Обирай зручний спосіб зв'язку:

Коли зійдуть набряки після ринопластики?

Будь-яке хірургічне втручання викликає природну реакцію організму, корекція носа не є винятком. Набряклість після ринопластики з’являється у 95% пацієнтів. У процесі реабілітації загоєння відбувається відносно швидко, здебільшого набряклість спадає протягом 1-3 тижнів. Для прискорення загоєння пацієнт повинен дотримуватися лікарських рекомендацій, дотримуватись кількох правил і ряду обмежень.

огляд перед ринопластикою

Причини та зони формування набряків носа після ринопластики

Поява синців та місцевих скупчень рідини у тканинах – тимчасові ефекти ринопластики. Область носа тісно обплетена кровоносними судинами, які в процесі хірургічного втручання хірургічного втручання у тканинах неминуче травмуються. Результатом стає запалення, невеликі кровотечі, що абсолютно нормально. Кровотеча викликає синці, а міжклітинна рідина, що накопичилася, провокує набряки.

Основних зон дії при коригуванні носа кілька. Це крила носа та його спинка, області одразу під очима і, природно, навколо самого носа. Їх пов’язує кровоносна мережа, тому тут спостерігаються найбільш виражена набряклість. Іноді вона поширюється на щоки та підборіддя. Пацієнти ставлять закономірні питання: як довго продовжаться наслідки ринопластики, чи потрібно проводити якісь маніпуляції та приймати лікарські препарати для прискорення загоєння.

Що впливає набряки?

Спочатку слід зупинитися на факторах, що провокують прояв наслідків ринопластики:

 • Складність та обсяг операції. Чим більше зон охоплює хірургічна процедура коригування носа, тим сильніше може виявитися набряклість.
 • Місце проведення операції. Іноді (при септопластіці) реабілітація займає кілька місяців, а при ринопластику на крилах або спинці відновлення відбувається швидше. Виражена набряклість спостерігається при змінах на кінчику носа через складну будову тканин.
 • Вік пацієнта. Від цього залежить загальні регенераційні можливості організму, які поступово знижуються.

При повторних операціях реакція організму на ринопластику може змінюватися. На швидкість відновлення впливає і те, наскільки пацієнт дотримується лікарських рекомендацій.

Як довго тримаються синці та набряки після ринопластики

Ступінь набряклості залежить і від вибору методики хірургічної операції:

 • Закрита ринопластика. Для цього типу ринопластики корекція виконується через внутрішні розрізи, не травмуючи шкіру. Така щадна методика не зачіпає хрящі та зв’язки, тому синці та набряки проявляються помітно менше, проходять швидше.
 • Відкрита ринопластика. Операція проводиться зовні, супроводжується розрізом шкірної ділянки перегородки носа, більш травматична, торкається хрящів, кісткових тканин. При відкритій корекції побічні ефекти виявляються сильнішими, організм відновлюється довше.

види ринопластики

Набряки відразу після корекції носа поступово зростають. Але це нормально, починаючи з 3-5 дня набряклість починає спадати. Довше зберігається набряк на кінчику носа (до 12 місяців), але без виражених припухлостей та дискомфорту. Візуальні наслідки ринопластики зникають через 3-4 тижні, а непомітні для ока вторинні набряки – протягом 8-12 місяців.

Набряки після ринопластики днями

Реабілітаційний період поділяється на 4 стадії. Для прискорення регенерації особливо важливі перші дні після операції:

 • 1 стадія (3-7 днів). Виникає первинна набряклість, що викликає неприємні відчуття. Може супроводжуватися припухлістю щік та повік.
 • 2 стадія (1-3 тижні). У більшості випадків первинний набряк сходить, можна повертатися до активного життя. Рекомендується сон на спині, відмова від високих навантажень, правильний догляд.
 • 3 стадія (до 3 місяців). Візуальних симптомів немає, негативні прояви виражені незначними ущільненнями тканин. Для прискореного відновлення рекомендовано відмову від алкоголю та куріння, сон на спині, не нахиляти надовго голову.
 • 4 стадія (до 1 року). Характеризується мінімальними залишковими явищами.

Час повного відновлення, за умови дотримання рекомендацій лікаря, залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Як зменшити набряклість та синці?

