Обирай зручний спосіб зв'язку:

Як прибрати пігментні плями на обличчі

Пігментація – зміна кольору шкіри на окремих ділянках. Проявляється у вигляді плям різного розміру від світло-до темно-коричневого відтінку.

Поява пігментних плям на обличчі та інших ділянках тіла є наслідком відхилень від природного рівномірного вироблення меланіну. Речовина може накопичуватися у верхніх шарах шкіри, що призводить до локальних змін її кольору.

пигментные пятна на лице

Пігментні плями не несуть прямої загрози людині, але турбують із погляду естетики. Коричневі плями на обличчі викликають дискомфорт, особливо у жінок. Тому вони звертаються до косметологів. Крім того, різка зміна пігментації в окремих випадках може свідчити про серйозне захворювання.

Причини появи пігментних плям на обличчі

Пігментація може бути вродженою (передається генетично, як ластовиння) або набутою. Найчастіше зміни спостерігаються у пацієнтів старше 40 або у людей у молодшому віці, якщо вони проводять більшу частину часу під прямим сонячним промінням. До виявлених причин пігментації належать:

  • вікові зміни організму, що супроводжуються старінням шкіри;
  • інтенсивна дія ультрафіолетового випромінювання (у тому числі солярій);
  • наслідок механічного пошкодження дерми та епідермісу;
  • генетична схильність;
  • гормональні порушення, у тому числі у процесі вагітності.

На локальному рівні причинами появи пігментних плям стають алергічні реакції, наслідки акне, прийом деяких препаратів, нестача вітамінів. Більшість їхніх фахівців вдається оперативно нейтралізувати, що швидко повертає пацієнтам рівномірний колір шкіри.

Види пігментних плям на обличчі

Дерматологи класифікують пігментацію, виділяючи кілька її різновидів:

  • Постакне. Місця, де були осередки запалень.
  • Ефеліди (ластовиння). Невеликі плями, пов’язані з інтенсивним засмагою чи спадковістю. Поява може мати сезонний характер. Ластовиння безпечні і більше є естетичною проблемою, легко видаляються за допомогою косметичних процедур і засобів.
  • Мелазми, хлоазми. Плями неправильної форми, які можуть зайняти значні ділянки шкіри. Викликаються гормональними збоями.
  • Родимки. Вони не небезпечні, є скупченням меланоцитів. З’являються при статевому дозріванні, під впливом УФ.
  • Родимые плями. Вроджена пігментація з рівним кордоном.
  • Лентіго, альбінізм. Рідкісні патології, які важко піддаються лікуванню.
  • Вікова пігментація (старечі плями). Порушення, пов’язані із віком.

виды пигментных пятен

Більшість типів шкірних змін не проходять, мають тенденцію до зростання. В окремих випадках є ризик їх переродження на злоякісні новоутворення. Тут дуже важливий регулярний контроль дерматолога.

Методи видалення пігментних плям на обличчі

Найчастіше до фахівців звертаються при вроджених та появі вікових змін. Найдієвішими є методики, що дозволяють зруйнувати та прибрати ороговілі шари епідермісу, сприяють інтенсифікації регенеративних процесів та оновленню. Свою ефективність довели пілінги, дія лазера, фототерапія.

Пігментація, що виникає в процесі вагітності та/або після пологів, часто пов’язана з різким стрибком вироблення гормону, що відповідає за кількість меланіну. Післяпологові плями можуть поширюватись на глибокі шари шкіри. До традиційних методів позбавлення цієї проблеми відносять мезотерапію препаратами з підвищеним вмістом вітаміну С, хімічний і/або лазерний пілінг.

Посттравматичні плями можуть з’являтися внаслідок ураження епідермісу при опіках, псоріазі, інтенсивному терті, акне. У деяких випадках пігментні плями на обличчі можуть виникати після косметологічних процедур (лазерне шліфування, епіляція). Найчастіше травматичні плями проходять природним шляхом, лікування не потрібне. Найшвидші результати при відновленні кольору шкіри після травм показує мезотерапія. Використовуються препарати на основі колагенів з гіалуроновою кислотою, комплексом вітамінів та необхідних мінералів.

Вибір методики залежить від виразності пігментації, ступеня занедбаності проблеми, форми та розмірів, розташування проблемної зони та інших факторів. Головне значення має відсутність протипоказань до конкретного способу лікування.

Щоб усунути плями на шкірі обличчя, знебарвити їх, лікарі-дерматокосметологи клініки Vidnova застосовують ряд ефективних методик.

  • Пілінг. Буває трьох видів: поверхневий, серединний, глибокий. Це відлущування та видалення верхнього шкірного шару. Шкіра стає гладкою та здоровою. Завдяки оновленню клітин пігментні плями стають значно світлішими. Зазначимо, що пілінг малоефективний при темному та вираженому пігменті.
  • Мезотерапія. Процес введення за допомогою ін’єкцій у верхній шар дерми корисних речовин, дія яких спрямована на освітлення потрібної ділянки шкіри. Також існує безін’єкційна мезотерапія (неінвазивна), яка також має антипігментний ефект.
  • Лазерна корекція. Процедура шліфування з використанням лазера, що впливає на верхні шари шкіри. Процедура полягає у впливі лазерного променя на частинки меланіну, і як результат – пошарове руйнування пігменту.

