Обирай зручний спосіб зв'язку:

Шви та шрами після збільшення грудей (мамопластики)

Дівчата, які вирішуються на маммопластику – збільшення або корекцію форми бюста за допомогою силіконових імплантатів насамперед не хочуть бачити додаткові рубці на тілі. Цією вимогою обумовлена ​​висока естетика пластичних операцій. Однак важливо розуміти, що без рубців не обійтись.

Шви після збільшення грудей

Правильний догляд за швами після операції – основа швидкого відновлення після оперативного втручання. Пластичні хірурги приділяють цьому пункту програми реабілітації особливу увагу. Хоча цей процес у кожного пацієнта проходить індивідуально, але загальні рекомендації щодо догляду є.

Ми розповімо про сучасну технологію «склеювання шва», як правильно доглядати рубці, як можна прискорити їх загоєння, і покажемо, як виглядають рубці після збільшення грудей у ​​різний етап реабілітації.

Шви після маммопластики: їх види та особливості

Для встановлення грудних імплантатів пластичному хірургу необхідно створити доступ – зробити розріз тканин у вибраному місці. Зазначимо, що вибір доступу завжди визначається індивідуально на консультації. До уваги беруться всі нюанси: вихідний стан молочної залози, зростання та вага.

Розріз під час проведення збільшення грудей виконується в тих зонах, де він буде максимально непомітний: у підгрудній складці, по нижньому краю ареол або через пахву.

В естетичній пластичної хірургії поширені три види доступів для збільшення грудей:

 • субмамарний (розріз проходить під бюстом у природній складці шкіри). Цей доступ вважається найбільш універсальним. Шви після маммопластики в цій зоні непомітні і добре ховаються білизною;
 • періареолярний (розріз робиться по нижній межі ареоли). Кордон світлої та темної шкіри дозволяє швам мати естетичний вигляд і швидко ставати непомітними;
 • аксиллярний (доступ виконується в пахвовій зоні). Цей метод для встановлення імплантатів часто називають безшовним. Шов у пахвовій западині після загоєння практично повністю зливається з природним кольором тіла. І, звичайно, на грудях немає жодних рубців.

Місця швів

Шви після маммопластики є тонким косметичним шовом, який стягує краї операційної рани для якнайшвидшого її загоєння. Розрізняють кілька їх видів:

 • нормотрофічні. Вони являють собою ділянку шкіри, який трохи світліший від основного кольору тканин і не відчуваються при торканні. Щоб шви повністю вирівнялися по відтінку достатньо косметичного пілінгу або лазерного шліфування рубців на лазері останнього покоління Fotona;
 • гіпертрофічні. Такі рубці відрізняються рожевим відтінком і трохи виступають над поверхнею шкіри. Для їх повного згладжування застосовуються пілінги та лазерне шліфування;
 • келоїдні. Це найскладніші шви після маммопластики. Зовні вони виглядають грубими, ущільненими, виділяються пігментацією і можуть бути болючими під час торкання.

Чому з’являються келоїдні рубці?

Келоїдні рубці є ускладненням зі збільшенням грудей. Серед причин їхньої освіти можна назвати такі:

 • особливості роботи імунної системи організму,
 • спадкова схильність,
 • надмірний натяг шкіри в зоні загоєння,
 • нагноєння або інфікування післяопераційної рани.

Слід зазначити, що шви після маммопластики рідко перетворюються на келоїди. Цей процес здебільшого має спадкову схильність і проявляється поступово, в окремих випадках – до 2 років. Тому при постійному спостереженні лікаря можна вчасно помітити зміни, що відбуваються, і зупинити їх розвиток.

Склеювання шва при збільшенні грудей

Сьогодні пластична хірургія розвивається у геометричній прогресії. І головна мета пластичного хірурга – зробити рубці максимально непомітними. Фахівці застосовують інноваційну технологію “склеювання шва”. Її суть полягає у використанні спеціального медичного клею для шкіри. До речі, методику склеювання шва часто називають «безшовним методом збільшення грудей». Як це відбувається?

В операційній на рану пластичний хірург накладає косметичний шов за допомогою нитки, що розсмоктується. Це важливий аспект! Не вірте, якщо вам кажуть, що краї рани тільки склеять клеєм. Шви завжди накладаються! Зазвичай це нитка, що розсмоктується, тому шви після збільшення грудей не знімаються.

Тільки прошиту рану пластичний хірург може заклеїти клеєм. Він наноситься на шов. По суті, медичний клей виступає своєрідним «пластирем», який захищає рану та шов.

Переваги склеювання шва після маммопластики:

 • максимальний захист шва від зовнішнього середовища, бактерій та обвітрювання;
 • за швами не потрібний догляд;
 • отримання високого естетичного результату.

