Ферментотерапія – популярний спосіб очищення, омолодження, стимулювання відновлення шкіри. Ефект після проведення процедур помітний практично одразу. Шкіра набуває пружності, стає оксамитової та відновлює природний відтінок. Тому процедура популярна серед пацієнток різного віку, в тому числі завдяки відсутності побічних ефектів.
Що таке «фермент» та «ферментотерапія»?
Вплив на дерму виконується шляхом накладання спеціальних масок, що мають унікальні функції:
- очищення та руйнування відмерлих клітин;
- звуження пір;
- стимуляція кровообігу;
- підвищення м’язового тонусу;
- ефект ліфтингу;
- насичення киснем клітин;
- зміна кольору.
Косметологічні маски для ферментотерапії виготовляються з урахуванням природних ферментів, які наділяють їх особливими властивостями.
Фермент (ензим) – природний каталізатор, що сприяє очищенню епідермісу, що бере участь у виробленні еластину та колагену.
Ферментотерапія – це застосування косметологічних засобів на основі ферментів з оздоровчою та підтримуючою метою.
Комплексна щадна процедура дозволяє пацієнтам позбутися пігментних плям, акне/постакне, зменшити рубці та прибрати сліди мікроушкоджень. Епідерміс обличчя насичується вітамінами та киснем, потрібними амінокислотами та мінералами, шкіра стає менш проблемною з довготривалим ефектом.
Кому підходить ферментотерапія?
Показань до проведення процедури ензимотерапії безліч. Це і вікові зміни, і «нездоровий» колір, і проблеми у вигляді втоми чи набряків, зневоднення, неприємні відчуття. Рекомендуємо звернутися до косметолога, якщо спостерігаються:
- тьмяний відтінок обличчя, сліди втоми, мішки;
- набряки, у тому числі з порушенням природного овалу;
- при пористій шкірі;
- наявність наслідків запалень, акне, мікротравм;
- поява зморшок;
- зниження еластичності та загального тонусу;
- прояви деяких захворювань (демодекс, розацеа, купероз).
Ферментотерапія поширюється також область декольте і шию. Своєчасна терапія допомагає кардинально та швидко покращити стан шкіри на видимих ділянках тіла.
Протипоказання
Абсолютних протипоказань до проведення ферментотерапії відсутні. Лікування можна проводити навіть вагітним жінкам та матерям у період лактації. Але є кілька відносних протипоказань, які слід врахувати косметологу:
- наявність ран у зоні проведення, запалень;
- загострення деяких хронічних захворювань;
- прояви екземи;
- гострий дерматит.
У будь-якому випадку рішення про доцільність ферментотерапії або її перенесення приймає лікар після вивчення анамнезу пацієнтки.
Як проходить процедура
Для досягнення повноцінного довготривалого ефекту рекомендується проходити 4-10 сеансів ферментотерапії. Тривалість курсу ензимотерапії визначається залежно від стану шкіри. Проміжки між процедурами становлять щонайменше тижня. Ефект відчувається вже після першої і візуально помітний. Триває сеанс до 75 хвилин, крім додаткових чисток, якщо потрібні. Ферментотерапія проводиться поетапно:
- збір анамнезу та первинна консультація;
- визначення цілей та обсягу курсу;
- очищення шкіри (прибирається косметика, бруд, сальні відкладення);
- накладання ферментної маски;
- спеціальне очищення із нанесенням захисного крему;
- складаються докладні рекомендації для подальшого догляду.
Косметолог обов’язково враховує тип шкіри пацієнтки, може за її бажанням призначити додаткові процедури, наприклад, ультразвукове очищення. Процедура абсолютно безболісна. Може застосовуватися у вигляді повного курсу, а й разово – під час підготовки до важливої події (весілля, ювілей, корпоратив).
Кількість процедур ферментотерапії
Завдяки миттєвому ефекту результат видно вже після першого сеансу ензимотерапії. Але дівчатам важливо зберегти результати процедур надовго, стимулювати шкіру обличчя до прискореної регенерації та вироблення колагену, зміцнити тканини, провести профілактику старіння. Щоб на 100% оздоровити шкіру обличчя, рекомендується проходження повного курсу.
У ферментотерапії застосовується 3 типи масок з ферментами. Вибір конкретної та послідовність застосування визначає косметолог, залежно від результатів, яких хоче досягти пацієнтка.
Варіант №1. Забезпечує скорочення жирових клітин епідермісу. Дозволяє повністю очистити верхній шар шкіри та пори від токсинів та «міських» забруднень. Стимулює посилення кровообігу, природні процеси вироблення колагену.
Варіант №2. Після застосування зникають повністю або майже не видно мімічних зморшок. Стимулюється робота мотонейронів, спостерігається загальнозміцнюючий ефект. Як результат – процеси старіння кардинально сповільнюються, м’язи наводяться в тонус, забезпечується природне вироблення колагену.
Варіант №3. Застосовується при судинній терапії особи, комірної області та шиї. Ефективно впливає на глибокі верстви епідермісу. Забезпечує активізацію дренажу лімфи, прискорює вироблення плазми. Дрібні капіляри помітно розширюються, відбувається їхнє кисневе насичення. Основний результат – ріс імунітету шкіри.
Вплив ензимотерапії на шкіру щадний, повністю відсутні неприємні відчуття, біль, наслідки застосування, алергічні реакції. Препарати, що використовуються у процесі терапії, сертифіковані.
Рекомендації після ферментотерапії
Після проведення сеансу ускладнень немає. Допустимі невеликі почервоніння, які швидко минають. Можуть проявитися сіточка капілярів, але ефект пропаде через 15-20 хвилин. Для підтримки новопридбаного стану шкіри після ферментотерапії потрібен постійний догляд, у тому числі професійний. Косметолог обов’язково видасть рекомендації, які можуть містити:
- щоденне очищення та захист;
- використання косметологічних засобів, залежно від типу шкіри, віку та проблем;
- застосування домашніх масок;
- активні сироватки;
- захист від ультрафіолетового впливу;
- правильне харчування;
- використання професійних процедур.
Ферментотерапія може поєднуватись з ін’єкціями (мезотерапія), лазерним омолодженням, пілінгом та іншими процедурами. При щоденному догляді після ензимотерапії вкрай важливо правильно підібрати косметику, у цьому допоможе спеціаліст.
Порівняння ферментотерапії та ін’єкційних процедур
Головна відмінність даних косметологічних процедур в об’єкті дії. Ензимотерапія спрямована на покращення зовнішнього вигляду пацієнток та стимулювання природних процесів в епідермісі. Результатом стає звільнення від пігментацій, дрібних шрамів та ушкоджень, наслідків захворювань, відновлення природного відтінку шкіри, вологості, насиченості колагенами та ін.
Ботулінотерапія, тобто ін’єкції ботоксу, впливають на підшкірні м’язи, блокуючи нервові імпульси. Вони допомагають розгладжувати мімічні зморшки. Але жодних змін шкіри не дають. Не змінюються колір обличчя, не прибирається набряклість, не відновлюється кровообіг, не йдуть наслідки акне та інші ушкодження.
Мезотерапія у вигляді серії мікроін’єкцій із введенням вітамінів, препаратів та деяких дефіцитних елементів більше схожа на ферментотерапію. Але у мезотерапії відстрочений накопичувальний ефект (до кількох тижнів), а вплив здійснюється на обмежені ділянки шкіри.