Народження дитини – найпрекрасніший і найочікуваніший момент у житті кожної дівчини. Але радість материнства завжди має інший бік – відображення у дзеркалі більше не тішить. Найчастіше від надмірної ваги після вагітності та пологів страждає живіт. Провисаючий фартух, множинні розтяжки (стрії) на шкірі, діастаз – всі ці зміни доставляють молодій мамі певного дискомфорту.
Багато хто говорить, що фігуру можна привести у форму за допомогою дієт і спорту, але, на жаль, ці методи не справляються з усіма змінами, що виникли. Наприклад, «фартух» на животі після схуднення провисне ще більше, а розтяжки та діастаз не підуть.
Поверне стрункий і підтягнутий живіт після пологів – абдомінопластика (підтяжка живота) – одне з найпопулярніших пластичних операцій у світі відновлення втрачених форм.
Живіт після пологів: як поводяться м’язи?
З середини 2-го триместру вагітності м’язи живота починають поступово розтягуватися під впливом значного збільшення матки та сильної внутрішньої напруги. Прямі м’язи живота в буквальному значенні «розходяться» убік. Це провокує виникнення діастазу – розбіжність прямих м’язів живота. Плюс до цього додається вплив гормонального тла.
Але природа хитро задумала жіночий організм – після народження малюка м’язи живота повертаються у вихідний стан. На жаль так відбувається не у всіх. Причин може бути кілька:
- дисплазія (слабкі волокна сполучної тканини)
- значна вага плоду
- низький рівень фізичної підготовки – м’язовий корсет майбутньої мами не готовий до трансформації
- незначний проміжок між пологами (менше 1,5 року)
Кожна наступна вагітність підвищує можливість розходження м’язів.
Як правило, живіт після пологів турбує молодих мам більше з естетичного погляду. Живіт виглядає круглим, одутлим, з в’ялою та провислою шкірою, відсутня рельєфність.
Що якщо живіт після пологів обвис?
Обвислий живіт після пологів дуже часто і характерне явище для молодих мам. Але обвисає не просто шкіра. На животі організм накопичує жирові відкладення, щоб захистити майбутнього малюка.
Важливо розуміти: живіт після пологів не приходить швидко у форму, організму потрібен час відновлення. Орієнтовно через 2 місяці матка приходить у свій допологовий стан, відновлюється гормональне тло та інші системи організму. Породілля втрачає зайві кілограми, а шкіра на животі підтягується. У цій справі допоможуть: правильне збалансоване харчування, носіння компресійної білизни (бандажу) протягом 4-6 місяців після пологів, косметологічні процедури (масажі) та фізичні вправи. Всі рекомендації даються в пологовому будинку, тому суворо дотримуйтесь їх.
Але розраховувати відновлення форм доводиться який завжди. Наприклад, після кесаревого розтину м’язи живота просто не можуть повернутися до колишньої форми через те, що вони фізіологічно не здатні закритися. Тоді живіт після пологів значно помітний, пупок виглядає трохи вивернутим назовні. І все це супроводжується розтягнутою шкірою. В даному випадку є прямі показання для абдомінопластики.
Як підтягнути шкіру на животі?
Перед початком відновлення після пологів варто проконсультуватись із сімейним лікарем. Зазвичай фахівці рекомендують до цього приступати не раніше ніж через 2 місяці після пологів.
Процес відновлення завжди індивідуальний і може тривати від 5 місяців до 1 року. Все залежить від багатьох факторів:
- що ви набрали за час вагітності
- якими були пологи – природними або кесарів розтин
- вага малюка
Повернути тонус животу після пологів можна, умовно, 2 способами: в домашніх умовах, правильно харчуючись і займаючись спортом, або звернутися до пластичного хірурга.
Розтяжки на животі після пологів
Після пологів розтяжки виникають більше, ніж у половини молодих мам. Що являють собою стрії на шкіри? Це дефекти шкіри. Говорячи простою мовою, шкіра «рветься» і тут виникає рубцева тканина. Часто розтяжки спочатку рожевого відтінку, а потім бліднуть до білястого. Іноді мікротравми руйнують дрібні судини та капіляри, які забарвлюють стрії у темно-бордовий колір.
Головні причини появи розтяжок – гормональна перебудова та коливання ваги (різкий набір кілограмів, а потім схуднення). Також шкіра через брак колагену та еластину не витримує збільшення кола живота та стегон.
