Підтяжка живота (абдомінопластика) входить до десятки найпопулярніших пластичних операцій в світі. З її допомогою можна прибрати провисаючий «фартух» на животі, зробити виразніше і тонше талію, а також повернути фігурі стрункість.
Абдомінопластика показана практично кожній другій дівчині після вагітності та масштабного схуднення. Операція передбачає видалення надлишків шкіри та підтяжку м’язів живота.
Варто відзначити, що підтяжка живота – ефективна, але серйозна пластична операція. Вона вимагає від пацієнта підвищеної уваги під час реабілітації, а також суворе виконання рекомендацій хірурга.
Розповідаємо, про всі нюанси та етапи періоду реабілітації після абдомінопластики, які терміни відновлення, скільки потрібно носити бандаж і коли можна оцінити новий живіт.
Скільки часу забере реабілітація після абдомінопластики?
Мабуть, це питання ставлять усі пацієнти на консультації. Звичайно, важливо правильно розрахувати час відновлення після операції. Реабілітація завжди відбуватиметься індивідуально. І навіть самий компетентний хірург не зможе на 100% спрогнозувати час, який буде потрібний пацієнту для реабілітації.
Термін відновлення після пластики живота залежить від обсягу виконаної операції, а також індивідуальних особливостей організму пацієнта
Перед операцією, виходячи з повної клінічної картини, пластичний хірург зможе попередньо визначити час планованої реабілітації.
Етапи відновлення після пластики живота
Пацієнт має з’ясувати у пластичного хірурга усі нюанси майбутньої реабілітації. Створити уявлення про цей період допоможуть такі питання:
- коли мене випишуть після операції додому?
- які ліки потрібно вживати?
- що носити бандаж?
- коли можна приймати душ?
- через який проміжок часу планувати огляди?
- який період часу потрібно забути про спорт? І, відповідно, коли можна вводити фізичні навантаження.
Відновлювальний період у домашніх умовах
Повернувшись додому після операції, багато пацієнтів забувають, що в них ранній реабілітаційний період, в якому потрібно чітко дотримуватися приписів. Їх захльостує повсякденне життя (прибирання, похід до супермаркету) – і як результат виникають дискомфортні явища.
Не варто забувати основні правила відновлення в домашніх умовах:
- носіння бандажу. Це важливо для стабілізації результату та зниження ризику післяопераційних ускладнень. Носити бандаж необхідно за рекомендацією пластичного хірурга. Зазвичай: 2 тижні бандаж носиться постійно; потім після планового огляду хірург дає подальші рекомендації. Загальна тривалість носіння бандажу може бути 3-4 тижні. Потім можна перейти на білизну, що тягне.
- обмеження фізичної активності. Мається на увазі підйом ваг (більше 3-х кг), носіння дітей на руках, заняття спортом, фітнес, плавання в басейні, відвідування саун та лазень. Спочатку після операції потрібно себе поберегти. Однак це зовсім не означає, що потрібно випасти із соціального життя. Прогулянки, виконання легких домашніх справ дозволено.
- інтимне життя. У цьому питанні немає жорстких обмежень. Тут варто орієнтуватись на свої відчуття. І, звичайно, не допускайте хворобливих відчуттів у прооперованій ділянці.
- обмеження засмаги (соляріїв). Прооперовану ділянку не рекомендується піддавати впливу прямого ультрафіолету. Також варто утриматися від походів до солярію.
- прийом лікарських препаратів. Їх призначає лише ваш пластичний хірург. Узгоджуйте прийом медикаментів лише з ним.
Терміни відновлення після операції
3-5 годин після операції. Пацієнт у палаті відходить від наркозу. Процес контролює лікар-анестезіолог. Зазвичай у всіх пацієнтів різна реакція на загальний наркоз, проте сьогодні в клініках використовується сучасний інгаляційний наркоз (народний «газовий»). Його перевага – швидке входження у медикаментозний сон та швидкий вихід із нього. Як свідчить практика, нудота, галюцинації відсутні.
1 день. Добу після пластики живота пацієнт перебуває у палаті під контролем медичного персоналу та пластичного хірурга. Якщо під час хірургічного втручання було встановлено дренажі, – їх видаляють. Також на операційному столі на пацієнта надягає компресійний бандаж – його потрібно носити 14 днів не знімаючи.
Наступного дня після операції, отримавши всі рекомендації для реабілітаційного періоду від лікаря, можна їхати додому. Зазначимо, що пацієнтам цілком достатньо 1 доби, тому тривалішої госпіталізації часто не потрібно.
2-5 день. У цей період пацієнта можуть супроводжувати дискомфортні відчуття: набряклість, скутість рухів, почуття оніміння в прооперованій ділянці і болі, що тягнуть. Це нормально і відповідає періоду реабілітації. Тому важливо розуміти знеболювальні препарати, які можуть придбати дискомфорт.
7-10 день. Поступово дискомфортні відчуття сходять нанівець, як і набряклість. Важливо підтримувати рухову активність, щоб відновлення проходило швидше.
14 день. Зазвичай пластичний хірург призначає очний огляд, щоб оцінити стан пацієнта та картину реабілітації.
