Невдоволення власним бюстом – досить поширений привід звернення до пластичного хірурга. Хтось просто незадоволений розмірами молочних залоз, хтось має видимі дефекти, естетичні відхилення. Груди є важливою складовою загальної привабливості, сексуальності, впевненості у собі. Сьогодні навіть ті, хто з природних причин позбавлений виразних грудей, мають можливість отримання ефективної допомоги. Розроблено та апробовано різні методики, у тому числі суттєвого поліпшення бюста без хірургічного втручання.
Чому жінки хочуть збільшити груди?
Раніше маммопластика сприймалася виключно як забаганка жінок, незадоволених розмірами грудей. Сьогодні прийшло розуміння, що для корекції грудей є об’єктивні причини. Втрата форми, пружності, наповненості може кардинально вплинути на якість життя, сімейні відносини, стати психологічною травмою.
Часто причиною невдоволення грудьми є наслідки пологів, коли молочні залози провисають, помітно втрачають пружність. Крім вагітності, на вигляд можуть вплинути хвороби, гормональні збої, різка втрата ваги.
І багато перерахованих проблем не вдається вирішити ні тренуваннями в кращих залах, ні ретельно підібраними дієтами. Не уникнути й вікових змін, які починають проявлятися після 35-45 років.
Показання для збільшення грудей
Медичних показань до збільшення грудей відносно небагато, проте ендопротезування – найпоширеніший привід звернення до хірурга. Причинами є:
- видалення однієї чи обох молочних залоз;
- недорозвиненість, синдром Поланда;
- травма, часткове видалення;
- виражена асиметрія.
Показаннями для пластичного хірурга є незадовільні розміри грудей, післяпологові проблеми типу обвисання (птозу). Все це є приводом для розвитку комплексів, пов’язаних з грудьми, зниженням самооцінки, розвитку депресивних станів – і свідченнями для фахівців. Згідно зі статистикою, за пластикою грудей звертаються пацієнтки віком після 30-35 років, їхнє рішення не є спонтанним.
Як відбувається операція зі збільшення грудей?
У ході аугментаційної маммопластики молочні залози пацієнток збільшуються за рахунок силіконових імплантатів краплеподібної або круглої форми, які повертають природну форму та об’єми.
Методи аугментації відрізняються переважно місцем розташування розрізу і вибором конкретних імплантатів. Усього використовується 3 варіанти розрізів:
- Підгрудний (субмамарний). Переваги підгрудного доступу: можна відзначити точність та простоту встановлення імплантів будь-яких розмірів та моделей.
- По ареолі (періареолярний). Розріз виконується за контуром ареол, практично не залишає слідів.
- Пахвовий (аксілярний). Відмінний косметичний результат, тканини молочних залоз не торкаються.
Операція виконується лише під загальною анестезією у стаціонарних умовах. Середня тривалість 1-3 години.
Ліпофілінг грудей
Це безопераційний малоінвазивний спосіб корекції грудей з використанням жирової тканини пацієнта. Часто процедура поєднується з ліпосакцією, коли надлишки жиру видаляються з стегон, живота, сідниць.
Перед введенням у молочні залози тканина попередньо обробляється та очищається. Для процедури використовують тонкі голки, що робить її малотравматичною, а реабілітацію швидкою. До плюсів ліпофілінгу відносять:
- відсутність розрізів та шрамів;
- природні матеріали;
- відсутність алергії та відторгнень;
- швидкість загоєння;
- довговічність результатів;
- омолоджуючий ефект.
Завдяки перевагам безопераційної методики вона вийшла на 2 місце за популярністю. Але у ліпофілінгу є й недоліки. Методика не підійде пацієнткам із мінімумом надлишків жиру, збільшити груди можна на 0,5 розміру максимум. Ефективна корекція при вираженій асиметрії буде недоступною. Крім того, у разі схуднення жирові клітини грудей виснажуються одними з перших, що нівелює результати ліпофілінгу.
Плюси та мінуси хірургічного втручання
Головні переваги встановлення імплантів – довговічність та стійкість результатів пластики. Пацієнтки можуть вибирати бажані форми та розміри бюста у максимальному діапазоні. У найкоротший термін можна отримати ідеальний результат.
Недоліки хірургічного втручання щодо корекції грудей пов’язані з самою операцією. Її наслідками стане серйозний стрес для організму, який переноситься по-різному та залежить від індивідуальних особливостей жінок.
Що робити для грудей самостійно?
У разі проведення маммопластики достатньо дотримуватись лікарських рекомендацій та регулярно проходити огляди. Кардинально змінити обсяг бюста самостійно не вдасться. Але покращити її стан та зовнішній вигляд – цілком. У деяких випадках можна стежити за якістю шкіри, загальним здоров’ям, пружністю та ін., регулярно використовуючи знайомі інструменти.
Спорт
Не потрібні рекорди та досягнення, але регулярні вправи, що впливають на грудні м’язи, користь точно принесуть. Кожні груди складаються з часточок, оточених жировими та іншими тканинами. Надати їм тонусу, створити хорошу підтримку форм допоможуть:
- стійка у планці на колінах або прямих ногах;
- підйоми рук, у тому числі з мимовільним навантаженням;
- спеціальні тренажери;
- правильне розтягування;
- серії віджимань.
Нескладний комплекс вправ можна освоїти навіть удома, якщо поряд немає фітнесу.
Косметологічні засоби
Їх можна знайти самостійно або підібрати за рекомендаціями лікаря. «Грудні» косметологічні засоби повинні стати обов’язковим доповненням до комплексного догляду кожної жінки після 30. Найчастіше це креми, що відповідають за вологість і еластичність, підвищують пружність і шкіру, що напитують потрібними речовинами.
Слід пам’ятати, що в таких кремах не повинно бути гормональних добавок. Гормональні засоби слід використовувати лише за призначенням, інакше є ризик протилежних ефектів: подразнення шкіри, набряки, алергічні реакції. Замість ефекту збільшення грудей такі креми іноді викликають запалення.
Масаж
Може виконуватись фахівцями і навіть проводитися самостійно, якщо освоїти правильну методику. Дає низку позитивних ефектів:
- так проводиться профілактика розвитку новоутворень, можливе їхнє виявлення на ранніх стадіях;
- стимулюється вироблення пролактину, який відповідає за жіноче здоров’я;
- шкіра набуває пружності за рахунок циркуляції естрогенів, що посилюється.
Дієти
Не «рецепти схуднення», а спосіб організації збалансованого харчування, яке підганяє природні біологічні процеси в жіночому організмі. Так, слід уникати чи обмежувати вживання низки продуктів, зокрема кави, смаженої їжі, надмірно гострих чи солоних страв.
Для здорових грудей будуть корисними дієти зі збільшеним вмістом рослинної клітковини. Корисні броколі, морепродукти, сир та натуральний йогурт. Слід включити в раціон овочі та фрукти з великим вмістом калію та бета каротину (виноград, морква).