Обирай зручний спосіб зв'язку:

Як і чому з’являються зморшки? Топ-7 причин передчасного “старіння” шкіри.

 

Як встановила американський пластичний хірург Вівіан Хсу (Vivian M. Hsu), перші зморшки з’являються вже у віці до 30 років. Спочатку це лише помітні мімічні складки – в області очей, чола, щік і губ. “Справжні” зморшки виникають зазвичай на віках віком від 28 до 35 років, це так звані “гусячі лапки”. У ті ж роки з’являються мішечки під очима, втрачає чіткість овал обличчя.

Найбільші зміни відбуваються у 35-45 років. В цей час вже досить яскраво виражені і зморшки у очей і рота, і на переніссі і лобі. Саме на цей період припадає більше перших пластичних операцій (або малоінвазивних процедур) для омолодження шкіри обличчя.

“Карта появи” зморшок у кожної людини індивідуальна, вважає Вівіан Хсу, хоча, звичайно, є свої вікові тенденції. Але існує і ціла низка факторів, що прискорюють старіння шкіри.

Експерти з Американської асоціації пластичних хірургів виділяють сім основних причин ранніх зморшок.

1. Фотостаріння

Вплив ультрафіолету на шкіру людини справді згубний. Він стає причиною пересушування шкіри, порушення обміну речовин, відмирання клітин. Крім того, ультрафіолет – джерело вільних радикалів, тобто ще й стимулює різні негативні процеси в організмі.

Шкіра під впливом сонячного світла швидко втрачає свою гладкість, еластичність і красу. Ультрафіолет провокує порушення пігментації, стоншує шкіру і стимулює окислювальні процеси.

Боротися з фотостарінням можна лише за допомогою правильного режиму перебування на сонці, а також при використанні спеціальних косметичних засобів.

Вчені радять уникати прямих сонячних променів з 11 до 17-18 години вечора (залежно від пори року). Влітку ультрафіолет особливо інтенсивний, але навіть восени та взимку рекомендується застосування косметики з УФ-фільтрами.

2. Неправильне харчування

Можна сміливо сказати, що старіння організму видає саме шкіра. Якщо внутрішні органи виснажені, обличчя сигналізує про це.

Ранні зморшки характерні для людей, які нерегулярно і неправильно харчуються, тим самим виснажуючи свою систему травлення та обмін речовин (у тому числі внутрішньоклітинний).

На стані шкіри позначається зловживання солодким, борошняним, жирним та смаженим, а також надмірно солоною та гострою їжею.

Здорове харчування для шкіри складається зі споживання фруктів та овочів, а також страв із них. Регулярне харчування продуктами з білком (у тому числі м’яса). У меню має обов’язково бути риба з омега-3-кислотами, зелень, горіхи (за відсутності алергії).

Найменш корисні напівфабрикати та солодощі (особливо ті, що продаються в упаковках та мають тривалі терміни придатності).

3. Недолік вологи в організмі

На жаль, сучасна екологічна ситуація у містах залишає шкірі трохи шансів на підтримку правильного балансу вологи всередині клітин. Виснажені недоліків вологи, вони швидше старіють і вмирають, шкіра стоншується – і зморшки проступають раніше за термін.

На стійкість шкіри до зневоднення впливає безліч факторів, те ж таки харчування та споживання рідини (не менше півтора літрів на день – рекомендують медики). Існують також індивідуальні причини втрати клітинами вологи, спадкові фактори, наявність хронічних хвороб тощо.

Боротися з цим явищем можна лише за допомогою регулярного зволоження шкіри. По-перше, існує косметика, яка допомагає або утримувати вологу в клітинах, або сприяє покращенню їхнього захисту від зневоднення. По-друге, є поживні та зволожуючі малоінвазивні процедури, наприклад, мезотерапія.

4. Відсутність фізичних навантажень

Здавалося б – яке відношення до зовнішнього вигляду має малорухливий спосіб життя? Але ж має, і безпосереднє! Стан шкіри безпосередньо залежить від її харчування та насичення корисними речовинами. Що має на увазі активні обмінні процеси в клітинах.

Однак гіподинамія сприяє уповільненню метаболізму. Органи та тканини отримують менше харчування і, як наслідок, в’януть раніше терміну.

