Груди різного розміру (асиметрія грудей): як це виправити?

Груди різного розміру (асиметрія грудей): як це виправити?
Работенко Світлана Анатоліївна
Дата публікації: 27.10.2022

Автор статті:

лікар-хірург вищої категорії

Асиметричні груди різного розміру – одне з найпоширеніших явищ. За статистикою, 90% дівчат мають різницю між правою та лівою молочною залозою, а у 45% розмір бюста відрізняється на половину стандартної чашки. Інше питання – як до цього ставитись? Хтось помічає цю різницю і комплексує, а інші сприймають як звичайне явище і не звертають увагу.

Так що ж робити, якщо свої груди різного розміру? Давайте розберемося.

асиметрія грудей

Чому груди бувають різного розміру?

Справжня асиметрія, коли груди різних розмірів і відрізняються між собою однією чашку. Причини можуть бути найрізноманітнішими. Їх можна поділити на 2 групи.

Вроджені причини:

  • гіпоплазія (затримка розвитку) залізистої тканини
  • синдром Поланда – вроджене захворювання, яке характеризується атрофією великого грудного м’яза
  • гормональні проблеми під час статевого дозрівання
  • мікромастія – одна молочна залоза значно зменшилася у розмірі порівняно з іншою
  • проблеми з ендокринною системою
  • тривале неправильне положення тіла, що призводить до порушення постави
  • спадкова схильність
  • індивідуальна особливість

Зазвичай уроджена асиметрія грудей помітна у дівчаток віком 9-10 років. У цей період яєчники вже виробляють гормони естрогену та прогестерону, які відповідають за розвиток залізистої тканини. Погруддя може стати непропорційним, якщо гормони в нестачі або надлишку. Якщо є непропорційність, то потрібно звернутися до ендокринолога або мамолога. Зазвичай ця проблема нівелюється до 18-19 років. Якщо вона зберігається у більш дорослому віці, то скоригувати її можна лише у пластичного хірурга.

Придбані причини:

  • Грудне вигодовування. В даному випадку асиметрія грудей – це так звана постлактаційна інволюція молочної залози, яка проявляється в тому числі в диспропорції. Вона залежить від гормональних змін, а не від тривалості лактації, як думають багато молодих мам. Однак асиметрія дійсно може розвинутись, якщо годувати дитину лише на один бік.
  • Мастопатія (фіброаденоматоз). Доброякісна пухлина молочної залози. Характерна ознака мастопатії – ущільнення, що промацуються в грудях. Основна причина – порушення гормонального тла. Найчастіше всі види мастопатії призводять до появи видимої асиметрії.
  • Новоутворення. Після їх видалення груди потребують відновлення.
  • Провисання та опущення грудей. З віком молочна залоза втрачає пружність, об’єм, а м’язи стають менш еластичними. Через це бюст втрачає колишню привабливість та симетричність. Нерідко це трапляється, коли жінка переступає поріг клімаксу.
  • Травми грудей. У зоні ризику спортсменки, які займаються баскетболом, волейболом та іншими видами спорту, де є можливість отримати фізичну травму.

Класифікація несиметричності грудей

Важливо розуміти: абсолютної симетрії немає – люди асиметричні. У нас відрізняються права та ліва частини обличчя, ноги, руки і, звичайно, груди. Це абсолютно нормально. Патологічна зацикленість на симетрії часто обертається комплексами та невпевненістю у собі.

Про асиметрію можна говорити, коли її видно неозброєним оком. Відрізняються:

  • форма та обсяг бюсту
  • положення та обрис соска та ареоли.

Лікарі виділяють 3 ступені асиметрії грудей:

  • легка. Груди практично не відрізняються між собою. Вони входять до одного розміру бюстгалтера;
  • середня. Відмінність між молочними залозами сягає 0,5 розміру. Візуально це помітно, але зазвичай не заважає повсякденному життю;
  • важка. Одні груди можуть бути в 1,5-2 рази більше за інші. У цьому випадку є проблеми з підбором нижньої білизни та одягу.

