Обирай зручний спосіб зв'язку:

Фейсліфтинг – до та після. Як робиться підтяжка обличчя

Фейсліфтинг (або підтяжка обличчя) – один із ефективних способів повернення молодості, що відрізняється довготривалістю та стійкістю результатів. Тому фейсліфтинг із відновленням контурів, рятуванням від зморшок набирає популярності. Після 35-40 років у більшості жінок починають проявлятися ознаки старіння.

З віком товщина жирової клітковини на обличчі зменшується, шкіра стає тоншою, більш сухою та менш пружною. Може різною мірою проявлятися птоз, що пов’язано з гормональними змінами, зниженням інтенсивності обмінних процесів та утворенням колагену. Якщо більшість вікових змін приховані, то їх прояви на обличчі чітко видно і вони не можуть бути приховані ніякою косметикою.

Процес старіння обличчя

Початок вікових змін індивідуальний, їхні прояви можливі навіть у 25-30 років, набагато рідше молодість обличчя зберігається до 40-45. Одним із видимих проявів старіння стає птоз, тобто опущення тканин на окремих ділянках. Зміни не відбуваються миттєво, їх можна поділити на етапи:

 • Мімічні м’язи поступово втрачають тонус. Це проявляється у розтягуванні одних груп м’язів та спазмуванні інших, що призводить до перерозподілу м’язової маси щодо черепа.
 • Розвивається м’язовий дисбаланс, зміщуються жирові пакети.
 • Утворюються застійні процеси, що заважають природному дренажу лімфи, кровообіг порушується.
 • Живлення тканин здійснюється нерівномірно, внаслідок чого спостерігається дисбаланс регенерації, шкірної гідратації. Збільшується ризик склерозування, запалень та фіброзів.
 • Колагенові та еластинові волокна деформуються, їх кількість зменшується, у м’язово-апоневротичному шарі обличчя розвиваються стійкі зміни.

Ці процеси супроводжуються зниженням еластичності шкіри, її тонусу, зниженням вироблення гіалуронової кислоти, синтезу колагену. У різних ділянках обличчя проявляються проблеми:

 • Верхня третина. Виявляються різкі зморшки в районі перенісся і чола, куточки очей і брови опускаються, з’являються повіки, що «нависають».
 • Середня третина. Формуються та поступово опускаються носогубні складки, щоки обвисають, змінюється овал обличчя.
 • Нижня третина. Тканини підборіддя та шиї опускаються, шкіра розтягується, контури спотворюються.

Повністю усунути вікові деформації неможливо, але частково компенсувати зміни реально, навіщо застосовується безліч методик фейсліфтингу, зокрема безопераційна підтяжка.

aging

Що таке підтяжка обличчя?

Фейсліфтинг є пластичною операцією, яка коригує вікові зміни шляхом впливу на шкіру, підшкірну клітковину SMAS-шар, тобто каркас, що відповідає за чіткість овалу. Абревіатура SMAS означає «поверхнева м’язово-апоневротична система». У процесі фейсліфтингу виконується кругова підтяжка обличчя, при якій надмірна шкіра та жирові відкладення видаляються, усуваються виражені зморшки та складки, птоз. Застосовується 2 варіанти підтяжки:

 • Класичний. Використовуються розрізи вздовж лінії волосся над вухом, що продовжується до мочки по передньому краю раковини. Дає можливість розшарувати структуру тканин та надійно зафіксувати у новому положенні.
 • Ендоскопічний. Для пластики використовується спеціальна апаратура. Операція виводиться через проколи до 1 см діаметром. Контроль забезпечує зображення на моніторі, дозволяючи робити процес максимально точним та малоінвазивним.

Результатом SMAS-пластики стають чіткі лицьові контури, зовнішнє омолодження із стійким ефектом.

Середня тривалість збереження оновленого вигляду 10-15 років, часто підтяжка супроводжується точковою ліпосакцією проблемних зон, блефаропластикою.

SMAS

Показання до проведення підтяжки обличчя

Важливим показанням для призначення фейсліфтингу пацієнту є вік від 35-40 років, у якому спостерігаються виражені вікові зміни. Найпоширеніші причини:

 • розвиток птозу щік;
 • подвійне підборіддя;
 • суттєві обвисання;
 • глибокі зморшки, утворення лицьових заломів;
 • опущення очних куточків, брів, повік;
 • поява «брилів».