Справжнім проривом у видаленні пігментних плям стала лазерна мультиплатформа LUMENIS M22. Суть процедур: видалення пігменту за рахунок дії на шкіру потужного потоку світла IPL, внаслідок чого пігментовані клітини руйнуються. Пігментна пляма зникає.

Завдяки тому, що насадка М22 оснащена спеціальним сапфіровим склом, під час процедури відчувається лише легке тепло та поколювання. Лазер здатний усунути навіть глибоку пігментацію (на відміну різних пілінгів), не викликає побічних ефектів.

Видалення пігментних плям лазером Stellar М22 Lumenis

Лазерне лікування М22 дає швидкий результат. Вже після першої процедури уражена пігментацією ділянка стає світлішою.

Наскільки ефективною є боротьба з пігментними плямами народними методами

Багато хто впевнений, що численні способи та рецепти з мережі, які розповідають, як прибрати на обличчі пігментні плями, дуже ефективні. Практика свідчить, що це не так. В окремих випадках «народний» засіб здатний трохи освітлити шкірний пігмент – і тільки. Повністю усунути плями не вийде, та й ефект буде недовговічним, адже боротися необхідно не з проявами та симптомами, а з причиною відхилень.

результат удаления пигментных пятен на лице

Найчастіше народні рецепти не здатні кардинально нашкодити. Але іноді у таких пацієнтів можуть виявлятися алергічні реакції та опіки, пролікувати які на порядок складніше, ніж просто прибрати на обличчі пігментні плями.

Профілактика від пігментації на обличчі

Щоб позбутися небажаної пігментації і запобігти її появі, насамперед рекомендується додати в щоденний догляд за шкірою косметику, що освітлює, і сонцезахисні засоби. Це знизить негативний вплив ультрафіолету, особливо у літній період. До складу косметики повинні входити вітаміни В3, С, спеціальні кислоти, ретиноїди, арбутин, глабридин. Але вибирати косметологічні засоби рекомендується разом з вашим дерматологом.

Фахівці розробили низку рекомендацій, дотримання яких дозволяють запобігти виникненню пігментних плям на обличчі. До них відносяться:

  • Вибір безпечного часу для засмаги. Перебування під відкритим сонцем з 11:00 до 17:00 небажане. У процесі засмаги слід використовувати захисні креми (SPF 50).
  • Слідкувати за якістю зволоження шкіри.
  • Процедури з чищення та догляду довіряти лише перевіреним фахівцям. Неправильні процедури здатні погіршити проблему, призвести до запалень, травмування шкіри та інших наслідків.
  • Щоденний догляд включити сонцезахисні засоби. Наносити їх перед кожним виходом надвір.
  • Не використовувати активні відбілюючі засоби та процедури в домашніх умовах. Відмовитись від «народних» рецептів до консультації з дерматологом.

Самостійна боротьба з пігментними плямами може призвести до вразливостей шкіри перед негативними впливами та ультрафіолетом. Щоб своєчасно відреагувати на проблеми на ранніх стадіях, запобігти їх розвитку слід плановий огляд у дерматолога проходити щорічно.

Автор:

Аліна Юріївна Коваленко
Коваленко Аліна Юріївна

лікар-дерматокосметолог

Дитяча стоматологія – особливості та відмінності від дорослої

Регулярні профілактичні огляди дитини у дитячого стоматолога та лікування молочних зубів є вкрай важливими, чого не розуміють деякі батьки. Проблеми можуть розвиватися навіть за відсутності больових відчуттів. Молочні зуби, кардинально відмінні від постійних, вимагають уваги не менше. У них менш товста емаль, що дозволяє легко розвиватися карієсу з загрозою передачі його на постійні зуби. Крім

Фейсліфтинг – до та після. Як робиться підтяжка обличчя

Фейсліфтинг (або підтяжка обличчя) – один із ефективних способів повернення молодості, що відрізняється довготривалістю та стійкістю результатів. Тому фейсліфтинг із відновленням контурів, рятуванням від зморшок набирає популярності. Після 35-40 років у більшості жінок починають проявлятися ознаки старіння. З віком товщина жирової клітковини на обличчі зменшується, шкіра стає тоншою, більш сухою та менш пружною. Може різною

Відновлення після пологів – поради від пластичного хірурга

Народження дитини приносить не тільки радість материнства, а й певні проблеми з організмом, починаючи від гормональних збоїв та загального ослаблення, закінчуючи косметологічними особливостями. Фізіологічне відновлення триває протягом 6-8 тижнів, якщо післяпологові процеси не потребують додаткової реабілітації. У більшості випадків жіночий організм приходить до допологового стану самостійно, достатньо дотримуватись рекомендованих дієт, виконувати фізичні навантаження. Але в