Обирай зручний спосіб зв'язку:

Пластика мочки вуха

Краса зовнішнього образу людини створюється з безлічі деталей. Пропорційні та акуратні вуха гармонізують риси обличчя. На жаль, мочка вуха може деформуватися і розтягуватися через механічні пошкодження або вікові зміни. Цей процес незворотній. Це естетичний дефект, який часто обертається психологічним дискомфортом.

Пластика та корекція мочки вуха – ефективне вирішення цієї проблеми.

Причини деформації мочки вуха

Зовнішню частину людського вуха можна умовно розділити на 2 складові: вушна раковина та мочка.

Основа вушної раковини – еластичний хрящ. Найчастіше у процесі життя він зберігає форму. При відтопиреній вушній раковині  (каплавухості) проводять отопластику – хірургічну пластику вуха. Зазначимо, у клініці Vidnova отопластика проводиться дітям з 6-річного віку (після індивідуальної консультації з хірургом). Мочка складається зі шкіри та підшкірно-жирової клітковини, тому більш схильна до різноманітних деформацій – розтягуванню, розриву.

Це може статися з низки причин:

 • носіння масивних сережок або тунелів тривалий час
 • травма (розрив)
 • вроджена асиметрія
 • провисання, в’ялість шкіри

Однак найпоширеніша причина звернення до пластичного хірурга – механічна травматизація тканин.

Показання до пластики мочки вуха

Операція з відновлення мочки вуха рекомендується:

 • людям, які перестали носити тунелі. Їм потрібно ушити неестетичні отвори;
 • дівчатам після носіння важких сережок. Ушивається розтягнутий прокол;
 • пацієнтам після розриву мочки;
 • пацієнтам після підтяжки обличчя ( фейсліфту) для гармонізації рис обличчя;
 • людям із вродженою аномалією розвитку тканин;
 • в якості корекції в комплексі з отопластикою.

Показання визначаються на індивідуальній консультації. Пластичний хірург клініки Vidnova проводить безкоштовні консультації у Запоріжжі, Дніпрі, Львові. На прийом часто приїжджають пацієнти з-поміж інших міст України.

Пластика мочки вуха у Запоріжжі, Дніпрі проводиться у рамках «хірургії 1 дня». Ми пропонуємо в 1 день провести консультацію + передопераційне обстеження + операцію.

Протипоказання

Хірургічне втручання має протипоказання:

 • порушення згортання крові
 • тяжкі хронічні захворювання на стадії загострення
 • запальні процесси в області, що оперується
 • гострі інфекційні захворювання
 • вагітність, період лактації

Як відбувається операція?

Спеціальної підготовки від пацієнта не потрібно. Як мінімум за 3 дні до операції рекомендується відмовитися від тютюнопаління та прийому алкогольних напоїв. Обов’язково повідомте спеціаліста про прийом всіх препаратів, в тому числі і БАДів.

Зашивання мочки вуха виконується під місцевою анестезією. Пластичний хірург вводить місцевий анестетик (знеболюючий засіб), який відключає чутливість в області, що оперується. При цьому пацієнт у свідомості, але нічого не відчуває.

Хірургічна методика проведення визначається індивідуально. За наявності розтягнутої та птозованої шкіри на мочки виконується відсічення тканини. Щоб зашити отвір після тунелів або сережок, видаляється розтягнута шкіра і формується новий контур. Під час операції можна видалити рубцеві утворення після механічної травми.

Наприкінці маніпуляції пластичний хірург накладає найтонші косметичні нитки та фіксуючу пов’язку. Шви знімаються на 7-10 день.

Реабілітаційний період після операції

Операція на мочках вух проводиться амбулаторно. Госпіталізацію не передбачено. Через 1 годину після втручання пацієнт їде додому із рекомендаціями. Він може вести активний спосіб життя.

Перші дні можуть спостерігатися набряклість, припухлість у прооперованій зоні та синці, але поступово всі дискомфортні відчуття сходять нанівець. У цей період можна приймати знеболювальні препарати, які рекомендує хірург. Больовий синдром відсутній. Реабілітація проходить легко та комфортно. Тривалість відновлювального періоду – 2 тижні.

Повернутися до спортивних навантажень, відвідувати сауни, лазні, басейн можна за 1 тиждень. Під час реабілітаційного періоду не варто носити сережки, щоб уникнути повторної травматизації. Фахівець в індивідуальному порядку надасть рекомендації, коли можна проколоти вуха.

Оцінити результат пластики можна за 1 місяць. До цього часу післяопераційний рубець набуває кольору шкіри і стає максимально непомітним.

Скільки триває операція

Хірургічне втручання характеризується малоінвазивністю, а також не потребує багато часу. Тривалість маніпуляції залежить від обсягу. Найчастіше тривалість становить 30-40 хвилин.

Ціна пластики мочки вуха у Запоріжжі, Дніпрі, Львові

Вартість корекції мочки вуха у Запоріжжі, Дніпрі, Львові становить 100-180 €. Ця сума включає: обстеження перед операцією, місцеву анестезію, медикаменти (включно з тими, що потрібні для реабілітації).

З інформацією про вартість пластики обличчя ви можете ознайомитись у розділі «Ціни».