Як для будь-якої операції, SMAS-ліфтинг має протипоказання, до яких відносяться діабет, епілепсія, онкологія, гіпертонія, патології різних характерів. Процедуру слід тимчасово відкласти при виявленні інфекційних захворювань, порушенні згортання, гострих фаз деяких хвороб.

У якому віці найкраще проводити підтяжку обличчя

До повноліття пацієнта фейсліфтінг не проводиться. Жінкам до 30 років для підтримки тонусу, збереження здоров’я та молодості, профілактики старіння достатньо альтернативних малоінвазивних процедур. Методика SMAS-пластики показана пацієнтам віком від 35 років, але після 50-55 ефективність методики знижується, у цьому випадку рекомендуються альтернативні варіанти омолодження. У будь-якому разі рекомендацію дає лікар після оцінки здоров’я пацієнта за відсутності протипоказань.

Як проходить підтяжка обличчя

Це від способу: хірургічний чи безопераційний метод, і навіть від поставленої мети, кількості проблемних зон. Опис основних методик фейсліфтінгу:

 • Ендоскопічний. Під загальним наркозом робляться дрібні надрізи шкіри волосистої частини черепа. У тканині вводиться відеоендоскоп, який переміщає тканини та піднімає їх, закріплюючи якірними швами.
 • Кругова. Проводиться висічення надлишків покриву, видалення зайвої клітковини, переміщення SMAS системи. Проводиться одразу для всіх проблемних зон під загальним наркозом.

Тривалість процедури залежить від обраної методики підтяжки, глибини впливу та кількості проблемних ділянок.

Особливості реабілітаційного періоду

Дотримання лікарських рекомендацій у процесі відновлення – обов’язкова умова мінімізації ризиків ускладнень. У середньому пацієнт перебуває у стаціонарі на добу, а остаточна реабілітація забирає до 4 тижнів. Важливі особливості цього періоду:

 • Дискомфортні відчуття. Тривають протягом кількох діб, поступово зменшуючись. За потреби призначається ліки.
 • Набряки. Виникають одразу після операції, проходять до 3 діб.
 • Гематоми. Протягом двох тижнів зникають повністю.

Основні рекомендації: носіння компресійної пов’язки (5 діб), обмеження навантажень, відмова від шкідливих звичок, що перешкоджають загоєнню, правильний раціон та пиття, відмова від макіяжу.

Переваги підтяжки обличчя

Головний плюс у поверненні молодості, кардинальній зміні зовнішнього вигляду. У середньому після професійного фейсліфтінгу жінка скидає 10-15 років. Спостерігається одразу кілька ефектів:

 •  підтягнутість та гладкість шкіри;
 •  чіткість лицьових контурів;
 •  закріплення результатів завдяки фіксації м’язового каркасу.

На відміну від операцій із зміни зовнішності, підтяжка повністю зберігає індивідуальні риси жінки, знімає вікові зміни максимально природно.

Автор:

Работенко Светлана Анатольевна
Работенко Світлана Анатоліївна

лікар-хірург вищої категорії

Дитяча стоматологія – особливості та відмінності від дорослої

Регулярні профілактичні огляди дитини у дитячого стоматолога та лікування молочних зубів є вкрай важливими, чого не розуміють деякі батьки. Проблеми можуть розвиватися навіть за відсутності больових відчуттів. Молочні зуби, кардинально відмінні від постійних, вимагають уваги не менше. У них менш товста емаль, що дозволяє легко розвиватися карієсу з загрозою передачі його на постійні зуби. Крім

Фейсліфтинг – до та після. Як робиться підтяжка обличчя

Фейсліфтинг (або підтяжка обличчя) – один із ефективних способів повернення молодості, що відрізняється довготривалістю та стійкістю результатів. Тому фейсліфтинг із відновленням контурів, рятуванням від зморшок набирає популярності. Після 35-40 років у більшості жінок починають проявлятися ознаки старіння. З віком товщина жирової клітковини на обличчі зменшується, шкіра стає тоншою, більш сухою та менш пружною. Може різною

Відновлення після пологів – поради від пластичного хірурга

Народження дитини приносить не тільки радість материнства, а й певні проблеми з організмом, починаючи від гормональних збоїв та загального ослаблення, закінчуючи косметологічними особливостями. Фізіологічне відновлення триває протягом 6-8 тижнів, якщо післяпологові процеси не потребують додаткової реабілітації. У більшості випадків жіночий організм приходить до допологового стану самостійно, достатньо дотримуватись рекомендованих дієт, виконувати фізичні навантаження. Але в