Прискорити обмінні процеси допомагає спортивний режим життя та нормальний режим харчування. Почніть хоча б із простих прогулянок на свіжому повітрі. Нехай це буде півгодини інтенсивної ходьби. Канадські медики вважають, що треба хоча б 30 хвилин на день віддавати фізичним навантаженням – і тоді організм працюватиме, як годинник.

До речі, доведено, що заняття спортом покращують зовнішній вигляд людини, забираючи мінімум 3-5 років. Все це також пояснюється інтенсивністю мікроциркуляції корисних речовин у клітинах!

5. Шкідливі звички

Зрозуміло, що куріння чи зловживання алкоголем ще нікого не фарбувало. Але фізично ці шкідливі звички негативно позначаються стані клітин, перевантажують їх токсинами, уповільнюють виведення шлаків.

Погіршення роботи нирок, спричинене алкоголем, автоматично збільшує період перебування шкідливих речовин в організмі.

А куріння погано впливає на процеси відновлення та стан судин.

Все разом дає ефект “+10 років” до реального віку. Принаймні таких висновків дійшли американські пластичні хірурги в 2014 році, коли досліджували зовнішній вигляд кількох пар близнюків, в яких лише один близнюк курив.

6. Стреси

Цей чинник можна назвати одним із найзначніших. Так уже склалося, що життя сучасної жінки сповнене переживань і турбот. Їй треба бути і матір’ю, і дружиною, і господаркою, і часто хорошим співробітником. Жінки емоційніше переживають невдачі (навіть ті з них, які виглядають стриманими та холодними кар’єристками). Усі хвилювання та нервові потрясіння позначаються на стані шкіри.

Насамперед, такий ефект пояснюється викидом «нехороших» гормонів стресу – адреналіну, кортизолу. Обидва викликають стрибки тиску, порушення гармонії обміну речовин. Якщо зі стресами перебір – порушення переходять у хронічну форму.

Бережитися від стресу можна, хіба що за допомогою спеціальних внутрішніх установок. Корисно працювати з психологом чи хоча б знайти свій власний «ключик» до внутрішнього спокою. Для когось це спорт, для когось йога. Деякі жінки досягають повної внутрішньої гармонії завдяки медитаціям. Головне – не «заїдати» стрес, оскільки цей спосіб дає зворотний ефект.

7. Недосипання

Цей «рецепт» можна застосувати для кожної жінки. Добре може виглядати лише той, хто добре спить та цінує свій спокій. Якщо ж спати по режиму (наприклад, з 10 вечора до 6 ранку), можна багато чого встигати робити по дому, ефективно працювати і приділяти час собі. Більшість випадків недосипання пов’язані з неправильною організацією свого часу, вважають гуру тайм-менеджменту.

Будьте завжди красивими та бережіть своє здоров’я!

Автор:

Кононыхина Анна Валерьевна
Кононихіна Анна Валеріївна

косметолог-естетист

Дитяча стоматологія – особливості та відмінності від дорослої

Регулярні профілактичні огляди дитини у дитячого стоматолога та лікування молочних зубів є вкрай важливими, чого не розуміють деякі батьки. Проблеми можуть розвиватися навіть за відсутності больових відчуттів. Молочні зуби, кардинально відмінні від постійних, вимагають уваги не менше. У них менш товста емаль, що дозволяє легко розвиватися карієсу з загрозою передачі його на постійні зуби. Крім

Фейсліфтинг – до та після. Як робиться підтяжка обличчя

Фейсліфтинг (або підтяжка обличчя) – один із ефективних способів повернення молодості, що відрізняється довготривалістю та стійкістю результатів. Тому фейсліфтинг із відновленням контурів, рятуванням від зморшок набирає популярності. Після 35-40 років у більшості жінок починають проявлятися ознаки старіння. З віком товщина жирової клітковини на обличчі зменшується, шкіра стає тоншою, більш сухою та менш пружною. Може різною

Відновлення після пологів – поради від пластичного хірурга

Народження дитини приносить не тільки радість материнства, а й певні проблеми з організмом, починаючи від гормональних збоїв та загального ослаблення, закінчуючи косметологічними особливостями. Фізіологічне відновлення триває протягом 6-8 тижнів, якщо післяпологові процеси не потребують додаткової реабілітації. У більшості випадків жіночий організм приходить до допологового стану самостійно, достатньо дотримуватись рекомендованих дієт, виконувати фізичні навантаження. Але в