Зазначимо, точного способу виміряти несиметричність немає, тому в цьому питанні варто покладатися лише на досвід обраного фахівця.

положення молочної залози

Профілактика асиметрії грудей

Чи можна запобігти появі непропорційності молочної залози? Так, якщо йдеться про набуту асиметрію. Наведемо кілька прикладів:

  • під час грудного вигодовування прикладайте дитину по черзі до обох грудей. Уникайте «переваги» однієї молочної залози. Якщо немовля більше любить одну груди, то обов’язково проводьте зціджування другий;
  • носіть коригуючий бюстгальтер для запобігання провисанню грудей після лактації;
  • робіть контрастний душ для покращення кровообігу;
  • фізичні вправи зміцнять поставу та грудні м’язи.

Що робити, якщо груди різного розміру?

Необхідно почати з об’єктивного аналізу та відповісти на запитання: наскільки груди асиметричні та чи впливає це на естетичний зовнішній вигляд?

При незначній різниці у розмірі погруддя його можна скоригувати нижньою білизною. Також варто випробувати консервативні методи – виправлення постави, фізичні вправи для зміцнення грудних м’язів.

Якщо асиметрія значно виражена і доставляє дівчині дискомфорт, варто звернутися до пластичного хірурга для хірургічної корекції.

Чи можна виправити дефект самостійно?

Загальних рекомендацій та універсальних методик усунення асиметрії не існує. Все індивідуально залежить від ступеня диспропорції. Основні способи корекції в домашніх умовах:

  • правильно підібрана білизна
  • медикаментозна терапія (виключно за рекомендаціями лікаря)

Асиметрія грудей

Хірургічні методи корекції грудей різної форми

Хірургічні методики корекції різняться залежно від ступеня асиметрії. Пластичний хірург пропонує у таких випадках підтяжку, збільшення чи зменшення грудей.

  • Збільшення грудей. Найпопулярніша пластична операція, яка вирішує не лише питання асиметрії, а й дарує ідеальні форми. Проводиться за допомогою силіконових імплантатів. Розмір та обсяг підбираються індивідуально на консультації. До уваги беруться: зростання та вага пацієнтки, вихідний стан молочної залози. Пластичний хірург може встановити однакові імпланти, якщо асиметрія незначна. При значній різниці у розмірі грудей встановлюються різні за обсягом імплантати. Операція збільшення грудей триває близько 1 години. Вже не консультації пацієнтка бачить результат майбутньої операції завдяки примірці сайзерів та 3D моделюванню.
  • Мастопексія (підтяжка грудей). Асиметрія, яка викликана значним провисанням грудей, усувається за рахунок видалення та підтяжки зайвої шкіри та залізистої тканини. Погруддя не тільки підтягується, а й створюється нова симетрична форма. Якщо різниця між молочними залозами незначна, підтяжка грудей проводиться за допомогою періареолярного доступу навколо ареоли. Зверніть увагу: в цьому випадку рубець знаходиться на межі темної і світлої шкіри, і максимально непомітний, а на грудях немає додаткових рубців. При вираженому птозі проводиться або вертикальна мастопексія (рубець проходить від ареоли до підгрудної складки) або якірна (рубець розташовується по ареолі, вертикально до підгрудної складки та лінії цієї складки).
  • Редукційна маммопластика (зменшення грудей). У разі значно вираженої різниці між молочними залозами може бути виконане зменшення грудей.
  • Ліпофілінг. Коригування молочних залоз за допомогою пересадки власної жирової тканини. Власний жир береться із так званих зон «депо» – живіт, стегна, фланки спини та вводиться у проблемну зону. Ліпофілінг дозволяє збільшити одну з грудей до потрібного розміру.

Методика завжди визначається індивідуально на консультації. Під час індивідуальної зустрічі пластичний хірург підбере для вас оптимальну методику, яка дозволить набути ідеальної форми грудей.

Запишіться на прийом!

Ми вам перезвонимо в найближчий час для уточнення деталей прийома. У разі виникнення питань наш менеджер відповість на них.