Найчастіше розтяжки виникають саме на стегнах та животі. Прибрати їх у домашніх умовах неможливо. Одним із рішень для незначної кількості розтяжок на тілі є лазерне шліфування на лазері Fotona. Процедура покращує їхній зовнішній вигляд.
Під час хірургічної підтяжки живота можна усунути розтяжки. Повністю йдуть стрії, які знаходяться біля пупка та внизу живота. Крім цього, за рахунок того, що під час абдомінопластики шкіра розгладжується, розтяжки стають практично непомітними.
Як прибрати живіт після пологів у домашніх умовах?
Зазвичай повернення втрачених форм молоді мами починають у домашніх умовах.
- Правильне харчування. Це є основою всіх основ. Але молоді мами часто роблять основну помилку – хочуть швидко схуднути. Швидке скидання ваги негативно позначається на фігурі. Харчуватися потрібно правильно та повноцінно. Тільки тоді можна досягти добрих результатів. Якщо говорити цифрами: на грудне вигодовування йде до 800 калорій, тому добовий раціон жінки, що годує, повинен дорівнювати 1300-1400 калорій. Таким чином, схуднення буде рівномірним і дозволить закріпити стабільну вагу.
- Бандаж. Правильно підібрана компресійна білизна сприятиме швидкому скороченню шкіри та підтримуватиме ослаблі м’язи живота.
- Фізичні вправи. Відновлювати фізичне навантаження варто не раніше ніж через 6-8 тижнів після народження дитини. Починати з помірного навантаження, бажано кардіотренування – ходьба, біг, а потім силові. В останню чергу слід навантажувати прес.
- Масаж. Домашній вакуумний масаж стимулює вироблення колагену та еластину, покращуючи якість шкіри.
Незважаючи на всі переваги, ці методи мають коригуючий характер. Повністю прибрати провислий «фартух» і в’ялу шкіру на животі вони не зможуть.
Як прибрати живіт після пологів за допомогою лікаря?
У більшості випадків, щоб отримати рівний і плоский живіт, як до пологів, потрібне хірургічне втручання.
Пластична операція, спрямована на надання підтягнутого виду живота, називається абдомінопластика. Її суть: видалення надлишків шкіри з передньої черевної стінки, жирових відкладень та зміцнення білої лінії живота. За одне хірургічне втручання можна вирішити повний комплекс проблем:
- прибрати нависаючий шкірно-жировий «фартух»
- усунути в’ялу шкіру та частково розтяжки
- пришити діастаз
- прибрати неестетичний втягнутий рубець після кесаревого розтину
- зміцнити м’язи черевного пресу
- окреслити лінію талії
Абдомінопластика завжди проводиться під загальним наркозом. Тривалість хірургічного втручання визначається його обсягом. Зазвичай це 2-2,5 години.
Існують такі види пластики живота:
- Мініабдомінопластика. Виконується за мінімального естетичного дефекту. Вона не передбачає видалення великого фартуха і перенесення пупка.
- Класична повна абдомінопластика. Проводиться при значному провисанні шкіри, наявності шкірно-жирового фартуха, деформації пупка.
Підтяжка живота часто для досягнення максимального результату поєднується з ліпосакцією – ліпоабдомінопластикою.
Коли хірург скаже: так
Для хірургічної підтяжки живота, як і будь-якої операції, є показання:
- естетична незадоволеність формою живота
- провисання шкірно-жирового фартуха
- в’ялість шкіри, післяопераційні рубці (рубець після кесаревого розтину), шрами
Перший крок до ідеальної фігури – консультація пластичного хірурга. Тільки він може визначити показання для пластики та дати рекомендації. І, звісно, перед хірургічним втручанням важливо пройти обстеження та здати аналізи. За їхніми результатами хірург зможе сказати остаточне так.
А коли не варто…
Абдомінопластика – найефективніший спосіб повернути красу животу. Але є ситуації, коли не варто поспішати. Наприклад, якщо ви плануєте ще одну вагітність. Операцію з підтяжки живота рекомендується робити, коли сім’ю сформовано і дівчина не планує народжувати. Це стане запорукою стабільного та довгострокового результату.
Також підтяжка живота має низку протипоказань:
- хронічні захворювання внутрішніх органів у стадії загострення
- серцева або легенева недостатність
- злоякісні утворення
- порушення згортання крові
Результати не забаряться
Реабілітація після підтяжки живота займає 2 тижні. Весь цей час (цілодобово) пацієнт повинен ходити у бандажі – це важливо для стабілізації результату та зниження післяопераційних ризиків. Оцінити результат підтяжки живота можна за 1 місяць.