії
Середній час сеансу 30 хвилин, але у складних випадках процедура може тривати довше. Курс може проводитись із щотижневими проміжками або (якщо потрібно більше 10 сеансів) по 2 процедури на тиждень. Проходить у 3 основні етапи:
- Ретельне очищення. Косметолог прибирає зі сфери впливу залишки косметики, очищає та знезаражує шкіру. Наноситься спеціальна сироватка-гель, яка під електричними імпульсами поникатиме в глибокі шари епідермісу.
- Вплив мікрострумами. Підбирається частота та сила струму, проблемна зона обробляється імпульсами через електроди. Пацієнти не відчувають негативних відчуттів, лише легке поколювання.
- Завершальний етап. Після закінчення сеансу на шкіру наносяться захисні креми чи гелі.
За рекомендацією лікаря за 5-7 днів до сеансу бажано обмежити або забрати з раціону білкову їжу. У день процедури рекомендується не пити алкоголь, не палити та відмовитись від кави.
Результат проведення мікрострумової терапії
Якщо курс проведено професійно у клініці з якісним обладнанням, результати курсу мікрострумової терапії зберігаються 6-7 місяців. Іноді після перших сеансів ефект помітний – нічого страшного. Особливість даної процедури в тому, що вона має накопичувальний ефект.
Виражені результати виявляються загалом після 3-4 сеансів. Причому в більшості пацієнток спостерігається не тільки anti-age ефект (уповільнення старіння), а й омолоджуючий ефект, який «знімає» мінімум 5-7 років від реального віку.
Тривалість курсу
Кількість рекомендованих сеансів терапії безпосередньо пов’язана з віком та виразністю індивідуальних проблем у пацієнток.
- 25-30 років. Найчастіше проводиться профілактична терапія, на яку достатньо 3-4 відвідувань клініки. Ознак старіння практично немає, проблеми виражені слабо.
- 30-40 років. Поглиблюються мімічні зморшки, з’являються кола, гусячі лапки, перші ознаки старіння шкіри. Середній курс лікування зростає до 5-7 сеансів.
- 40-50 років. Для омолодження потрібна серія з 8-12 процедур з триденними інтервалами. До проблем можуть додатися набряклість і в’ялість шкіри.
- від 50 років. Курс призначається індивідуально, оскільки до вікових змін часто додаються інші показання та захворювання.
Мікрострумова стимуляція допомагає омолодитися жінкам різного віку, але частіше разу на рік курс проходити не рекомендується, крім особливих випадків.