Рубець після збільшення грудей, виконаний у техніці “склеювання шва”, вже через 1 місяць виглядає, як через 6-8 місяців. До речі, склеювання шва застосовується при підтяжці живота (абдомінопластіці).

Як зменшити шрам після маммопластики?

Якщо ж у вас залишилися рубці після лазері останнього покоління Fotona.

fotona

Скільки триває загоєння?

Загоєння рубця має стадії:

 • 1-4 тижні – «молодий» рубець. Шов виглядає помітним і червонуватим. Він об’ємний і легко промацується на шкірі;
 • 4-12 тиждень – «дозрівання». Тканина починає поступово розсмоктуватись, слабшає кровотік – рубець світлішає;
 • 1 рік – остаточний рубець. На цей час формується тонка (3-4 см) смужка у колір шкіри.

Зняття швів

Шви після збільшення грудей не знімаються. Хірург накладає шви, що розсмоктуються. Це дуже зручно для пацієнта, особливо якщо він з іншого міста.

Шви розійшлися чи гнояться, що робити?

У цьому випадку необхідно негайно звернутися до вашого пластичного хірурга, який надасть усі рекомендації.

Нагадаємо, важливо своєчасно приходити на огляди до пластичного хірурга. Рекомендуємо планові огляди через 2 тижні та 1 місяць після збільшення грудей.

Чим обробити шов?

Шви після маммопластики обробляються антисептиками (препарат та частоту нанесення визначає пластичний хірург). Найчастіше фахівці рекомендують для обробки хлоргексидину.

Хлоргексидин

Біль після операції

Багато дівчат переживають через відчуття, які можуть бути після збільшення грудей. Вони бояться болю. Насправді, болючих відчуттів немає, є дискомфорт, який можна порівняти з крепатурою після занять спортом. Також є обмеження рухливості рук. Відразу після операції важко піднімати руки нагору, самостійно одягати кофту, навіть різати хліб. Але згодом цей дискомфорт сходить нанівець.

У ранній післяопераційний період груди зберігають набряклість, є почуття оніміння, а також може бути «хлюпання» у молочній залозі.

Як доглядати шви?

Кожна пацієнтка перед тим, як ступити в операційну, повинна розуміти, що тонкі та ледь помітні рубці після хірургічного втручання залишаться у будь-якому разі. Але завдяки правильному та ретельному догляду їх можна зробити малопомітними. Ось перелік основних рекомендацій про те, як обробляти шви після маммопластики:

 • Категорично не рекомендується куріння під час підготовки до втручання та до остаточної реабілітації.
 • Обов’язкове носіння компресійної білизни терміном до шести тижнів після проведення хірургічної процедури.
 • Перший тиждень заборонено контакт із водою – шви після маммопластики в цей період повинні зберігатися сухими.
 • Після гігієнічних процедур на місце швів необхідно наносити зволожуючий крем або лосьйон, щоб уникнути пересушування шкіри та для збереження її еластичності.
 • Перші 2 місяці після операції слід обмежити фізичні навантаження на плечовий пояс м’язів.

Компресійна білизна

Шрами після збільшення грудей: фото

Безумовно, кожну дівчину хвилює питання: як виглядатимуть шви відразу після операції, а також через місяць та через рік? Фото та відео – найкращі докази того, що рубців боятися не потрібно! Через рік ви навряд чи визначите де вони знаходяться.

 

Дитяча стоматологія – особливості та відмінності від дорослої

Регулярні профілактичні огляди дитини у дитячого стоматолога та лікування молочних зубів є вкрай важливими, чого не розуміють деякі батьки. Проблеми можуть розвиватися навіть за відсутності больових відчуттів. Молочні зуби, кардинально відмінні від постійних, вимагають уваги не менше. У них менш товста емаль, що дозволяє легко розвиватися карієсу з загрозою передачі його на постійні зуби. Крім

Фейсліфтинг – до та після. Як робиться підтяжка обличчя

Фейсліфтинг (або підтяжка обличчя) – один із ефективних способів повернення молодості, що відрізняється довготривалістю та стійкістю результатів. Тому фейсліфтинг із відновленням контурів, рятуванням від зморшок набирає популярності. Після 35-40 років у більшості жінок починають проявлятися ознаки старіння. З віком товщина жирової клітковини на обличчі зменшується, шкіра стає тоншою, більш сухою та менш пружною. Може різною

Відновлення після пологів – поради від пластичного хірурга

Народження дитини приносить не тільки радість материнства, а й певні проблеми з організмом, починаючи від гормональних збоїв та загального ослаблення, закінчуючи косметологічними особливостями. Фізіологічне відновлення триває протягом 6-8 тижнів, якщо післяпологові процеси не потребують додаткової реабілітації. У більшості випадків жіночий організм приходить до допологового стану самостійно, достатньо дотримуватись рекомендованих дієт, виконувати фізичні навантаження. Але в