Обирай зручний спосіб зв'язку:

Зменшення грудей

Коли одні дівчата мріють збільшити груди, інші хочуть її зменшити. Надмірно великий і провислий бюст – «важка ноша», яка позначається на якості життя жінки і стає причиною комплексів.

Зменшення грудей (редукційна пластика) – різновид маммопластики. Це пластична операція, спрямована на зменшення розміру та зміну форми молочної залози, яка буде пропорційна вашій фігурі.

Редукційна маммопластика у Запоріжжі, Дніпрі та Львові – одна із спеціалізацій пластичних хірургів клініки Vidnova. Фахівці мають високий рівень професіоналізму, застосовують сучасні техніки та авторські методики – це гарантія результату, який буде відповідати вашим очікуванням.

прием пациента 2

Показання до проведення редукційної пластики грудей

Необхідність зменшення розміру грудей може виникнути в таких випадках:

 • гігантомастія (розростання залізистої тканини, зумовлене генетичними факторами);
 • занадто великий обсяг бюсту (від 4-го і більше), що стає причиною щоденного дискомфорту;
 • збільшення розмірів молочних залоз після вагітності та грудного вигодовування дитини;
 • вроджена та набута асиметрія грудей, коли одна заліза більша за іншу на 1-2 розміри;
 • птоз (обвисання) залози внаслідок вікових змін.

Дуже часто жінки наважуються на зменшення грудей через психологічний та фізичний дискомфорт, коли порушується якість життя:

 • психологічний дискомфорт через розмір бюсту (суб’єктивний показник);
 • постійні болі в спині та шиї, викривлення хребта;
 • часті попрілості та запалення в підгрудній складці через великий розмір та складнощі в гігієні;
 • складнощі з вибором нижньої білизни та одягу через диспропорції фігури;
 • обмеження фізичної активності.

Можливі протипоказання до зменшення грудей

Редукційна маммопластика не рекомендується у таких випадках:

 • тяжкі хронічні захворювання на етапі загострення;
 • патології серцево-судинної та дихальної системи;
 • онкологічні захворювання (потрібна попередня консультація онколога);
 • некомпенсовані захворювання ендокринної системи (наприклад, цукровий діабет);
 • патології згортання крові;
 • інфекційні захворювання.

Операція не проводиться під час вагітності та період грудного вигодовування. Рекомендована пластика грудей через 6 місяців після завершення лактації.

Також зменшення грудей не проводиться дівчатам віком до 18 років.

Важливо розуміти: визначення протипоказань – завдання пластичного хірурга, а чи не пацієнта.

Підготовка до процедури зменшення грудей

Перший крок – очна консультація пластичного хірурга у Запоріжжі та Львові. У клініці Vidnova вона безкоштовна і включає наступні етапи:

 • розмова з пацієнткою про її побажання щодо зміни форми та виду бюста;
 • демонстрація фото до-після аналогічних випадків зменшення грудей;
 • візуалізація результатів майбутньої редукційної пластики.

Також пластичні хірурги клініки Vidnova проводять відеоконсультації. У режимі онлайн можна обговорити всі нюанси майбутнього хірургічного втручання, отримати відповіді на запитання, що цікавлять. А після – приїхати одразу на операцію.

Наступний крок – підготовчий, редукційна маммопластика у Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Львові та інших містах України проводиться після медичного обстеження, щоб оцінити стан здоров’я пацієнтки. Воно включає здачу аналізів, флюорографію, УЗД/мамографію, зняття ЕКГ та консультацію у лікаря-анестезіолога. Ви можете обстежитись у нашій клініці всього за один день.

За рекомендацією пластичного хірурга за 2 тижні до операції слід виключити прийом антикоагулянтів (препаратів, що розріджують кров), а також вітамінів та БАДів. Якщо ви приймаєте медикаменти, призначені сімейним лікарем, обов’язково попередьте хірурга.

Особливості операції, її методики та етапи

Зменшення грудей проводиться виключно під загальним знеболенням. У клініці всім пацієнтів ми застосовуємо сучасний інгаляційний наркоз. Він діє максимально м’яко: відбувається плавне занурення у глибокий медикаментозний сон та легкий вихід із нього зі збереженням психоемоційного комфорту.

Методика редукційної маммопластики передбачає видалення надлишку шкіри, залізистих тканин та жирової клітковини. Сосково-ареолярний комплекс переноситься у нову природню позицію, ареола зменшується. Таким чином, досягається розмір молочної залози, який стане пропорційним тілу. Важливий момент: пластичні хірурги не лише зменшують груди, а й одномоментно роблять підтяжку, створюючи гарну форму погруддя.

На завершення накладаються шви, які розсмоктуються самостійно. Тобто, шви знімати не потрібно. Далі проклеювання рубців спеціальним медичним клеєм. Це так звана технологія склеювання шва.

Чимало пацієнток запитують: наскільки можна зменшити груди? Зменшення можливе до будь-якого розміру, який вам подобається естетично. Все залежить від вихідних анатомічних даних та побажань пацієнтки.

Орієнтовна тривалість операції – 2-3 години, залежить від анатомічних особливостей.

Реабілітаційний період після редукційної мамопластики

Після операції пацієнтка перебуває у клініці 1 добу. Для цього передбачені комфортабельні палати з усім необхідним для відпочинку та відновлення, а чуйний персонал готовий прийти на допомогу будь-якої хвилини. Через добу пацієнтка отримує всі необхідні рекомендації та може їхати додому.

Відновлювальний період завжди відбувається індивідуально. Але він проходить значно легше, ніж припустимо, при збільшенні грудей імплантатами, тому що в процесі хірургічного втручання не зачіпаються м’язи.

Головний етап – носіння компресійної білизни (спеціального бюста) для фіксації правильного становища молочних залоз – 2 тижні цілодобово, потім ще 2 тижні за рекомендацією хірурга.

Протягом перших 3 днів спостерігається основна набряклість тканин, можливі дискомфортні відчуття. Вони купіруються знеболюючими препаратами. Крім цього, можуть бути: оніміння, підвищена чутливість. За тиждень відчуття нормалізуються. Загалом можна спокійно вести звичний ритм життя.

Повна реабілітація триває 2-3 тижні. На цей період варто виключити заняття спортом, не ходити в сауни, басейни. Повернутись до них можна через 1-1,5 місяці.

Результати операції зі зменшення грудей

Оцінити результат пластики пацієнтка може за 1 місяць. Порівняльні фото до-після з редукційної маммопластики у Запоріжжі та Львові, яку зробили пластичні хірурги клініки Vidnova.

Переваги зменшення грудей у ​​клініці Vidnova

 • пластичні хірурги з підтвердженою кваліфікацією та практичним досвідом – Світлана Работенко працює 15 років у сфері естетичної медицини, Іван Кононихін – 9 років;
 • власна лабораторія з найкращим діагностичним обладнанням;
 • сучасна операційна, укомплектована європейським обладнанням преміум-класу та наявність реанімаційного відділення;
 • комфортабельні палати з усім необхідним;
 • «Хірургія 1 дня» – консультація + обстеження + операція поєднуються в 1 візит.

Ціна зменшення грудей у ​​Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Львові

Вартість зменшення грудей становить 5000-6000€. У ціну включені всі витрати: обстеження перед операцією, загальний інгаляційний наркоз, компресійна білизна, медикаменти (включно з тими, що потрібні для реабілітації).

З інформацією про вартість пластики грудей ви можете ознайомитись у розділі «Ціни».