Обирай зручний спосіб зв'язку:

Омолодження обличчя після 40 років: методи та поради

З настанням зрілості на перше місце виходить професійний догляд за шкірою. Слід відмовитися від самолікування та експериментів, враховувати гормональні та інші зміни в організмі. Важливо знайти спеціаліста, який допоможе з комплексним індивідуальним доглядом, проведенням цілої програми з омолодження та підтримки здорового стану обличчя.

Чому ми старіємо?

З віком зменшується гормональна секреція, знижується швидкість метаболізму, епідерміс стоншується, починає проявлятися дефіцит харчування, вологи та кисню. Вироблення колагену та еластину, які є «молекулами молодості», знижується, порушується їхня щільність, структура.

Молекули еластину та колагену після 25 років поступово стають пухкими. Це провокує появу зморшок, шкіра втрачає тонус і колір, починають опускатися куточки губ та очей. І цей процес бажано зупинити і навіть повернути назад.

Основні проблеми зі шкірою обличчя після 40

Старіння – зовнішній прояв складних внутрішніх процесів, непомітних для ока. З віком в організмі:

  • знижується активність фібробластів;
  • проявляється дія руйнівних ферментів;
  • падає секреція факторів зростання;
  • активізуються окисні процеси, накопичуються шлаки;
  • зменшуються судини у дермі, їх кількість;
  • шкіра витончується.

В результаті зникає ефект «блиск» шкіри, як у молодості, різкіше проявляються зморшки, розвивається сухість, купероз та інші захворювання. У більшості жінок після 40 можуть розвинутися складки та заломи, порушення пігментації, в’ялість шкіри та набряклість. Ступінь прояву залежить від генетики, способу життя та догляду. І тут уже не обмежитись «масочкою на ніч».

Загальні показання до антивікових процедур

Важливо розуміння, що звертатися до процедур, що омолоджують, слід до того, як вікові наслідки почали явно проявлятися на шкірі обличчя і шиї.

Профілактика завжди обходиться дешевше і проходить простіше, ніж виправлення та лікування. Тому не варто чекати хворої одутлий шкіри, глибоких зморшок і обвисань. Омолоджуючі процедури слід застосовувати, коли:

  • з’являються перші зморшки чи мімічні заломи;
  • шкіра набула блідого відтінку, плям і нерівності кольору;
  • спостерігається лущення та сухість;
  • зникла пружність;
  • під очима регулярно утворюються мішки;
  • з’являється набряклість, втрачається чіткість овалу.

Більшість ознак проявляються поступово. І навіть найрадикальніші процедури не здатні на 100% повернути молодість. Але омолодження дозволяє стримувати природні процеси, стимулювати тонус, дренаж, кровотік, вироблення корисних речовин. Омолоджуючі процедури мобілізують внутрішні резерви, знімають зовнішні прояви старіння шкіри.

Антивікові процедури: те, що реально працює

Косметологія пропонує десятки процедур, які вирішують приватні проблеми пацієнток чи працюють у комплексі. Ми пропонуємо звернути увагу на ТОП-5 із тих, чия ефективність доведена.

  • Контурна пластика філерами. Локальні ін’єкції дозволяють наситити тканини гіалуроновою кислотою, забезпечуючи чіткість контурів обличчя. Рекомендуємо 1 процедуру з періодичністю повторень через 6-12 місяців.
  • Ін’єкції диспорту (ботулінотерапія). Ботулотоксин блокує м’язові скорочення, дозволяючи усунути мімічні зморшки. Ефект тимчасовий, тому потрібні повторні сеанси через 4-6 місяців. На фото результат процедури.
Процедура ботулинотерапии, инъекции Диспорта, фото до-после
Инъекции Диспорта в зону межбровье
  • Біоревіталізація, мезотерапія. Ін’єкційні процедури на основі гіалуронової кислоти чи спеціальних коктейлів. Відео із порадами від Світлани Работенко за посиланням.
  • Плазмоліфтінг. Введення в проблемні зони збагаченої плазми самих пацієнтів. Стимулює вироблення еластину та колагену, клітинну активність, дає ефект «самоомолодження». Докладніше у нашому відео за посиланням.
  • Фотоомолоджування IPL. Вплив на глибокі верстви дерми світловими імпульсами. За 5-8 сеансів забираються плями, вирівнюється колір, пропадає судинна сітка.

У підборі має брати участь лікар. Також слід звернути увагу на корисні харчові добавки та рекомендації щодо догляду.

Як довше зберегти ефект омолодження

Кардинально покращити якість шкіри без косметолога після 40-ка вже не вийде. Але зберегти ефект від процедур дуже довго цілком реально. І тут важливо дотримуватись порад, що дозволяють поширити оздоровлення на весь організм.

  • Дотримання режиму. Включає щонайменше 8 годин здорового сну, включаючи глибоку фазу, коли активно синтезуються мелатонін та гормон росту.
  • Харчування. Мінімізувати копченості, алкоголь, сіль/цукор, борошняну, каву. Включити до раціону овочі, свіжі фрукти, горіхи, зелень, молочку.
  • Норма води. Рекомендовано пити не менше 1,5 літрів чистої води, у тому числі вітамінізованої та збагаченої мікроелементами.
  • ЗОЖ. Включає активні прогулянки, відмову від шкідливих звичок, переїдання та ін.
  • Спорт. Регулярні навантаження щонайменше 2-3 рази на тиждень підтримують загальний тонус організму. Крім того, стимулюють насичення шкіри корисними речовинами, активізують кровообіг, видалення токсинів, дренаж лімфи.
  • Захист від УФ-дії. Уникати активного сонця, застосовувати у літній сезон захисні засоби із СПФ-фактором.

І все це має поєднуватись з грамотним доглядом за шкірою, застосуванням рекомендованих лікарем косметологічних засобів.

Автор:

Кононыхина Анна Валерьевна
Кононихіна Анна Валеріївна

косметолог-естетист

Мікрострумова терапія в 2023 році – поради від Vidnova

Апаратний спосіб впливу мікрострумами на шкіру – один із затребуваних методів омолодження сучасної косметології. Клінічно підтверджено позитивну дію струму низької частоти на м’які тканини. Досягається комплексний ефект як стимуляції різних процесів, підтяжки обличчя, омолодження, підвищення тонусу, навіть загоєння мікротравм. Процедура є абсолютно безпечною, тому показана як для тіла, так і для обличчя. Навіть один сеанс

Омолодження обличчя після 40 років: методи та поради

З настанням зрілості на перше місце виходить професійний догляд за шкірою. Слід відмовитися від самолікування та експериментів, враховувати гормональні та інші зміни в організмі. Важливо знайти спеціаліста, який допоможе з комплексним індивідуальним доглядом, проведенням цілої програми з омолодження та підтримки здорового стану обличчя. Чому ми старіємо? З віком зменшується гормональна секреція, знижується швидкість метаболізму, епідерміс

Хімічний пілінг обличчя та шкіри – навіщо робити, відповіді на популярні питання

Бездоганний стан, здоровий колір, ніжність та пружність шкіри – основні цілі сучасної косметології. Для цього застосовуються десятки способів професійного догляду, одним із найбільш затребуваних та популярних є пілінг (ексфоліація). Фахівці розрізняють 4 типи пілінгу: ферментний, механічний, апаратний та хімічний. Сьогодні ми докладно поговоримо про останнє. Хімічний пілінг – що це? Хімічний пілінг – процес рівномірного