Обирай зручний спосіб зв'язку:

Анестезія (наркоз) під час пластичної операції

Питання про спосіб знеболювання, його якість та безпеку найчастіше задають пластичному хірургу клієнти на консультаціях. У цій статті йтиметься про те, який наркоз і яка анестезія сьогодні застосовується при пластичних операціях.Що таке анестезія (наркоз)?

Наркоз – стан глибокого сну, який пацієнта занурюють штучно. Він супроводжується відключенням деяких рефлексів та больових відчуттів. При цьому пацієнт не відчуває маніпуляцій, які проводить хірург, яке тіло на них не реагує.

Анестезіолог заздалегідь розраховує час занурення у сон, залежно від передбачуваної тривалості операції. Наркоз може діяти від 30 хвилин до кількох годин, у процесі лікаря постійно контролює стан пацієнта.

Загальна анестезія (наркоз)

При тривалих пластичних операціях пацієнта вводять у загальний наркоз.

Що таке загальна анестезія?

Загальна анестезія – це занурення в глибокий контрольований сон за допомогою інгаляційних або ін’єкційних препаратів на основі наркотичних засобів.

Анестезіологи найчастіше застосовують Севофлуран. Цей препарат рекомендований до використання провідними клініками Європи, тому що абсолютно безпечний і має щадний вплив на організм. Він забезпечує плавне занурення у медикаментозний сон.

Препарат вводиться в інгаляційний спосіб, тому в народі називається «газовим». Вже після кількох циклів вдиху/видиху (20-30 сек.) пацієнт занурюється у сон, тимчасово зникає чутливість, настає розслаблення. Севофлуран – короткодіючий препарат, пацієнт приходить до тями вже через кілька хвилин після операції.

Загальний наркоз

Для яких пластичних операцій використовується?

Загальна анестезія в естетичній хірургії показана при:

Також загальний наркоз рекомендований при операціях по пластику ніг (круропластика), за наявності декількох зон для ліпосакції та ін. коли важлива нерухомість пацієнта, максимальне розслаблення м’язів та усунення больових відчуттів.

Місцева анестезія (наркоз)

У деяких випадках повного занурення пацієнта в глибокий медикаментозний сон не потрібно. У цьому випадку у пластичній хірургії застосовується місцеве знеболювання.

Що таке місцева анестезія?

Місцева анестезія – це блокада нервових та больових імпульсів організму на обмеженій ділянці ін’єкційним способом. Застосовується у випадках, коли область оперативного втручання є незначною. Пацієнту надтонкою голкою вводять спеціальний анестетик, який вимикає чутливість у зоні операції на незначний час.

Пацієнт перебуває у свідомості, але не відчуває болю. При місцевій анестезії пацієнт може відчувати дотик, тиск, але без дискомфортних відчуттів. Час дії анестетика 1-6 годин, що залежить від виду та кількості препарату.

місцевий наркоз

Для яких пластичних операцій використовується?

Місцеве знеболювання застосовується у разі коригування з відносно невеликою травматичністю:

У деяких випадках (при ментопластику, ліпосакції, гінекомастії та ін.) можливий вибір типу анестезії. Остаточний вибір робить пластичний хірург на підставі аналізів, оцінки складності та обсягу оперативного втручання.

Підготовка до наркозу

Особливої ​​підготовки до місцевого знеболювання немає. Слід повідомити анестезіолога про наявність хронічних захворювань та алергічних реакцій на знеболювальні препарати.

Перед загальним наркозом пацієнт повинен здати низку аналізів (повний список надасть лікар), а також виконати низку вимог:

 • не приймати їжу та напої у день операції
 • відмовитися від алкоголю щонайменше за добу до анестезії
 • пройти необхідні обстеження

Потрібно обов’язково повідомити лікаря про свої захворювання, негативні реакції та ускладнення після наркозу.

Як проводиться наркоз?