3 тижні. Загальний стан пацієнта значно покращується.
1 місяць. Попередня оцінка результату підтяжки живота. Також можна зняти бандаж (за рекомендацією хірурга).
Набряки після абдомінопластики
Набряки – абсолютно нормальне явище після будь-якого хірургічного втручання. Це своєрідна «відповідь» організму. Набряки наростають поступово. Пік набряклості після підтяжки живота посідає 3-5 добу. Живіт стає твердим та округлим, є почуття розпирання; набряк може переходити на найближчі зони – груди, стегна. Потім він поступово спадає. Як боротися із цим явищем? Профілактика – компресійний бандаж, тому його необхідно строго носити, а також лікар виписує протинабрякові препарати. Також контролюйте вживання рідини протягом дня та стежте за харчуванням.
Шов після абдомінопластики
Кожну дівчину, яка зважилася на пластику живота, цікавить, як виглядатиме шов після операції та наскільки він буде помітним.
Шов після абдомінопластики розташовується в зоні бікіні і чудово маскується спідньою білизною.
Сучасна пластична хірургія дозволяє зробити шов дуже непомітним.
Пластичні хірурги використовують сучасну технологію “склеювання шва”. Багато хто помилково вважає, що краї шкіри просто склеюються якимось суперклеєм. Але жоден клей не може втримати шкіру. Технологія «склеювання шва» така: післяопераційна рана обов’язково ушивається нитками, потім на неї накладається спеціальна сіточка, і завершальний етап – нанесення спеціального медичного клею. Сіточка та медичний клей виконують роль пластиру, який захищає рану.
Переваги «склеювання шва»:
- забезпечення щільного прилягання тканин;
- прискорення загоєння шва;
- захист від зовнішнього впливу – бактерії, обвітрювання;
- відсутність додаткового догляду за швом (не потрібні пов’язки та перев’язки).
Завдяки використанню клею рубець через 2 місяці має вигляд як через 6-8 місяців.
Білизна після пластики живота
Носіння компресійної білизни – бандажа – важливий етап реабілітації після підтяжки живота. Бандаж є щільним корсетом з еластичної, але дихаючої тканини, який забезпечує компресію прооперованих тканин. Він рівномірно розподіляє тиск на область живота, знижуючи набряклість та ризик ускладнень. Також бандаж підтримує нові сформовані контури фігури. Його надягають одразу після операції на операційному столі.
Скільки носити компресійну білизну після абдомінопластики?
Перші 14 днів після операції бандаж необхідно носити цілодобово, не знімаючи. Особисту гігієну проводити у ньому. Після першого планового огляду за 2 тижні хірург дасть рекомендації далі.
Скільки носити бандаж після абдомінопластики?
Зазвичай компресійну білизну пацієнти продовжують носити до 1 місяця. На короткий проміжок часу можна знімати, але при цьому краще перебувати в положенні лежачи.
Фактори, що впливають на час відновлення
Тривалість реабілітації визначається такими факторами:
- обсяг та методика хірургічного втручання;
- віку пацієнта (чим старша людина, тим повільніше проходять процеси загоєння);
- спосіб життя пацієнта (здорове харчування та відсутність шкідливих звичок сприяють більш швидкому відновленню);
- післяопераційний догляд – наскільки сумлінно пацієнт слідує рекомендаціям лікаря (ношення компресійної білизни, дієта, обмеження у фізичній активності).
Рекомендації пацієнтам
- Абдомінопластика вимагатиме відмови від куріння за два тижні до операції. Лікарі не радять курити протягом мінімум двох тижнів і після операції – це допоможе швидше відновитися.
- Абдомінопластика передбачає дотримання дієти. Вона досить проста – обмеження у твердій, жирній, гострій та надмірно калорійній їжі. Потрібно пам’ятати, що від харчового режиму в майбутньому залежатиме збереження результату операції. Нові пропорції зберігаються назавжди, але ніхто не скасовує здорове харчування та спорт.
- Уникайте підйому важких предметів, у тому числі маленьких дітей.
- І найважливіше: ми вже розповідали, але повторимо ще раз – носіння компресійної білизни. Після повного загоєння бандаж більше не потрібний.
Будь-яка хірургічна операція – це навантаження та стрес для організму. Дайте собі час, щоб повернутись до звичного способу життя.
Обмеження після абдомінопластики
- Перші кілька днів варто себе поберегти та взяти відпустку на роботі. Ведіть напівліжковий режим.
- Фізичні навантаження (фітнес, біг) – обмежені на 1,5 місяці. Повертатися до активних навантажень варто поступово.
- Не рекомендується відвідувати лазню, сауну, басейн протягом 2 місяців.
- На пляжі захищайте рубець від потрапляння сонячних променів.
Побічні ефекти
Дискомфортні відчуття після операції – найчастіше це почуття стягнутості в районі живота (іноді важко нахилитися, сісти). Біль знімають за допомогою спеціальних препаратів (їх повинен прописати лікар!), А стягнутість зникає сама за кілька тижнів.
Іноді після абдомінопластики спостерігається втрата чутливості у районі пупка чи районі швів. Чутливість зазвичай повертається у повному обсязі.