Декілька днів, поки йде первинне загоєння тканин, доведеться потерпіти. Тимчасово зменшити набряклість допоможуть деякі медикаменти та процедури, які порекомендує лікар. Головне для пацієнта цей період – дотримання ключових правил:

 • повноцінний відпочинок у сидячому положенні;
 • відмова від косметики та масажу обличчя;
 • не відвідувати лазні та сауни, не приймати гарячу ванну;
 • відмовитися від навантажень, виключити вправи з нахилами.

На другій стадії реабілітації необхідно спати на спині, уникати теплових впливів на особу, допускається використання протизапальних гелів, холодних компресів. Відмова від шкідливих навичок (алкоголь, нікотин) також дозволяє прискорити відновлення.

Лікарські препарати

Призначення ліків залежить стану пацієнта після ринопластики. Важливе правило – препарат має бути призначений лікарем. При підвищеній температурі може призначити антибактеріальний засіб, при болях – анальгетик.

Щоб прискорити зняття набряклості, прописують спеціальні гелі з ефектом, що розсмоктує, і загоєнням. Вони призначаються лише після повного припинення кровоточивості.

Залишкову набряклість дозволяють прибрати ін’єкції Дипроспану, компреси з включенням Димексиду. Але самостійне використання ліків заборонено.

Що заборонено під час реабілітаційного періоду?

У процесі відновлення після ринопластики обмежень для пацієнтів відносно небагато, але вони важливі. Протипоказані (особливо на 1-2 стадіях):

 • носіння окулярів;
 • фізичні навантаження;
 • вплив високих температур;
 • сон на боці або вниз обличчям;
 • використання косметики;
 • масаж обличчя;
 • алкоголь та куріння.

Недотримання цих заборон загрожує непередбачуваними наслідками та затримкою природного відновлення організму.

Що робити, якщо набряки довго не проходять?

Схильність до набряку може бути індивідуальною особливістю пацієнта. Крім того, у деяких випадках набряки можуть наростати протягом кількох днів після ринопластики. Вона може знижуватися повільніше через особливості тканин, віку, складність хірургічного втручання та інших факторів.

Якщо набряк не минає довго, знадобиться консультація лікаря. Хірург має переконатися у відсутності ускладнень, розвитку запального процесу. Для прискореного зняття наслідків ринопластики можуть застосовуватися компреси, місцеві препарати гелю, додаткові маніпуляції по прискоренню відтоку рідини з тканин.

Ускладнення після ринопластики

Професійно проведена операція не викликає серйозних ускладнень, всі наслідки втручання прораховуються наперед. До непередбачуваних наслідків відносять:

 • сильне підвищення температури, яке зберігається кілька днів
 • кровотеча з носа, яка не зупиняється тривалий час
 • поява гнійних виділень

Також до ускладнень відносять тривалі набряки, болючі відчуття. Панікувати не варто, тому що період відновлення для пацієнтів після коригування носа індивідуальний.

Автор:

Работенко Светлана Анатольевна
Работенко Світлана Анатоліївна

лікар-хірург вищої категорії

Дитяча стоматологія – особливості та відмінності від дорослої

Регулярні профілактичні огляди дитини у дитячого стоматолога та лікування молочних зубів є вкрай важливими, чого не розуміють деякі батьки. Проблеми можуть розвиватися навіть за відсутності больових відчуттів. Молочні зуби, кардинально відмінні від постійних, вимагають уваги не менше. У них менш товста емаль, що дозволяє легко розвиватися карієсу з загрозою передачі його на постійні зуби. Крім

Фейсліфтинг – до та після. Як робиться підтяжка обличчя

Фейсліфтинг (або підтяжка обличчя) – один із ефективних способів повернення молодості, що відрізняється довготривалістю та стійкістю результатів. Тому фейсліфтинг із відновленням контурів, рятуванням від зморшок набирає популярності. Після 35-40 років у більшості жінок починають проявлятися ознаки старіння. З віком товщина жирової клітковини на обличчі зменшується, шкіра стає тоншою, більш сухою та менш пружною. Може різною

Відновлення після пологів – поради від пластичного хірурга

Народження дитини приносить не тільки радість материнства, а й певні проблеми з організмом, починаючи від гормональних збоїв та загального ослаблення, закінчуючи косметологічними особливостями. Фізіологічне відновлення триває протягом 6-8 тижнів, якщо післяпологові процеси не потребують додаткової реабілітації. У більшості випадків жіночий організм приходить до допологового стану самостійно, достатньо дотримуватись рекомендованих дієт, виконувати фізичні навантаження. Але в