Анестезія виконується до проведення операції. У наркоз пацієнта вводять за допомогою ін’єкції,

“Газовий” наркоз забезпечується за допомогою спеціальної наркозно-дихальної апаратури. Методика має кілька переваг:

 • пацієнт почувається природно, немає ефекту «вдягання маски» або «вдихання газу»;
 • плавне занурення в глибокий сон;
 • легкий вихід із медикаментозного сну;
 • відсутність галюцинацій, препарат повністю виводиться з організму без наслідків.

На всіх етапах лікар контролює стан пацієнта, проводячи моніторинг серцевих ритмів (ЕКГ), м’язової (ЕМГ) та нервової активності (ЕЕГ).

Стадії наркозу

Анестезіологи виділяють 4 рівні хірургічного наркозу:

 • поверхневий, при якому м’язи не розслаблені, зберігаються рефлекси;
 • легкий, при якому можна проводити поверхневі операції;
 • повний, при якому знижений тиск, рефлекси не виявляються, повне розслаблення;
 • надглибокий.

Від рівня наркозу залежить і вихід із нього. Досвідчений анестезіолог робить вихід із медикаментозного сну швидким та природним. Застосування сучасних препаратів робить наркоз безпечним, а відновлення швидким, причому на самопочутті попередня анестезія не відбивається. Вже через 1-2 години після виходу з наркозу пацієнти є у своїй палаті.

Можливі ускладнення від наркозу

Проблеми через наркоз у більшості випадків спричинені непрофесіоналізмом лікаря. Ускладнення наступають у менш ніж 1% пацієнтів.

При правильній підготовці до анестезії, виконанні пацієнтом усіх рекомендацій лікаря, досвідчений анестезіолог ускладнень не допустить.

Протипоказання для анестезії (наркозу)

Існує ряд протипоказань застосування загального наркозу у пластичній хірургії, про які мають знати пацієнти:

 • хронічне захворювання у стадії загострення
 • інфаркт, інші серцево-судинні захворювання у гострій фазі
 • пневмонія, бронхіт
 • деякі психічні розлади

Більшість протипоказань є абсолютними.

Речовини, що застосовуються для наркозу

 • Тіопентал, Рекофол, Оксибутират та Пропофол – класичне знеболювання.
 • Фентатил з димедролом – нейролептаналгезія, яка може проводитися на спонтанному диханні або поєднуватися зі штучною вентиляцією легень.
 • Сибазон з Фентатилом – атаралгезія, яка забезпечує поверхневий, щадний наркоз і може здійснюватися з іншими видами знеболюваннями.

Інгаляційний наркоз проводиться із використанням Севофлурану. Цей анестетик не дратує дихальні шляхи, без запаху, чинить швидку дію, легко виводиться з організму. Препарат безпечний, рекомендований для використання навіть жінкам, що годують.

Брекет-системи – які бувають та які ставити

Технологія встановлення брекет-систем є найефективнішим способом ортодонтичного лікування. Застосовується для коригування прикусу для пацієнтів різного віку. Брекет-система – складна стоматологічна конструкція, яка включає систему замків та жорсткого дротяного каркасу. Позиція кожного замку суворо розрахована задля досягнення оптимального на зуб. Коригуються розташування у ряді, нахил, проворот навколо осі, міжзубні відстані. Переваг брекетів багато: широкий вибір різновидів,

Мікрострумова терапія в 2023 році – поради від Vidnova

Апаратний спосіб впливу мікрострумами на шкіру – один із затребуваних методів омолодження сучасної косметології. Клінічно підтверджено позитивну дію струму низької частоти на м’які тканини. Досягається комплексний ефект як стимуляції різних процесів, підтяжки обличчя, омолодження, підвищення тонусу, навіть загоєння мікротравм. Процедура є абсолютно безпечною, тому показана як для тіла, так і для обличчя. Навіть один сеанс

Омолодження обличчя після 40 років: методи та поради

З настанням зрілості на перше місце виходить професійний догляд за шкірою. Слід відмовитися від самолікування та експериментів, враховувати гормональні та інші зміни в організмі. Важливо знайти спеціаліста, який допоможе з комплексним індивідуальним доглядом, проведенням цілої програми з омолодження та підтримки здорового стану обличчя. Чому ми старіємо? З віком зменшується гормональна секреція, знижується швидкість метаболізму, епідерміс